Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam pytanie odnośnie tkanin koszulowych GIZA. Jakie macie z nimi doświadczenia, jaki rodzaj Gizy jest najbardziej wart swojej wysokiej ceny i jakie marki koszulowe używające tej tkaniny polecacie. Pytałem w Bergu i tam potrafią zażądać 3000 zł za Gizę przy koszuli ręcznie szytej. To kosmos. Profuomo ok 550 złotych, ale pytanie, ile w niej jest "prawdziwej" gizy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawełną egipską Giza np Giza 45 można znaleźć w próbnikach D&J Anderson, należącej już do Albini Group i z tego co pamiętam to właśnie E. Berg oferuje je w swoich salonach. Osobiście na codzień pracuję m.in. na katalogach tkanin koszulowych z Caccioppoli i jest tam chyba kilka pozycji o wspomnianej bawełnie w różnych kombinacjach: gramatura, splot i ew. deseń. Koszt ok 1000 zł za MTM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć wszystkim !

 

Chciałem kupić koszule przez internet, żadnej koszuli z tej firmy (Hawes & Curtis) jeszcze nie miałem.

Mam pytanie odnośnie rozmiarów koszul u dwóch różnych producentów: Bytom, Hawes & Curtis

https://www.bytom.com.pl/tabele-rozmiarowe/tabele-rozmiarow-koszul

https://www.hawesandcurtis.com/mens-curtis-white-slim-fit-shirt-with-contrast-detail-single-cuff-mfpfr001-n01

 

Chciałem kupić koszulę z kołnierzykiem 39, ale przepaść między obwodem w klatce jest ogromna i moje pytanie czy może istnieć aż 10 cm różnica?

To samo z długością rękawa.. aż 20 cm różnicy.

 

Czy to jest inaczej mierzone?

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, lubo69 napisał:

Bytom podaje wymiary produktu, H&C ciała.

Marki angielskie liczą długość rękawa od szwu na kołnierzyku.

Moim zdaniem koszule H&C należy mierzyć od środka szwu kołnierzyka na karku do szwu na ramieniu i dalej do końca mankietu. Jest to  dobrze opisane i zobrazowane na stronie H&C w sekcji "how to measure yourself".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Co sądzicie o koszulach hidden button-down? Przerost formy nad treścią? Z moich obserwacji wynika, że te kołnierzyki nie układają się najlepiej w przypadku koszul z Lamberta i Wólczanki, ale kupiłem ze względu na unikalny wzór.
Mam jedna koszule hbd z Bytomia i bardzo ja lubie, co prawda nie do krawata a zawsze noszona z jednym rozpietym guzikiem, wylogi kolnierza zawsze sa tak jak powinny nic sie nie rozlazi itp ;)

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2017 o 18:06, lubo69 napisał:

Bytom podaje wymiary produktu, H&C ciała.

Marki angielskie liczą długość rękawa od szwu na kołnierzyku.

Rozmiarówka na stronie jest trochę zaniżona. Koszula Bytom roz. 38 wyszczuplona ma 94 cm w talii (najwęższe miejsce koszuli) na płaskim rozłożeniu materiału bez naciągania. Klatka się zgadza - 104cm. Sprawdzane na kilku koszulach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2017 o 22:59, Aron napisał:

Wybierasz brytyjską wersję strony? Wchodziłem rano i wszystko wyglądało normalnie.

Tak, brytyjska, przez VPN z Londynu. Najpierw moglem zapłacić a teraz mi nawet do przez etapy checkoutu nie przechodzi wszystkie. W ogole burdel tam maja, bo jak sie loguje przez brytyjski VPN to widze swoja historie zamówień, a jak przez Polska stronę to moje konto jest puste :|

 

chcialem kupic sobie dzis wieczorem 4 sztuki a tu lipa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy posiada ktoś z was koszule CT krój slim fit lub extra slim w rozmiarze S i mógłby podać wymiary koszuli? Moje wymiary to wzrost 170cm, kołnierzyk 38, klatka 100cm, talia 80cm, rękaw 83cm. Według rozmiarów na stronie slim fit S powinna być idealna bo ma 106 w klatce. Mam koszule Bytom rozmiar 38 i tam koszula ma 104 i brakuje mi tych 2-3 cm w klatce. Rozmiar 39 znowu ma barki sporo za szerokie.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.