Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie ulubione moje koszule to Lamberty taliowane, z jednej strony z uwagi na ich dopasowanie do mojej sylwetki, a z drugiej z uwagi na materiał. Jednak porównanie mam tylko do polskich marek. Mam kilka koszul z Reserved, kupionych jeszcze kilka lat wstecz, zwłaszcza jedną z nich bardzo lubię z uwagi na materiał, który jest miękki, łatwo się prasuje. Jednak odkąd 2, czy 3 lata temu zmienili rozmiarówkę, nic na mnie nie pasuje, a i mam wrażenie jakby jakość materiałów koszulowych była gorsza.

Co do Lambertów, to stwierdzam, że z jakością też jest różnie. Ostatnio zamówiłem jedną koszulę z ich sklepu internetowego i następnie oddałem ją w sklepie stacjonarnym. Zależało mi na kołnierzu półwłoskim, a okazał się włoski, zły był opis na stronie, poza tym materiał był masakryczny w dotyku jakiś sztywny i lekko błyszczący. Na minus też zaliczam fakt, iż zdjęcie na stronie było zbyt mało wyraźne, koszula była biała w fioletowy cienki prążek, na zdjęciu materiał sprawiał wrażenie gładkiego, a okazało się, że na białym materiale była jeszcze faktura. Generalnie jednak polecam Lamberty będę jednak kupował głównie w sklepach stacjonarnych, aby dotknąć materiał. Kiedyś wyprałem kilka koszul i bez wirowania rozwiesiłem do wyschnięcia - Lamberty wyschły najszybciej, więc materiał lepiej oddychający, oczywiście wszystkie koszule miały napisane 100% bawełny. W przypadku koszul brakuje mi dokładniejszego opisu rodzaju bawełny, czy splotu.

Przy czym Lamberty kupuję tylko w przecenach do 150 zł.

Teraz chciałbym spróbować z TM Lewin lub CT, ale nieco obawiam się kwestii doboru rozmiaru.

Ostatnio w TKK Max spotkałem koszule nie pamiętam dokładnej nazwy chyba Baumler, czy coś podobnego, nie było mojego rozmiaru, ale materiał w dotyku wydawał się fantastyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Lambert nie jest z drugiej strony taki zły, w porównaniu do tego co oferują firmy takie jak Kastor, Willsoor, czy Olymp to po prostu inna jakość.

Tu nie mam niestety porównania, bo tylko Lambert (/Wólcz.) pasują na mnie w zadowalającym stopniu.

Jeżeli chodzi o dopasowanie to większość osób z forum uważa chyba, że to Lewin ma w swojej ofercie bardziej slim "slim fit'y". Wiele chyba zależy od sylwetki, bo ja nie zaobserwowałem takiej prawidłowości.

Być może wynika to z faktu, że w TM są sylwetki - regular i slim fit, a w CT jest dodatkowo 'Tailored' i to właśnie tę zamówiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

Jeszcze dodam do tego co napisał +Immune+, koszule lambert z "egipskiej bawełny" to najgorsze jakościowe koszule z ich kolekcji. Natomiast wg mnie koszule porównywalne cenowo TM Lewin są lepsze jakościowe niż CT (które z drugiej strony są lepiej dopasowane).

To dziwne co piszesz o koszulach z egipskiej bawełny. Ja mam np. taką: http://www.wolczanka.com.pl/product-pol ... uziki.html i jest rewelacyjna (jak dla mnie), gruba, mięsista bawełna, z takim wręcz delikatnym, szlachetnym połyskiem. Ale tutaj właśnie jest chyba kwestia tego, że co koszula to może być różnie, nie ma odpowiedniej powtarzalności jeżeli chodzi o jakość być może.

Immune: dzięki za wpis, o to właśnie mi chodziło ;) . W takim razie będę musiał zakupić coś od TM Levin cz CT i samemu się przekonać, skoro za trochę ponad 30 funtów można mieć koszule, których jakości w sklepie ciężko w Polsce w ogóle kupić :D

To może jeszcze ktoś doradzi, kto posiada wzmiankowane koszule, jaki rozmiar i krój wybrać w CT czy TM Levin jeżeli noszę Lamberty z sylwetką wyszczuploną, kołnierzyk 41 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze ktoś doradzi, kto posiada wzmiankowane koszule, jaki rozmiar i krój wybrać w CT czy TM Levin jeżeli noszę Lamberty z sylwetką wyszczuploną, kołnierzyk 41 ;)

Mam 3 koszule z "egipskiej bawełny" Lamberta i więcej ich nie kupię. Materiał jest cieńki, ktoś mógłby pomyśleć, że to koszula Reserved bądź H&M.

TM Lewin, jak już wspominałem wcześniej, ma gorsze (płytsze) taliowanie od sylwetki wyszczuplonej w Lambert. Proponuję CT sylwetkę "tailored" ale wybór dosyć ograniczony niestety obecnie.

Apropos, jakby ktoś zobaczył w salonie Wólcz. bądź Lambert koszulę http://www.wolczanka.com.pl/product-pol ... paski.html w rozmiarze 178-182/43 niech mi da znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi rozmiarami jest różnie. Z mojego doświadczenia wynika, że największe, luźniejsze są rzeczy amerykańskie. Ich L to często po prostu europejska XL (kupowałem ostatnie hat jacka, europejska XL była ich M, ich stany rolnicze są grubsze, i to też jeszcze utrudnia zakup). W Europie, w UE formalnie romiary sa ze standaryzowane, ale i tak się różnią. Skandynawia ma specjalna numeracje dla niższy. Górne widełki normy to Wielka Brytania, Skandynawia i Niemcy, dolne to Włochy i Hiszpania (ci też szyja dla niższych). Hiszpański slim fit to powinien brytyjski super slim fit. Ale i też naklezy pamietać, że są jeszcze linie i brandy młodzieżowe, które rozmarówkę dopasowują do swoich głównych rynków. Na polskim rynku sytuacje jest taka, że działają firmy o bardzo zróżnicowanej rozmiarówce. Z jednesj strony to różne firmy zagraniczne dostsowane do swoich zasadniczych odbiorcówe, a z drugiej polskie, które ewidetnie pogubiły się z rozmiarówką. Najczęsciej jest ona zbliżona do numeracji niemieckiej. Czytałem niedawno, że maja to uporządkować, ale to pewnie potrwa parę, bo najpierw muszą najpierw zrobic badania jakie rozmiary ma statystyczny Polak. Rozmawiałem kiedyś z technologiem w polskich firmach obuwniczych (było to dawno), więc on mówił, że można przyjąc, iż co pokolenie nosimy ubranie o numer większe. Ja powinien być o numer większy od mojego ojca, a mój syn ode mnie. I w moim przypadku to się sprawdza.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka koszul od Prochnika, z przed paru lat, jakosciowo jest naprawde super, ale niestety to juz historia. Probowalem CT i TM Lewin'a, jakosciowo jest niezle, ale dopasowanie lezy po calosci, slim fit/tailored CT sa wciaz olbrzymie i nie chodzi tylko o talie, np. wyciecia pod ramiona tez sa dosc spore, rekawy sa szerokie (przynajmniej jak na mnie). To oczywiscie powoduje, ze przerobki odpadaja, bo co z tego, ze zrobie sobie w koszuli wciecie, skoro reszta nadal jest obszerna?

Na chwile obecna zamawiam z moderntailor, wciaz dostrajam wymiary i zdarzaja sie drobne problemy (obsluga klienta jest naprawde niezla), ale poniewaz dopasowanie to wedlug mnie najwazniejsza rzecz, wiec wiekszosci RTW mowie nie.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Timbo

Lubię koszule taliowane, nie obcisłe, lecz dopasowane do mojej szczupłej sylwetki. Przyznam, że nie jest łatwo kupić odpowiednią koszulę. Krój najbardziej odpowiedni dla mnie posiadają koszule Jacke's, slim fit, jednak nie mają zbyt wielu wzorów, więc mam problem. Chyba będę musiał zdecydować się na szycie koszul na miarę. Może uda mi się znaleźć niezbyt drogiego krawca w Warszawie. Ostatnio zamówiłem drugą koszulę na miarę u Tadeusza Stolarka (przez sklep Gentelman w Warszawie). Zobaczymy co z tego wyjdzie, gdyż z obsługi w tym pośredniczącym sklepie nie jestem zadowolony. Skłaniam się do wniosku, że jeśli zamawiać koszule na miarę, to najlepiej załatwiać to bezpośrednio z krawcem, który będzie szył tę koszulę oraz domagać się przymiarek w trakcie szycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Skłaniam się do wniosku, że jeśli zamawiać koszule na miarę, to najlepiej załatwiać to bezpośrednio z krawcem, który będzie szył tę koszulę oraz domagać się przymiarek w trakcie szycia.

W przypadku koszul nie spotkałem się jeszcze z takim podejściem. Zazwyczaj po zdjeciu miary nie robi się więcej przymiarek. Sprawdza się gotową koszulę i ewentualne poprawki robi przy następnym zamówieniu. Trzeba też pamiętać, że koszula uzyskuje swoją docelową formę dopiero po paru praniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Timbo

Ostatnio zamówiłem drugą koszulę na miarę u Tadeusza Stolarka (przez sklep Gentelman w Warszawie).

Chodzi oczywiście o Teodora Stolarka, a nie Tadeusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Czy moglibyście pomóc?

Szukam koszuli na spinki z kołnierzykiem - chyba typu gustaw... Tylko nie chodzi mi o klasyczny łamany kołnierzyk, jak do muszki, a o taki z przodu opuszczony i dalej w połowie podniesiony...

Coś jak tu:

http://www.slubne.pl/index.php?pid=3&col=209&item_id=2645&cmd=show_item&gallery_id=&shift=1

http://www.slubne.pl/index.php?pid=3&col=209&item_id=2641&cmd=show_item&gallery_id=&shift=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, to znalazłem tylko że w rozmiarze kołnierzyka 41 to będę miał obwód klatki 124 cm i się utopię...

Jak by mieli z tego slim fit to bym od razu brał...

:(

Szukałem też Kastor, ale oni maja jednak pod muchę - krótkie łamanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.