Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

Mieliście odwołane zamówienie w CT? Na początku roku zamówiłem 4 koszule, po tygodniu dowiadywałem się co się dzieje, dostałem informację, że nie mogą znaleźć zamówienia w systemie, do 2 dni miałem dostać odpowiedź. Po kolejnych dniach zapytałem co z zamówieniem i okazała się, że CT zrzuciło winę na pośrednika firmę Globo-e, zamówienie skasowane i pieniądze oddane. Złożyłem 3 dni temu kolejne zamówienie, wczoraj pytałem o nie, znowu zostałem poinformowany, że z pośrednikiem Globo-e są problemy i nie widać zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja mam właśnie podobny problem. 23 grudnia złożyłem zamówienie które nie zostało zrealizowane, pewnie podobny błąd. Z tym że od tamtej pory nie dostałem zwrotu pieniędzy. Wysłałem do CT już kilka mejli w tej sprawie. W każdym zapewniają że zwrot został wysłany. Sprawdzam konto już któryś raz i nic nie ma... Obecnie wysłałem im swój numer konta z prośbą o porównanie czy wysłali pieniądze tam gdzie trzeba. 

PS: żeby być uczciwym wspomnę że po niedoszłej transakcji otrzymałem kod ze zniżką 10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos koszul z CT. Zamawiam ostatnio w miarę regularnie, zwłaszcza gdy jest promocja (a jest) 2 w cenie 1. Zawsze wybieram tańszą opcję. Maksymalnie na dostawę czekałem 12 dni. Zazwyczaj 8-10. Łącznie za te dwie koszule z przesyłką wyszło ok. 175 zł. Bez zmiany cen na euro czy funty, tak jak niektórzy tutaj doradzają.  

 

IMG_3190.thumb.jpg.548ba2847b3123279918dd641487c2c7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, nynu napisał:

Figo ta ciemniejsza to denimowa? Podeślij link jak możesz. Z góry dzięki.

@nynu "Slim fit semi-cutaway business casual indigo dark blue shirt" - dokładnie ten model: http://www.ctshirts.com/intl/slim-fit-semi-cutaway-business-casual-indigo-dark-blue-shirt/FOB0233DBL.html#q=Slim%2Bfit%2Bsemi-cutaway%2Bbusiness%2Bcasual%2Bindigo%2Bdark%2Bblue%2Bshirt&searchtype=text&start=1

Materiał bardzo fajny. Z denimowych od CT mam tę: http://www.ctshirts.com/intl/slim-fit-semi-cutaway-collar-business-casual-chambray-denim-blue-shirt/FOB0112CHM.html?q=denim*&qc=16&searchtype=range - 6 miesięcy, z 20x prana. Mogę polecić w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, figo napisał:



Materiał bardzo fajny. Z denimowych od CT mam tę: http://www.ctshirts.com/intl/slim-fit-semi-cutaway-collar-business-casual-chambray-denim-blue-shirt/FOB0112CHM.html?q=denim*&qc=16&searchtype=range - 6 miesięcy, z 20x prana. Mogę polecić w tej cenie.

też ją mam, nawet dzisiaj na sobie - rzeczywiście jest bardzo fajna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

pozwolę sobie zadać kilka pytać odnośnie koszul CT.

1. Jak wygląda sprawa koszul non-iron bo z tego co kiedyś czytałem to raczej nie warto iwestować w „papier”;)?

2. Jak jest z przelicznikiem cali na cm? Dokładniej mówiąc czy rozmiar 15,5 będzie odpowiedni dla „polskiej” 40 (na ich stronie jest tylko 39 i 41)?

3. Rozumiem, że cena przesyłki 7GBP jest stała i nie zwiększa się z ilością zamówienia?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Panowie,
pozwolę sobie zadać kilka pytać odnośnie koszul CT.
1. Jak wygląda sprawa koszul non-iron bo z tego co kiedyś czytałem to raczej nie warto iwestować w „papier”;)?
2. Jak jest z przelicznikiem cali na cm? Dokładniej mówiąc czy rozmiar 15,5 będzie odpowiedni dla „polskiej” 40 (na ich stronie jest tylko 39 i 41)?
3. Rozumiem, że cena przesyłki 7GBP jest stała i nie zwiększa się z ilością zamówienia?
Pozdrawiam.


Ad 1.
Ja nie mam wrażenia "papieru" w koszulach non iron z CT. Nie czuję różnicy w komforcie termicznym (w porównaniu z innymi koszulami "nie non iron", z CT mam tylko non iron), za to bardzo łatwo się prasują, wystarczy przejechać żelazkiem.
Oczywiście pewnie wiele zależy od osoby noszącej.
Ad 2.
Noszę rozmiar 41, a z CT pasuje mi 16, czyli wg. przelicznika ok. 40.5 cm. Na Twoim miejscu zamówiłbym 16 i wyprał kilka razy (może się lekko skurczyć). Lepiej mieć trochę luzu, niż się nie zapiąć.
Ad 3. Zamawiałem najwięcej 3 sztuki naraz i płaciłem ok. 40 zł za przesyłkę, więc cena chyba się nie zmienia.

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótka historia zamówienia w CT:

W piątek wieczorem zamówiłem u nich kilka koszul. jak się potem okazało, do koszyka dwa razu wrzuciłem tą samą sztukę (co do której nie byłem nawet pewny), a ich system pokazał mi je jako pozycja nr 2 i 6. byłem przekonany że to inny model, ale potem, za zapłaceniu okazało się że jest błąd. napisałem do ich rano w sobotę że chcę te dwie wymienić na inne (pełna informacja o rozmiarach, kodach itd), bądź anulować zamówienie. Informacja zwrotna że paczka już opuściła magazyn - szybciutko.... dzisiaj wieczorem dostałem maila że mogę już śledzić paczkę - sprawdzam, okazuje się że dopiero to pakują. Już ich zwyzywałem od oszustów i kłamców ;) tylko nie wiem czy cokolwiek uda mi się wskórać. Tak czy inaczej, mocno mnie zniechęci do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mnie w CT mocno denerwują, po pierwszym anulowanym zamówieniu bez żadnej informacji, teraz przy drugim bieżącym, mimo kilkukrotnych zapewnień, że dostanę odpowiedź do 48 godzin dalej nic nie wiem.

W międzyczasie, dokładnie wczoraj dostałem z reklamacji koszulę z Wólczanki, pisałem o niej na wcześniejszej stronie, rozpakowuję i dalej to samo, koszula w rozmiarze slim 42, obwód w klatce 104cm zamiast 112cm. Domyślam się, że cała partia jest taka sama, to mogę i 50 razy tę samą koszulę reklamować.

Wszędzie taki sam bałagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam innego rodzaju problem z CT i stąd pytanie, Zrobiłem dwa zamówienia jedno 10.01. Drugie 13.01. Dla obu mam tracking. Zamówienie z 13.01 jest już w doręczeniu. Natomiast zamówienie z 10.01 zostało zatrzymane przez kontrolę celną. Czy koszule CT są wysyłane z Chin lub Singapuru, że może się trafić cło, czy to też tylko jakieś nieporozumienie ? Jeżeli ktoś miał taki przypadek i musiał płacić to ile wynosi kwota ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Roso napisał:

A ja mam innego rodzaju problem z CT i stąd pytanie, Zrobiłem dwa zamówienia jedno 10.01. Drugie 13.01. Dla obu mam tracking. Zamówienie z 13.01 jest już w doręczeniu. Natomiast zamówienie z 10.01 zostało zatrzymane przez kontrolę celną. Czy koszule CT są wysyłane z Chin lub Singapuru, że może się trafić cło, czy to też tylko jakieś nieporozumienie ? Jeżeli ktoś miał taki przypadek i musiał płacić to ile wynosi kwota ? Pozdrawiam

Ja mialem sytuacje z paczką, która przejazdem z UK była w Szwajcarii i też dostałem pismo z wezwanie do zapłacenia cła. Jednak wszystko udało się wyjaśnić. Ktoś nie zauważył dużego napisu skąd adresowana oryginalnie jest przesyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 23.01.2018 o 14:08, Roso napisał:

A ja mam innego rodzaju problem z CT i stąd pytanie, Zrobiłem dwa zamówienia jedno 10.01. Drugie 13.01. Dla obu mam tracking. Zamówienie z 13.01 jest już w doręczeniu. Natomiast zamówienie z 10.01 zostało zatrzymane przez kontrolę celną. Czy koszule CT są wysyłane z Chin lub Singapuru, że może się trafić cło, czy to też tylko jakieś nieporozumienie ? Jeżeli ktoś miał taki przypadek i musiał płacić to ile wynosi kwota ? Pozdrawiam

Ja też dziś otrzymałem list Urzędu Celnego, żądają przesłania dokumentów. Napisali, że paczka nadeszła z Holandii (wg trackingu paczka była tam przejazdem). Wysłałem dokumenty mailem i czekam na rozwój sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z koszulami. Zwykle wymiary koszuli są determinowane przez obwód kołnierzyka. U mnie ten ostatni wynosi 42, lecz koszule w tym wymiarze (nawet slim) są bardzo obszerne. Koszule w rozmiarze 40 dużo lepiej leżą (choć i im delikatne wytaliowanie by im zdecydowanie nie zaszkodziło) za cenę tego że raczej ich nie zapnę pod szyją. Dotąd mi to nie przeszkadzało bo i tak rzadko chodziłem w krawacie, ale teraz muszę uzupełnić braku w garderobie i kupując nowe koszule nie chce się pozbawiać możliwości założenia do nich krawata. Jakie mam opcje? Czy zostaje mi tylko MTM (wliczając w to internetową odnianę a'la Luxire)? Czy decydować się na większy rozmiar i oddawać do poprawek? Różnica w klatce i talii między 40 a 42 u większości marek to jakieś 4-8 cm. Czy wyszczuplenie koszuli o tyle jest wykonalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 42 extra slim z CT spełnia te warunki. 42 slim z Lamberta też są blisko, ale więcej luzu w talii i bicepsach zostawiają. 

A co do poprawek, to też dobry pomysł, bo taliowanie to dość prosta przeróbka i nie powinna kosztować zbyt wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

chciałbym zamówić koszule na wymiar.

Waham się między dwoma usługodawcami polecanymi na tym forum: Camiceria Olga i Luxire.

Skłaniam się ku C. Olga. Mają tam koszule w trzech wersjach cenowych: 55, 75 i 110 euro. Zastanawiam się czy jest duża różnica jakościowa między tymi wariantami. Czy koszule za 75 euro są ok?

Chce zamówić koszule z tkaniny Oxford. Mają tam różne rodzaje tej tkaniny: zwykły Oxford i royal. Ktoś miał styczność z tymi koszulami?

Może polecacie jakieś inne tkaniny z C. Olga? Generalnie, jestem "nakręcony" na Oxford :-)

Pozdrawiam Brać forumową :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marcelli napisał:

Camiceria Olga i Luxire

Również się tak zastanawiałem i po lekturze wątków forumowych wybrałem Luxire. Wyszedłem z odczuciem że Luxire więcej zrobi i ma więcej podejścia "can do" - z którego się nawet wywiązuje.

O materiałach z C. Olga jest trochę napisane w dedytkowanym wątku o tym producencie - rzuć okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.