Jump to content

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki

Recommended Posts

• Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Podałeś nie tkaniny, tylko producentów tkanin. Musisz najpierw zdecydować się, jaki splot Cię interesuje, a później najlepiej wybrać poprzez bezpośredni kontakt (najwyżej zwrócić to, co nie podpasuje). Uznany producent tkaniny bynajmniej nie gwarantuje na 100%, że spełnione będą Twoje oczekiwania.

Witam zastanawiam się gdzie zakupić błękitną koszulę, mam 3 opcje:

1. Osovski, tkanina Van Laack,  299zł

2. Profuomo, tkanina Albini, 359zł

3. E-berg, tkanina Th. Mason, 399zł

Która koszula(tkanina) byłaby najlepsza ??

Jakbyś brał od e-berg to poproś ich w mailu, żeby przed wysyłką sprawdzili czy nie jest pozaciągana.

Kiedy poraz pierwszy pojawił się wpis o firmie JB,wyraźiłem swoje ,,wątpliwości'' odnośnie  standardów  strony internetowej tej firmy.Wiele osób potraktowało to jako czepianie się na siłę,dominował hura optymizm.Czas jak zawsze weryfikuje pewne pomysły i teraz kiedy firma ma zapewne spore problemy to nowoczesne kanały kontaktu jak czat lub sms powodują u niejednej osoby podniesienie ciśnienia.:)

Szanowni Koledzy,

ostatnio się zastanawiam nad zakupem koszul marki Thin Red Line. Czy któryś z Was nie użytkuje koszul tej marki i mógłby co nieco o niej napisać? Jak z jakością bawełny, wykonaniem i jak jest po kilku praniach?

Pozdrawiam

Mam 6 ich koszul. Materiał przeciętny, ale wykonanie na poziomie TML i CTS sprzed kilku lat. W mojej ocenie najlepsza relacja ceny do jakości na rynku niższej-średniej półki. Bardzo udany krój kołnierzyków.

Nie mam tak dużego punktu odniesienia, bo do niedawna w mojej szafie królowały wólczanki, lamberty czy CT. Natomiast w porównaniu do wymienionych koszule są o wiele wygodniejsze w użytkowaniu, zdecydowanie łatwiej się prasuje (narzeczona zadowolona). Mam od nich same cutaway, chowają się pod klapy marynarki. Tabela rozmiarowa jest zgodna, slimy dobrze leżą i na czym mi zależało - wreszcie znalazłem slim, które nie są na mnie za ciasne w klatce piersiowej. 

• Upvote 1

Jak już wcześniej pisałem, produkty Profuomo z linii Originale są OK, natomiast z linii Sky Blue IMHO rewelacyjne. Koszule Profuomo Originale często bywają w TKMaxx w cenie poniżej 100 zł.

• Upvote 1

Mam jedną koszulę Proufomo z podstawowej linii i oceniam ją bardzo przeciętnie.

Materiał ok, bardzo cienki, dobrze się prasuje.

Obszycie dziurek najgorsze z mojej kolekcji koszul.

Podsumowując: za 100 zł z TKMaxxx może i bym się skusił, ale żadna to rewelacja.

Mam mały problem, przyznam się bez bicia że nie miałem czasu czytać wszystkich 114 stron, mam nadzieję że mi wybaczycie jeśli gdzieś tam znajduje się odpowiedź. Mam problem z koszulami, jestem dość wysoki ~183cm, bardzo szczupły ~38 w kołnierzu, bardzo dobrze pasują na mnie koszule np. Hawes & Curtis Extra Slim Fitt oprócz długości rękawów, po prostu 89 jest za mało. Jedyne inne koszule które znalazłem z dłuższymi rękawami z kołnierzem 38 to te od Marks & Spencer z serii Big & Tall. Może ktoś zna jakąś inną markę  z "długimi rękawami" ?

Znalazłem jeszcze koszule Austin Reed natomiast trochę jest problem z dostępnością koszul w wersji "long".

Kolejne znalezisko to Marks & Spencer Big & Tall, ktoś miał do czynienia z tymi koszulami ? Dostępne w ogóle w Polsce ?

Czy klasyczne kołnierzyki koszul, które macie chowają się pod marynarkę? Mam wrażenie, że wszystkie koszule, które widzę w sklepach mają na tyle krótkie wyłogi, że nie schowają się one pod marynarkę. Czy to faktycznie jakiś błąd?