Skocz do zawartości

Humor


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, kolekcjoner21 napisał:

Bardzo atrakcyjna oferta specjalna na stronie Vistuli w dziale BUTY - DRUGA SZTUKA GRATIS!:-o:-D

 

Ciekaw jestem wyniku tej akcji - zakładam, że chodzi o drugą parę gratis. Lepiej to wygląda niż 50% rabatu i lepiej działa.

Można iść na maxa, ale trzeba mieć "grande cojones"...:)

beer4free.jpg.bb8ecce856148b7c78e385de8d700f90.jpg

 

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

25 maja 2018 roku
- Dzień dobry! - słyszę w słuchawce.
- Dzień dobry, w czym mogę pomóc?
- Wczoraj wieczorem przechodząc koło pana biura zrobiłem kupę – rzecze mężczyzna.
- Co? - pytam nie będąc pewien, czy dobrze zrozumiałem.
- Na trawniku, po lewej stronie od wejścia. Postawiłem takiego średniej wielkości balasa – wyjaśnia mój rozmówca spokojnym cierpliwym głosem.

Z telefonem przy uchu wychodzę z biura i patrzę na trawnik. Rzeczywiście dwa metry od wejścia do mojego biura leży brązowy balas. Obok niego kawałek brudnej serwetki. Rozglądam się wokół w obawie czy to nie jakaś prowokacja. Ludzie przechodzą jednak obojętnie i nikt nie patrzy w moim kierunku.
- Bardzo brzydko się pan zachował – oceniam mojego rozmówcę. - Dzwoni pan, żeby przeprosić, czy może zapytać kiedy może pan posprzątać? - dopytuję.
- Nie w tym rzecz – odpowiada mężczyzna. - Dziś weszły nowe przepisy dotyczące danych osobowych. RODO. Słyszał pan o tym?
- Tak. Byłem nawet na szkoleniu – przyznaję nie bardzo wiedząc do czego mój rozmówca zmierza.

- To świetnie – głos w słuchawce stał się bardziej ożywiony i trochę weselszy. - Nie muszę więc panu tłumaczyć czym są dane osobowe?
- Są to wszelkie informacje, dzięki którym bezpośrednio lub pośrednio można zidentyfikować osobę – odpowiadam coraz bardziej zaintrygowany tą dziwaczną rozmową.
- Czy po stolcu można zidentyfikować osobę? – pyta niespodziewanie mój rozmówca. - Gdyby ktoś popełnił przestępstwo i zostawił na miejscu zbrodni swoją kupę to czy policja robiąc badania DNA mogłaby ustalić kim jest ta osoba? - uzupełnił pytaniem pomocniczym, o które wcale nie prosiłem.

Patrzę na leżącego w trawie balasa i z trudem przełykam ślinę.
- Sądzę, że tak...
- W rozumieniu Rodo mój stolec jest daną osobową – ucieszył się mężczyzna w słuchawce. - Dopóki leży na pańskim trawniku jest pan administratorem moich danych osobowych.
Podrapałem się po głowie nie wiedząc co powiedzieć.
- Tak czy nie? - usłyszałem w słuchawce.
- No chyba tak... - przyznałem niechętnie.
- Mam prawo do przenoszenia danych – głos mężczyzny stał się jeszcze bardziej pogodny.
- Wykonując prawo do przenoszenia danych osoba, której dane dotyczą, ma prawo żądania, by dane osobowe zostały przeniesione przez administratora bezpośrednio innemu administratorowi – wyszeptałem zdanie zapamiętane ze szkolenia. - O ile jest to technicznie możliwe – dodałem z nadzieją w głosie.

- Weźmie pan łyżkę i słoik, zgarnie mój stolec z trawnika i zaniesie do laboratorium, które jest po drugiej stronie ulicy – usłyszałem w słuchawce. - Potrzebuję zrobić badanie kału, a nie bardzo mam czas by dziś podjechać do przychodni.
- Czy pan sobie jaja ze mnie robi!? - wykrzyknąłem do słuchawki.
- Jeśli pan jako administrator moich danych osobowych będzie stwarzał przeszkody złożę skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych – zagroził mężczyzna. - Wie pan jak wysokie są kary?

Rozejrzałem się nerwowo po ulicy, otarłem pot z czoła.
- Za chwilę wyślę panu smsem swoje imię i nazwisko wraz ze zgodą na administrowanie moimi danymi dla potrzeb przeniesienia moich danych osobowych z trawnika do przychodzi – usłyszałem w słuchawce. - Miłego dnia.

Mój rozmówca rozłączył się, a telefon zawibrował w mojej ręce. Otrzymałem sms. Wszedłem z powrotem do biura.
- Coś się stało? - zapytała zaniepokojona sekretarka.
- Wszystko w porządku – odpowiedziałem spokojnym głosem. - Mamy łyżkę i słoik?

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś e-mail reklamowy od Asosa. I zdałem sobie sprawę, że moja niedawna wypowiedź na Forum mogła zostać źle odebrana. To, że nie lubię chodzić w loafersach bez skarpetek nie oznacza, że skarpetka zawsze będzie lepsza niż na bosaka. 

 

asos.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 23.05.2018 o 17:11, wimon napisał:

Z moich dzisiejszych forumowych notyfikacji - mam nadzieję, że śmieszy to nie tylko ekonomicznych geeków :D

Pierwsze co przeczytałem, to Milton Friedman. Ale to pewnie dzięki mechanizmowi ujawnionemu np. tutaj:

 

0fb1955c9fab90646650a3657.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2018 o 20:28, Ri¢hie Ri¢h napisał:

temat nie pierwszej wody ale dopiero teraz na niego natrafiłem. Mam nadzieję, że na forum jeszcze nie było

Nike wingtip shoes - szczegóły pod linkiem https://www.gq.com/story/rare-nike-wingtip-shoes-are-now-for-sale-on-grailed

 

Ciekawa historia, ale dlaczego w "humor"? Mam takie buty do golfa w białej wersji :) Są ekstremalnie wygodne, lekkie i wyglądają całkiem dobrze. Do biura bym się w nich nie wybrał, bo mają jednak sportowy charakter ( moje mają miękkie kolce - softspike ) ale na polu golfowym nic nie sprawdza się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Whitesnake napisał:

Ciekawa historia, ale dlaczego w "humor"? Mam takie buty do golfa w białej wersji :) Są ekstremalnie wygodne, lekkie i wyglądają całkiem dobrze. Do biura bym się w nich nie wybrał, bo mają jednak sportowy charakter ( moje mają miękkie kolce - softspike ) ale na polu golfowym nic nie sprawdza się lepiej.

Wydaje mi się, że sam Nike miał raczej humorystyczne podejście do projektu skoro zostały wykonane na konkretną okazję. Poza tym nie znalazłem bardziej adekwatnego wątku dla tego posta. Pełna zgoda, jako buty do golfa byłyby w kanonie (choć sam preferuję Bally) ale chodzić w nich na co dzień to już lekka ekstrawagancja. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mosze locked this temat
  • mosze unlocked this temat

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.