Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wiem, zamierzam zamówić u źródła, czyli ze strony http://www.koszulanawymiar.pl/

W tym sensie, że ta firma szyje prawdopodobnie, co też pisano już na forum koszule dla Poszetki i Szarmanta

Chodzi mi o sam kołnierzyk, nie wiem który będzie lepszy do muchy i jednocześnie później będzie dobrze wyglądał z krawatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

24 minuty temu, timeforalesson napisał:

Czy znajdę gdzieś dokładniejszą tabelę wymiarów koszul Charles Tyrwhitt? Ta z ich strony mnie nie satysfakcjonuje, brakuje szerokości w ramionach i biodrach, przydałaby się też całkowita długość koszuli. Mi niestety nic nie udało mi się znaleźć.

Ja bym po prostu zapytał na maila - może nawet mają jakiś plik z wymiarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ten temat był poruszany - koszule sportowe do jeansów/chino/flaneli. Oczywiście nie chodzi o casualowe bezkształtne worki z sieciówek w dziwaczne wzory, tylko klasyczne, stonowane, slimowane koszule. Naturalnie muszą mieć wyraźną fakturę, w typie oxford/flanela/len etc.

Cena do 100 EUR za sztukę, nie muszą mieć guzików z macicy perłowej, ale powinny być ładne i porządne. Tyrwhitt odpada, nie ma nic ciekawego.

Chodzi mi o coś takiego:

Michael_Jondral-0257_e64224b3-b022-4d51-

Michael_Jondral-0678_2048x.jpg?v=1505138

Michael_Jondral-0674_932x932.jpg?v=15051

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, R50 napisał:

Nie wiem, czy ten temat był poruszany - koszule sportowe do jeansów/chino/flaneli. Oczywiście nie chodzi o casualowe bezkształtne worki z sieciówek w dziwaczne wzory, tylko klasyczne, stonowane, slimowane koszule. Naturalnie muszą mieć wyraźną fakturę, w typie oxford/flanela/len etc.

Cena do 100 EUR za sztukę, nie muszą mieć guzików z macicy perłowej, ale powinny być ładne i porządne. Tyrwhitt odpada, nie ma nic ciekawego.

https://camiceriaolga.it/en/camicie/build/fabrics/10

Np. materiały

Q-0116 xtimthumb.php,qsrc=https,3A,_,_camiceria

Q-0115 890.jpg&w=163&h=78&q=80

TQ-0209 915.jpg&w=163&h=78&q=80

TQ-0217 1216.jpg&w=163&h=78&q=80

I cała masa innych. Ceny 55-75 EUR (te za 75 to głównie tkaniny Thomas Mason), dodatkowo za 8 EUR możesz mieć perłowe guziki. Wyslimowane mogą być jak tylko chcesz, w końcu to online MTM. Wykonanie dobre ale bez szału, to nie są koszule premium. Tym niemniej są dużo lepiej wykonane od CT. Powiedziałbym, że po prostu warte swojej ceny. Jakbyś zamawiał, daj znać może też bym coś wziął i moglibyśmy się podzielić kosztami wysyłki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@R50 jak kolega @dariopol wyżej pisał też polecam te od Poszetki. Na sezon zimowy SS miał też całkiem fajne - ja kupiłem tę: https://eu.suitsupply.com/pl/shirts/brązowy-gładki--koszula/H5627.html?cgid=Shirts&prefn1=materialID&prefv1=cotton . Tu masz podobną do tej w kratę, którą załączyłeś: https://eu.suitsupply.com/pl/shirts/brązowy-kratka--koszula/H5625.html?cgid=Shirts&prefn1=materialID&prefv1=cotton

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna koszulowa mini-recenzja. Tym razem padło na niszowy produkt Ign. Joseph - marka koszulowa stworzona przez wymagającego dandysa Ignatiusa Josepha (postać przewijała się parę razy w wątkach na forum) - mam wrażenie, że już nie funkcjonuje, więc raczej do upolowania na Yooxie itd. Koszula akurat u mnie nie zostaje, bo rozmiarówka trochę przestrzelona (przy kołnierzyk 39 jest 112 cm w klatce i bardzo szeroki karczek 49 cm, co mi nie pasuje, dobre za to na kogoś o atletycznej sylwetce) ale przeprowadziłem oględziny ;-) i zrobiłem parę fotek. Materiał, wykończenie i krój wskazują na naprawdę wysoką koszulową półkę, na metce made in Italy, choć są pewne północne naleciałości (jak choćby rozmiarówka, dzielony karczek czy mankiet na dwa guziki). W cenie, powiedzmy, do 100 euro jest to rzecz niewątpliwie warta uwagi, o ile ktoś się wpasuje w rozmiarówkę.

Materiał w dotyku bardzo przyjemny, bez "sztuczności", średnia waga, niezbyt gniotliwy.

ijshirt1.jpg.f4e448b944743839858118f0bf0e66f3.jpg

karczek jest dzielony tylko po zewnętrznej stronie, ewidentnie w celach estetycznych

ijshirt3.jpg.3762fed0610587b9566d6b5f86fe1b5a.jpg

świetne, grube, sferyczne guziki z masy perłowej, przyszyte metodą florencką

ijshirt2.jpg.1f4cc94b3083f43def28d42da8a65d53.jpg

wyraźne wytaliowanie osiągnięto bez zaszewek, tylko za pomocą szwów po łuku - to poniekąd świadectwo jakości koszuli, mankiety przyszyte z marszczeniem

ijshirt4.jpg.200d2be7e4e12e89187cc527faac3a0f.jpg

i na koniec drobny detal, który zdradza podwykonawcę - Isaia (koszule RTW Isaia kosztują 300+ euro, więc tym bardziej oferta Ign. Joseph to niezłe value for money)

ijshirt5.jpg.38a85115951745b28c3f5a29b4b6a4af.jpg

 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Posiadaczy koszul Uniqlo w rozmiarze S proszę o zmierzenie długości rękawów. Kupiłem używaną by sprawdzić, czy będzie na mnie pasować, jednak rękawy wydają się wyjątkowo krótkie i nie wiem, czy koszule tej marki tak mają, czy ta konkretna była przerabiana. Wyszlo mi ok. 78cm mierząc od środka kołnierza. Inne moje koszule mają 5cm więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Kupowanie ubrań we właściwym rozmiarze to moja pięta achillesowa. Zamówiłem dwie koszule, odebrałem, przemierzyłem, oceniłem „no ok” i zadowolony wrzuciłem do pralki. Kilka dni później próbowałem ubrać jedna z nich która okazała się podejrzanie obszerna. Czy nagle schudłem 20kg? Nie sądzę! Czy to może koszula urosła w praniu o 2 rozmiary? Raczej nieprawdopodobne! Czy ja w momencie mierzenia byłem nie w pełni władz umysłowych? No może...

Sprawa wyglada tak:
ce126e0adc4f593f74f4ce96c3722c3d.jpg87d239a21e1603b86b7d002cff3eb04f.jpg

Winowajcy: różowa i niebieska. Ta w kratkę do porównania, jako koszula leżąca „może nie idealnie ale jako tako”. Jako ze już prane to nie mogę już zwrócić. Oddać do krawca na poprawki? Czy nie ma ratunku?

Co ciekawe, obie są w tym samym rozmiarze, różnią się długością rękawów, a różowa jest zauważalnie większa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem. Bardzo dobrze leżą na mnie koszule w fasonach slim wielu marek w rozmiarze 39, jednak mam mniejszy obwód szyi i gdy chcę założyć krawat (czego unikam, ale czasem trzeba), koszule są za szerokie w kołnierzyku właśnie. Szukam więc firmy, która oferuje koszule w rozmiarze 38 w sylwetce regular (do ewentualnego wytaliowania we własnym zakresie). I tu pojawia się trudność, bo większość sylwetek regular rozpoczyna się od rozmiaru 38 w kołnierzu... Czy zostaje mi szycie na miarę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2018 o 12:51, ciasteczkowy napisał:

Winowajcy: różowa i niebieska. Ta w kratkę do porównania, jako koszula leżąca „może nie idealnie ale jako tako”. Jako ze już prane to nie mogę już zwrócić. Oddać do krawca na poprawki? Czy nie ma ratunku?
 

Nie widzę problemu. Zanosisz do krawca na wytaliowanie i zwężenie rękawów i masz w miarę dobrze leżące koszule (w ramionach wyglądają na dobrze dopasowane). Jeżeli koszule jak to piszesz "urosły" w praniu to na pewno nie w mankietach a te wyglądają na zbyt szerokie. Obserwuje się raczej odwrotną tendencję do zbiegania się materiału koszul w praniu. 

Cytat

Co ciekawe, obie są w tym samym rozmiarze, różnią się długością rękawów, a różowa jest zauważalnie większa...

Skąd koszule? Na pewno nie pomyliłeś długości przy zamawianiu?

Cytat

Czy nagle schudłem 20kg? 

Też bym tak chciał; kupić dwie koszule, wyprać i schudnąć 20 kg ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję pomocy w wyborze klasycznej białej koszuli (mankiet guzik, kołnierzyk kent lub półwłoski).

Zamówiłem tego Milera (270zł z kodem) -> https://shopmiler.com/pl/koszule-meskie/koszula-polformalna-biala  Rozmiar spoko, mam tylko wątpliwości co do materiału, który jest trochę sztywny i ma taki lekki połysk. Z daleka wygląda jakby koszula była sztuczna. Czuję, że latem bym się w niej ugotował. Mam też obawy co do gniotliwości... Czy ktoś posiada ten model koszuli i mógłby się wypowiedzieć na temat jej praktycznego użytkowania?

Miałem okazję w Bytomiu mierzyć jakiegoś 2-Plya i tamten materiał był bardziej "przyjazny (niestety kołnierzyk beznadziejny)". Czy możecie mi polecić coś innego z polskich sklepów (do 300zł)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich przygodach z Wólczanką i linią Lambert, koszula w rozmiarze 42 slim, zamiast obwodu w klatce 112cm miała 104cm, tym razem zamówiłem rozmiar 40 normalny (w tym wypadku nie będę nosił koszuli z krawatem, więc nie będzie koszula zapina pod szyją). Powinna mieć ona o 2 cm więcej tj. 114cm, wczoraj sprawdziłem i ma 109cm, wcisnąłem się, ale teraz siedzę i jest ciasno. Też macie ostatnio takie przygody z koszulami Lambert? Tolerancja wynosi +/-2 cm, zastanawiam się czy ktoś z Was dostał większą koszulę niż zamawiał? Z tego co widzę, to tylko na niekorzyść klienta firma szyje i koszule są tylko mniejsze, co najgorsze dużo mniejsze niż dopuszcza tolerancja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil1987 masz praktycznie moje wymiary, choć jesteś jakieś 3 cm wyższy  i... jakieś 20 laty młodszy, więc pewnie masz trochę  inne proporcje (waga się zgadza- 85 kg) ;-). Mam dwie koszule osovskiego slim 16,5 (42), 176-182  i powiem tak- są faktycznie slim, mankiety zapinają się "ciasno" a długość rękawów jest dla mnie o.k. Przy rozmiarze 188-194 mogą być dla Ciebie za długie.  Z drugiej strony ciasne zapięcie mankietów powoduje, że nie nachodzą na dłoń nawet jak będą odrobinę dłuższe. Ta częściej użytkowana  (jakieś 3-4 prania ma już za sobą) lekko się skurczyła, przy szyi jest ciasno, a rękawy się skróciły o ok. 1 cm.  Dużo zależy od pozostałych parametrów Twojej sylwetki, ale wygląda na to, że jesteś między rozmiarami i dla pewności wziąłbym dwa rozmiary i najwyżej ten niepasujący zwrócił.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tanatos70 napisał:

@Kamil1987 masz praktycznie moje rozmiary, choć jesteś jakieś 3 cm wyższy  i... jakieś 20 laty młodszy, więc pewnie masz trochę  inne proporcje (waga się zgadza- 85 kg) ;-). Mam dwie koszule osovskiego slim 16,5 (42), 176-182  i powiem tak- są faktycznie slim, mankiety zapinają się "ciasno" a długość rękawów jest dla mnie o.k. Przy rozmiarze 188-194 mogą być dla Ciebie za długie.  Z drugiej strony ciasne zapięcie mankietów powoduje, że nie nachodzą na dłoń nawet jak będą odrobinę dłuższe. Ta częściej użytkowana  (jakieś 3-4 prania ma już za sobą) lekko się skurczyła, przy szyi jest ciasno, a rękawy się skróciły o ok. 1 cm.  Dużo zależy od pozostałych parametrów Twojej sylwetki, ale wygląda na to, że jesteś między rozmiarami i dla pewności wziąłbym dwa rozmiary i najwyżej ten niepasujący zwrócił.

Dzięki, w związku z tym, ze jestem jednak 3 cm wyższy, a lubię mocno wpuszczone koszule pewnie zaryzykuje większy (dłuższy) rozmiar. Docelowo one maja być pod marynarkę, a nie solo.

Czy myślisz, ze mogę oddać stacjonarnie jeśli zamówię online ?

Godzinę temu, adamW napisał:

@Kamil1987,jest promocja u Osovskiego???

Kod SALE50

EDIT: wychodzi na to, ze po promocji :/ Na telefonie nie wyświetliło mi się że to już nieaktualna promocja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.