Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, phantom napisał:

Koszula: Profuomo Sky Blue ( lepszych RTW nie ma)  

Rozumiem zatem, że według Ciebie Profuomo Sky Blue są tak samo dobre lub lepsze od koszul np. Turnbull & Asser, Charvet, Emma Willis, Brunello Cucinelli, Drake's (Rayner & Sturges), Finamore i jeszcze pewnie kilkunastu/kilkudziesięciu innych marek premium? Dosyć odważna teza. Powiedziałbym nawet, że porównując na zdjęciach detale tych koszul, czy patrząc na materiały z których są zrobione - dosyć nieuzasadniona.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

5 minut temu, Tomasz Fedak napisał:

100-130 € to IMHO dosyć duzo na koszule RTW, tym bardziej kiedy w tej cenie można zamówić dobrze dopasowana w MTM z naprawdę dobrych jakościowo tkanin.

Jeżeli porównywać RTW do polskich MTM, to koszule RTW w tej cenie (600-700 złotych), czyli już z dolnej granicy segmentu premium, są lepiej wykonane, materiały (guziki, tkaniny) też na ogół są lepsze. Problemem jest oczywiście dopasowanie. Ja wybieram MTM, bo lubię dopasowane koszule, ale gdybym miał modelową sylwetkę np. T&A to wolałbym kupować tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Tomasz Fedak napisał:

@phantom ładne proporcje ma ta marynarka. Btw szerokość wyłogów to chyba 11-12 cm sadzać po tym jak jeden z nich przykrywa brustasze :) ? Przyznaje, że nie znam wspomnianej marki koszulowej. Mógłbyś napisać co w tych koszulach jest wyjątkowego? Wchodząc na stronę oprócz ładnych modeli kołnierza i kolorów tkanin rzuca sie w oczy cena 100-130 € to IMHO dosyć duzo na koszule RTW, tym bardziej kiedy w tej cenie można zamówić dobrze dopasowana w MTM z naprawdę dobrych jakościowo tkanin. 

Ładnie wyglada ozdobne stebnowanie na brzegach rękawów. Widziałem juz "AMF" wszędzie, ale w tym miejscu jeszcze nie miałem okazji :)

Dziękuję za opinie:-) Klapy mają 11 cm szerokości. Stebnowanie rękawów to pomysł krawca - zrobił mi tak w jednej marynarce,  spodobało mi się to,  wiec zrobił i w drugiej. 

37 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

Rozumiem zatem, że według Ciebie Profuomo Sky Blue są tak samo dobre lub lepsze od koszul np. Turnbull & Asser, Charvet, Emma Willis, Brunello Cucinelli, Drake's (Rayner & Sturges), Finamore i jeszcze pewnie kilkunastu/kilkudziesięciu innych marek premium? Dosyć odważna teza. Powiedziałbym nawet, że porównując na zdjęciach detale tych koszul, czy patrząc na materiały z których są zrobione - dosyć nieuzasadniona.

Co prawda chciałem napisać "lepszych nie mam" RTW co zapewne nie spowodowałoby kontrowersji natomiast nie mogę wycofać się z tezy, że Profuomo robi naprawdę świetne koszule. Ich najwyższa linia Sky Blue jest szyta z twillu od Albini - to moja koszula :

Csitsh0WEAAkVIM.thumb.jpg.4552654becb12e34ed95fb2ca5f1ab04.jpg

Oprócz materiału: świetne dopasowanie, odpowiednia długość rękawów (dla mnie), naprawdę staranne wykonanie, szycie florenckie, guziki z masy perłowej etc. Z wymienionych przez Ciebie marek Charvet i Cucinelliego naprawdę szanuje, ale T&A  nie zachwyciły mnie specjalnie. Jeszcze co do Profuomo - zadowolenie z ich koszul nie dotyczy ich linii Easy Care.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, phantom napisał:

Co prawda chciałem napisać "lepszych nie mam" RTW co zapewne nie spowodowałoby kontrowersji natomiast nie mogę wycofać się z tezy, że Profuomo robi naprawdę świetne koszule. Ich najwyższa linia Sky Blue jest szyta z twillu od Albini - to moja koszula :

Oprócz materiału: świetne dopasowanie, odpowiednia długość rękawów (dla mnie), naprawdę staranne wykonanie, szycie florenckie, guziki z masy perłowej etc. Z wymienionych przez Ciebie marek Charvet i Cucinelliego naprawdę szanuje, ale T&A  nie zachwyciły mnie specjalnie. Jeszcze co do Profuomo - zadowolenie z ich koszul nie dotyczy ich linii Easy Care.

Co do tego, że w linii "Sky Blue" robią świetne koszule jak najbardziej się zgodzę. Ale na pewno nie najlepsze na świecie, a to napisałeś :) Mnie T&A które mierzyłem zachwyciły, niestety były zbyt wąskie w klatce i musiałem je odesłać. Bardzo ładna koszula, niech się dobrze nosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

Jeżeli porównywać RTW do polskich MTM, to koszule RTW w tej cenie (600-700 złotych), czyli już z dolnej granicy segmentu premium, są lepiej wykonane, materiały (guziki, tkaniny) też na ogół są lepsze. Problemem jest oczywiście dopasowanie. Ja wybieram MTM, bo lubię dopasowane koszule, ale gdybym miał modelową sylwetkę np. T&A to wolałbym kupować tam.

Moze nie mam jakiegoś ogromnego doświadczenia w koszulach RTW za 600-700 zł i wiecej bo takich nie posiadam w swojej garderobie. Wiąże sie to z tym ze nie ma (żadnych) koszul RTW (nigdzie), które by na mnie jakkolwiek dobrze leżały. Wierz mi, że jest możliwość uszycia koszuli z bawełny typu Sea Island/Pima Cotton, bądź bawełny typu Zephir o gramaturze 110 gr, Oksfordow typu 3-ply przy jednoczesnej wysokiej jakości odszycia i niemalże idealnym dopasowaniu w cenie nawet niższej niż 600 zł.  Poza tym wspomniane przez Ciebie marki to koszt koszuli rzędu nawet 2500 zł za gotowa (Sick!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz Fedak kluczowa jest tu wymieniona przez Ciebie  "wysoka jakość odszycia" (swoją drogą nie lubię używać tego słowa, bo tak naprawdę znaczy co innego), którą charakteryzują się polskie MTM (przynajmniej te, których próbowałem). Pomiędzy "wysoką" a "najwyższą" jest jednak duża różnica. Co prawda nie użytkowa, ale w detalach cieszących oko. A pisząc o materiałach miałem też na myśli nie tylko materiał koszuli, ale też np. guziki (bo guziki perłowe guzikom perłowym nierówne), czy wypełnienie kołnierzyka.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

Co do tego, że robią świetne koszule jak najbardziej się zgodzę. Ale na pewno nie najlepsze na świecie :) Mnie T&A które mierzyłem zachwyciły, niestety były zbyt wąskie w klatce i musiałem je odesłać.

Możliwe,  że nie najlepsze, choć nie wiem jakie wodotryski trzeba byłoby jeszcze dodać,  żeby koszula została uznana za najlepszą na świecie:-) Co do T&A to jedną rzecz mają na pewno najlepszą na świecie - welwetowe marynarki smokingowe - ja niestety musiałem się "zadowolić" Jortem... A właśnie ciekawe jak z ich koszulami za 699 zł - widziałem,  ale nie mierzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wrócił wątek CT, to skorzystam i zapytam bardziej doświadczonych.

Ostatnio zamówiłem na próbę 2 koszule, jedną formalną i jedną z serii business casual, obie w rozmiarze 38/86 (zgodnie z sugestią kilku forumowiczów). Rozmiar okazał się trafiony bardzo dobrze, poza kołnierzykiem. Pisałem już w tej sprawie do CT i dostałem odpowiedź, że to kwestia wyprania koszul, które skurczą się do odpowiedniego rozmiaru. W posiadanych przeze mnie koszulach (Lambert, Próchnik) zaobserwowałem owszem kurczenie, ale póki co było to maksymalnie 0.5 - 1 cm. Nie wiem, czy traktować odpowiedź CT jako żart, czy też ich koszule rzeczywiście kurczą się w praniu aż tak bardzo.

Chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat.

 

 

 

WECShirt.jpg

MyOwnShirt.jpg

PBDShirt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dużo koszul od CT i żadna nie skurczyła się więcej niż o właśnie 0,5 - 1 cm.  Niektóre w ogóle zauważalnie się nie zmniejszyły a przynajmniej nie zauważyłem po praniu  różnicy.  Jak już jakieś koszule się  naprawdę kurczyły to  raczej Próchnik (Hargin kiedyś opisywał swoje przygody z koszulami  Próchnika).

Co do cen CT. Jakiś miesiąc temu kupowałem w multibuy 6 koszul (na spółkę z żoną)  i w przeliczeniu z funtów  na złotówki wyszło ok. 90 zł. za sztukę. Przesyłka przy takim zamówieniu  była darmowa.

Wspomnę jeszcze tylko, że pozytywnym zaskoczeniem była jakość damskich koszul, których jakość materiału i wykonania nie odbiegała o męskich, co jak wiemy jest rzadko spotykane w innych firmach i szeroko opisywane na forum w dziale kobiecej elegancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, T.K napisał:

Mam w miare standardowa sylwetke i zazwyczaj z RTW jest ok, w tym przedziale cenowym co bys polecil?

Na przykład poniższe. Każda marka ma inną rozmiarówkę, musisz sobie sprawdzić tabele rozmiarów i upewnić się, że na pewno będą dobrze dopasowane.

- Eton (https://www.etonshirts.com/eu/)

-  Turnbull & Asser na wyprzedażach (http://turnbullandasser.eu/sale-eu/sale-shirts)

- Drake's (https://www.drakes.com/shirts)

- Barba Napoli, Borelli, Isaia na wyprzedażach (np. yoox.com)

- Finamore na wyprzedażach (https://www.finamore.it/shop/it/3-ai lub yoox.com )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcinJarosz napisał:

Czy da radę znaleźć koszulę OCBD z ładnym kołnierzykiem (żeby nie miał takich krótkich wyłogów)  w cenie do 200zł? Możecie polecić jakieś marki?

Zależy co masz na myśli pisząc "takie krótkie". CT "washed oxford" kosztują sporo poniżej 200 złotych. Ale nie mają modnych ostatnio bardzo długich wyłogów. Bardzo krótkie też nie są - jak dla mnie w sam raz. Poniżej kilka moich przykładowych zdjęć, gdzie widać jak ich kołnierzyk wygląda:

IMG_7875.JPG.c5f94d0f04fec2c65e1da210baf764b7.JPG

IMG_7485.thumb.JPG.6e07b41a39c4e734b2d2cc17e5fdf3c8.JPG

IMG_6635.thumb.JPG.acb18a00936339db4b252eaf0e3ac6ad.JPG

 

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, MarcinJarosz napisał:

Miałem na myśli to, że wg tabeli dla rozmiaru M classic będzie na klatkę 99-105 i tak samo dla rozmiaru M extra slim.

Bo według ich filozofii różne fity to ten sam rozmiar, ale różne dopasowanie - czyli jak bardzo przy ciele jest skrojona koszula, natomiast zazwyczaj rozumiemy przez to rodzaj sylwetki na którą koszula pasuje. Oczywiście to tylko kwestia opisu i interpretacji, a fakty są takie, że wymiary koszuli będą inne (ale tej informacji chyba nigdzie wprost nie podają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.