Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym Ci polecał uszycie sobie koszuli na miarę w Honk Kongu lub u Balthazara. Zmieścisz się w 200 zł za sztukę (Balthazar w pormocji), koszula będzie leżeć duuużooo lepiej, a do tego materiały będą na pewno lepsza niż u Willsoora.

Uważam, że na co dzień właśnie lepiej mieć lepszą koszulę, z lepszego materiału, bo wtedy mamy pewność, że po kilka praniach nie będzie do wyrzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kupiłem jakieś 3 lata temu dwie koszule Willsoora. Nie powiem, były całkiem fajnej jakości i bawełna była przyjemna. Wybrałem tę markę, bo to miały być koszule robocze. Mam je do dziś. Jakieś pół roku temu ponownie wybrałem się do tego sklepu. Wzory te same, ale bawełna jakaś inna. Koszule tak gryzły, że szok, a że mam problemy z drażniącymi materiałami odpuściłem i kupiłem w Vistuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje. Opinie były różne, więc z ciekawości zamówiłem na próbę jedną koszulę Two Ply i muszę zgodzić się z tym co zostało napisane. Jakość przyzwoita, ale koszula gniecie się niesamowicie + brak guzików z boku rękawów, co jest troszkę irytujące. Tak więc kontakt z tą marką w moim przypadku pozostanie incydentalny. Jeszcze raz dzięki za pomoc, a ze swojej strony raczej muszę odradzić. Spróbowałem i niestety opinia nie może być dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam cztery koszule tej firmy - kupione na przestrzeni okolo trzech lat. Warto zauwazyc ze Willsoor ma kilka linii koszul. Trzy z moich to linia Willsoor Fine Selection (czarna metka) i jedna "zwykla" z biala metka.

Te "Fine Selection" są z ciekawszych materiałów i noszą się zupełnie dobrze. Dotyczy to niestety tylko pierwszych dwóch kupionych przeze mnie koszul, mimo wieeeelu prań. Ostatnie zakupy sa już mniej udane... Koszule nie są może tragiczne, ale materiał wydaje się być z niższej polki.

Warto odnotować ze ceny w Willsoorze tez się zmieniły, koszule są obecnie wyraznie tańsze niż 2-3 lata temu, kiedy "topowe modele" kosztowaly pod 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Niedawno zacząłem interesować się męską elegancją i jest to mój pierwszy wpis. Ale do rzeczy. Oglądając stare filmy często można zauważyć zaokrąglone kołnierzyki. Niedawno dowiedziałem się, że nazywa się to kołnierzyk klubowy. Pytałem o niego w różnych sklepach ale niestety nic nie znalazłem. Moglibyście mi powiedzieć czy jeszcze nosi sie takie koszule a jak tak do w jakich zestawach. Może ktoś zna jakieś miejsce gdzie można taką koszulę dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem taka koszula nie jest specjalnie mniej czy bardziej formalna od takiej ze zwykłym kołnierzykiem (właściwie pomiędzy kołnierzykiem szerokim, "spread", a button down, czyli mniej więcej na poziomie tzw. point collar), więc właściwie możesz je nosić naprzemiennie, ale raczej zawsze z krawatem! Rozpięty chyba nie wyglądałby dobrze.

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Krótkie pytanie. Podczas wyprostowania obu rąk do przodu (wiecie, taki gest jak lecący Superman) koszula uciska mnie w szwach pod pachami. Przy wyciągnięciu jednej ręki problem ten nie występuje. Czy to normalne, czy znaczy, że jest za ciasna?

To zalezy od tego jak Ty sie z tym czujesz! Ja uznalbym ja za zbyt ciasna. Nie lubie jak cos mi ogranicza mozliwosc wykonywania ruchow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Tak jak przypuszczałem, za mało dopasowane są te koszule jak na mój gust.

Jeszcze jedno pytanie w temacie koszul.

Czy zna ktoś z Was koszule firmy Kastor? Na ich stronie widzę, że istnieje możliwość zamówienia koszuli na miarę w cenie 250 zł. Warto w ogóle rozważyć taką opcję?

Jako ciekawostkę podam, że Mirosław Drzewiecki szył (szyje?) u nich koszule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podana cena (250 zł) pochodzi z kreatora dostępnego na stronie (proste plecy, mankiet na guziki, bez kieszonki, monogram na wysokości żeber).

Sprawdziłem dla innych kombinacji. Jak wybrałem mankiety na spinki, kieszonkę i coś tam jeszcze, to cena podskoczyła do 350 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niecały miesiąc temu odebrałem od Kastora błękitną koszulę z białym włoskim kontrastowym kołnierzykiem i białymi mankietami na spinki, cała impreza kosztowała mnie 250zł plus 25zł za kuriera, termin realizacji zamówienia wyniósł 8 dni.

Jestem bardzo zadowolony z koszuli:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Przeszukuję forum i nie mogę się nadziwić, że nie znalazłem tego typu tematu. Jest on wydaje mi się bardzo przydatny, ponieważ wielu Kolegów ma większe doświadczenie w tej kwestii od innych i wydaje mi się, że dzięki temu niektórzy mogą odkryć nowe marki warte zakupu. Jeśli gdzieś przeoczyłem tego typu temat, to niech moderator od razu nie bije ;)

Ja na początku zacznę od siebie. Otóż moim ostatnim odkryciem, które wydaje mi się bardzo dobre pod względem jakość/cena jest McNeal. Koszule według mnie bardzo dobre. W ogóle w P&C można upolować często coś fajnego. Jedno z moich „trofeów” tego typu to fajna koszula Montego, za 60zł. Mam też koszule Wólczanki. Osobiście wydaje mi się, że przeważnie przesadzają z ceną. Za ceny wyprzedażowe jak najbardziej się opłaca. Choć są też takie, za które opłaca się dać ich regularną cenę.

Nie mam żadnych koszul typu TM Lewin czy Charles Thyrwhitt, dlatego ciekawi mnie jakościowe porównanie kolegów, do marek dostępnych na naszym rynku, a także wskazanie na Waszych ulubieńców

pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.