Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chcesz "tanio i dobrze" to zajrzyj na CT shirts. Ceny: przy zakupie czterech koszul wychodzi około 160 zł / sztuka. Mają częste promocje i rozdają kody zniżkowe.

W cenie 350 pln dostaniesz koszulę na wymiar z Mediolanu:
https://camiceriaolga.it
Polecam ten wariant.

Jeśli nie masz ochoty bawić się w wysyłkę to lokalnie uznaną firmą jest Osovski. Mają sklep w CH Blue City w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dotychczas zamawiałem tyko koszule od CT w fasonie casualowym. Niestety rozmiar XL w slimie jest trochę za krótki (chodzi o długość całkowitą koszuli).

Czy jeśli zamówię koszulę z wydłużonym rękawem (w fasonie "garniturowym"), to sama koszula też będzie dłuższa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2018 o 17:18, mayor napisał:

Mnie to nie przekonuje.,Jeżeli te 3 guziki były by umieszczone horyzontalnie to pełna zgoda-przy dużym zegarku zapinasz lewy mankiet na skrajny guzik,a prawy na guzik wewnętrzny.,Przy guzikach umieszczonych wertykalnie jedyna możliwość to noszenie zegarka z rozpiętymi dolnymi guzikami lewego mankietu,a zapiętymi po prawej stronie.,Zupełnie bez sensu ,mniej więcej tak jak Kazik śpiewał: "po lewej stronie łazienka, po prawej stronie kuchenka" 

Mnie również, ale mam w pracy znajomego który ze względu na zegarek chodzi z rozpiętym lewym mankietem. Może w tym wypadku mógłby zapinać chociaż jeden guzik ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada koszulę CT -  Natural Cool.   Jak z oddychalnością tej serii koszul czy nadają się na cieplejsze dni, czy po prostu chwyt marketingowy?  W opisie jest to splot Poplin i w klasycznym wydaniu niestety jest gęsto tkany czy tu będzie podobnie? Ewentualnie jakie alternatywy w kwocie do 200zl.

https://www.ctshirts.com/intl/mens-shirts/natural-cool/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas zamawiałem tyko koszule od CT w fasonie casualowym. Niestety rozmiar XL w slimie jest trochę za krótki (chodzi o długość całkowitą koszuli).

Czy jeśli zamówię koszulę z wydłużonym rękawem (w fasonie "garniturowym"), to sama koszula też będzie dłuższa?
Ktoś pomoże?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przetoczyła się tu kiedyś dyskusja o stricte casualowych koszulach i obiecałem wtedy, że pokażę jak podchodzą to tego włoszczyzna z najwyższej półki. Grzebiąc na Yooxie natrafiłem na nic-niemówiącą firmę Flowers, a że wyglądało to intrygująco, to zamówiłem. Potem okazało się, po metce, że to tak naprawdę casualowa pod-marka śp. Sartorii Parnenopei i te koszule w detalu stoją po 300+ euro. W yooxowym clearance jest jeszcze parę sztuk, jakby co ;-)

Koszula jest wykonana z bardzo lekkiej drukowanej bawełny (poniżej 100 gms), która jednocześnie jest niegniotliwa i niemalże nie wymaga prasowania (to bardzo zaskakujące biorąc pod uwagę gramaturę), nie ma też w sobie "papierowej", szeleszczącej sztuczności, jaką cechują się czasem lekkie popeliny nawet renomowanych producentów.

flowshirt1.thumb.jpg.31992f5321de977fbd5e07a5caae8349.jpg

Gęstość szwów jest wyższa niż w Luxire, tak pewnie z 10 na cm, ładne szycie blisko krawędzi, guziki z cienkiej masy perłowej, kołnierz ma wyjmowane fiszbiny.

flowshirt2.thumb.jpg.cd06425ecd6e67d8b8ebde311eb42c5a.jpg

Ręcznie wszysty rękaw, bardzo wąskie szwy jedno-igłowe wzdłuż korpusu/rękawa, fajne kliny. Koszula jest też ładne wytaliowana bez użycia zaszewek.

flowshirt3.thumb.jpg.eb546e153fd6306e2b3f7a1ea99c2089.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Szydlowsky napisał:

@dziko wszystko fajnie , tylko żeby jeszcze można było ją założyć 😉

Ja jej jeszcze nigdzie nie założyłem (serio) ale w szafie się świetnie prezentuje :-D No, we wtorek lecę do Amsterdamu, to może będzie okazja ;-)

Tak bardziej serio - jest to rzecz z gatunku "założę, może ze trzy razy na cztery lata, ale warto mieć w szafie" - niektórzy tego podejścia nie uznają, ale ja tak i jest ono poniekąd tym uzasadnione, że obracam się regularnie w skrajnie "rozstrzelonych" kręgach: od obrad poważnych międzynarodowych instytucji po zloty miłośników latania z toporami po mieście :-)

@lubo69 - jak najbardziej jestem zwolennikiem włoskich kołnierzyków w casualowych  koszulach. Uważam wręcz, że to najlepszy kołnierzyk do takiej koszuli (lepszy od button-down) i  bardzo dobrze wygląda rozpięty. Jednak ważne jest, by miał on odpowiednią konstrukcję, (najlepiej tzw. hybryda, częściowo miękka, częściowo usztywniona). Włosi to umieją robić, dobrym przykładem jest ultra-casulowa Tintoria Mattei.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną koszulę, ale tło jest białe a wzór ciemno szary. Kołnierzyk włoski, który w mojej ocenie lepiej się układa po rozpięciu guzika (nawet dwóch). Koszula świetnie komponuje się z dżinsami i ciemnymi chinosami. Wieczorową porą w klubie lub nad Wisłą jest na tyle sportowa, że nie razi i na tyle elegancka, że pozwala wyróżnić się na tle powszechnego każualu. Świetny zakup @dziko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest, że koszule w esy-floresy najlepiej wyglądają w swoim mateczniku - słońce, drinki i szum fal. Ale przyjmując podobne kryterium to płaszcz wojskowy zagra na poligonie a nie w centrum miasta! Gruba skórzana kurtka motocyklowa świetnie wygląda w barze przy route 66 ale w tramwaju może wyglądać tak sobie (chociaż można poczuć wiatr we włosach gdy się otworzy okno). Wszystko zależy od detali! Ale faktycznie, "hawajka" w centrum biznesowym wygląda nienaturalnie, ale drukowany mały wzór na koszuli (nawet czerwonej) obroni się w czasie spaceru nad Wisłą i w barach tam zlokalizowanych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że, na naszym rynku producenci nie rozpieszczają nas z koszulami lnianymi,  a jak są to w Lancerto z linii Mr Vintage za 300 zł. Wg mnie bardzo wątpliwy stosunek ceny do jakości. Nie widzę sensu płacić 3 razy więcej za koszulę żeby w tym wypadku zyskać kilka procent na jakości, chociaż to też nie jest pewne. Mam jedną koszulę od Mr Vintage, jeszcze ze współpracy z Osovski i jej już nie noszę. Z rozmiaru podawanego 112 cm dostałem koszulę w obwodzie klatki piersiowej 110 cm, a po pierwszym praniu zostało 107 cm, nie da rady się zmieścić. Teraz postanowiłem zaryzykować i nabyć 3 koszule firmy Bytom (kiedyś, ze 4 lata temu kupiłem ich koszulę bawełnianą i od tamtego czasu dałem sobie spokój, była bardzo słaba).

Poz względem zadowolenia z materiału w skali 1-6 przedstawię to tak:

https://www.bytom.com.pl/pl/search?query=KOSZULA+BH1-44-51C ocena 4,5

https://www.bytom.com.pl/pl/search?query=KOSZULA+BH1-04-42B ocena 4,0

https://www.bytom.com.pl/pl/search?query=KOSZULA+BH1-04-06A ocena 3,0

Jakość troszkę poniżej Lambertów, ale z lnianych jestem w miarę zadowolony, gorzej z mieszanką len-bawełna, dziwne bo gorsza w prasowaniu, w dotyku jakby jakaś śliska.

Szkoda, że kilka koszul z kolekcji lnianej zepsuli strasznymi kontrastowymi guzikami, może taka moda...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ekscelencja napisał:

Osovski za 50% ceny zawsze się opłaca. Ostatnio białą lnianą kupiłem za 2/3 ceny. Po pierwszym praniu wygląda fajnie, więc pewnie dokupię któryś ich len.

Czy ta biala jest mocno przeswitujaca? Ja mam ten ciemny granat z lnu Osovski i jest bardzo fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.