Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

@White Haven

Mam chyba ten sam model Lamberta i rzeczywiście z niezłego lnu jest zrobiona, tylko musiałem model klasyczny odchudzić jakieś 10 cm w obwodzie pasa i 4 cm rękaw, w okolicy łokcia. Długość rękawa w rozmiarze 176/182 była u mnie rekordowa bo 69 cm.

Mam też białą lnianą z bieżącej kolekcji i już materiał jest bardziej szorstki.

 

DSC02531.JPG

DSC02532.JPG

DSC02533.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@flozbi

Tak to ta moja :) Duża różnica w jakości? Czy koszula mocniej się gniecie w porównaniu do tej w kratkę? Bo na zdjęciu to tak trochę średnio to wygląda. Właśnie się zastanawiam nad zamówieniem białej i niebieskiej z tegorocznej kolekcji: 

http://www.wolczanka.pl/on/koszule-meskie-lambert/niebieska-koszula-meska-lambert-56

http://www.wolczanka.pl/on/koszule-meskie-lambert/biala-koszula-meska-lambert-41

A i jeszcze jedna prośba - nie mogę nigdzie znaleźć na tej nowej stronie Wólczanki tabeli z rozmiarówką. Czy zmienili rozmiar w stosunku do kolekcji zeszłorocznej? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, White Haven napisał:

 

A i jeszcze jedna prośba - nie mogę nigdzie znaleźć na tej nowej stronie Wólczanki tabeli z rozmiarówką. Czy zmienili jakość rozmiar w stosunku do kolekcji zeszłorocznej? 

 

Obok wybierz rozmiar produktu -> tabela rozmiarów

58d7c04cd301e_Zrzutekranu2017-03-26o15_20_55.thumb.png.b8a7fe9c940c59625aec23d84f8ed681.png

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@flozbi oraz @White Haven - mam tego samego Lamberta lnianego (dwie sztuki w dwóch kolorach) - bardzo dobra jakość tkaniny - jest miękka i przyjemna w dotyku. Przyjemniejsza znacznie niż len Albini w Osowskim/Mr Vintage (paski błękitne), a i zagniecenia są na niej bardziej jakby "miękkie", mniej rażące niż w tym Osovskim. Za Lamberty dałem 80 zł i 100 zł, za Osovskiego/Mr Vintage grubo ponad 369 zł... szaleństwo....(do rabatu nie dotrwał, wyprzedał się bardzo prędko).

Na plus Osovskiego przemawia ładny kołnierzyk, wzór i bardzo ładny kolor, lekko nierównomierny, jakby paski namalowano pastelą. Ale cena... Przy czym krateczka w tych Lambertach też jest niezła, a wyłogi akceptowalnie długie i podpinane (dla lnu to istotne).

@Hargin - Vistula/Wólczanka/Lambert często nie podają producenta tkanin, jeśli korzystają z kolekcji starszych niż z aktualnego sezonu. Wielu producentów tkanin chce, by sygnowano tylko aktualne ich wyroby.

Len w Twoim Lambercie rzeczywiście wygląda na szorstki.

A co do przewiewnej, letniej bawełny - to niedawno kupiłem ten model Osovskiego w outlecie - bardzo przewiewna, prawie jak len, tkanina Somelos, świetna na lato. W opisie nie podano, że jest taka przewiewna, ale podejrzewałem to, patrząc na zdjęcia

osovski.jpg.e012d9c28c606df7dcaeead2c4874bc7.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, White Haven napisał:

@flozbi

Tak to ta moja :) Duża różnica w jakości? Czy koszula mocniej się gniecie w porównaniu do tej w kratkę? Bo na zdjęciu to tak trochę średnio to wygląda. Właśnie się zastanawiam nad zamówieniem białej i niebieskiej z tegorocznej kolekcji: 

http://www.wolczanka.pl/on/koszule-meskie-lambert/niebieska-koszula-meska-lambert-56

http://www.wolczanka.pl/on/koszule-meskie-lambert/biala-koszula-meska-lambert-41

A i jeszcze jedna prośba - nie mogę nigdzie znaleźć na tej nowej stronie Wólczanki tabeli z rozmiarówką. Czy zmienili rozmiar w stosunku do kolekcji zeszłorocznej? 

 

Miałem okazję mierzyć tą białą i faktycznie materiał jest inny, grubszy ale i sam kołnierzyk przecież też, ona jest bardzIej formalna. Co do wymiarów to na pewno rękaw jest krótszy, bo w tych z poprzedniego lata musiałem skracać A tutaj jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, White Haven napisał:

Dzięki. Jeżeli materiał jest grubszy to powinno być ok, na zdjęciu kolegi wyglądał na lekko "papierowy". Kołnierzyk zamierzałem przerobić na button-down. Jak jest faktycznie gruby to może jednak lepiej spiszą się kryte guziczki. 

Dzisiaj byłem w Wólczance więc przy okazji strzeliłem Ci parę zdjęć podglądowych. Okazało się ze moja pamięć nie jest niezawodna i materiał nie jest grubszy, to chyba kołnierzyk usztywniany wyjmowanymi fiszbinami wywołał takie wrażenie. Niemniej, sam materiał jest przyzwoity jakościowo.

IMG_20170327_103946.jpg

IMG_20170327_103959.jpg

IMG_20170327_104010.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

EDIT

A z innej beczki - czy ktoś już może zakupił którąś z koszul z linii LANCERTO & MR.VINTAGE ? Mimo trochę wysokiej ceny na jedną bym się nawet skusił, ale szerokość w talii przy moim kołnierzyku (43) jest na styk i trochę obawiam się czy po praniu nie skurczą się o ten kluczowy centymetr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@white haven mam dwie lniane, wyprułem zaszewki i w talii zrobiło się akuratnie :-) fajnie wykonane, niezły materiał i bardzo udany krój kołnierzyka (to mnie skusiło, mimo wysokiej ceny).

 

Edit: jeszcze nie prałem

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Właśnie ten krój kołnierzyka do mnie przemawia - ciężko znaleźć coś z tak długimi wyłogami. :) Waham się tylko czy nie poczekać jeszcze na jakąś przecenę. Mój rozmiar z reguły zostaje aż do wyprzedaży, a tyle kasy za koszulę dałem ostatnio jak szyłem ją na miarę w zielonogórskiej "Orchidei". 

EDIT

Pamiętasz może ile uzyskałeś z zaszewek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek 00

Szyłem tam jakieś 5 lat temu. Obecnie "Orchidea" zmieniła lokalizację i nazwę na Marlon. Starej "Orchidei" bym nie polecał - generalnie mieli wówczas niskie ceny (zapłaciłem chyba ok. 400 - 450 zł za dwie koszule), ale szycie szło im kiepsko. Długo się z nimi bujałem zanim efekt okazał się mniej więcej zadowalający (w sumie chyba ze 4 wizyty, poprawki i pomiary) Niestety miałem wtedy dużo mniejszą wiedzę na temat materiałów i ogólnie szycia przez co wybrałem kiepską tkaninę (bawełnę egipską z ich najwyższego wówczas próbnika), która nie przepuszczała za bardzo powietrza, a do tego zrobiłem ją na styk rozmiarowo. Wisi od kilku lat w garderobie nieużywana. 

Co do Marlona byłem jakieś pół roku temu w ich nowej siedzibie (przenieśli się do centrum Zielonej Góry na sam deptak) to zauważyłem spore zmiany zarówno w dostępnych materiałach jak i obsłudze klienta (większa fachowość). Najtańsze koszule kosztują 139 zł, ale materiały na tym poziomie są kiepskie - w większości bawełna z dodatkiem poliestru i cieńsza czysta bawełna. Mają też oczywiście lepsze materiały min. tkaniny Albini (tu jest katalog - http://www.marlonkoszule.pl/marlon-koszule-na-miare-katalog-tkanin-albini.pdf ). Pytałem o len (lepszy próbnik ale nie Albini) - cena za koszulę ok. 330 zł. Za szycie z tkanin Albini chcieli 470 zł (nie pamiętam o które konkretnie tkaniny tego producenta pytałem - odtwarzam ceny z moich notatek). 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilku moich kolegów, którzy na aplikację wyemigrowali do ZG szyło tam koszule. Nie wiem, czy w Marlonie czy gdzie indziej, bo widziałem jedną i już nie dopytywałem, bo 200 zł (o ile dobrze kojarzę) za tą koszulą "na miarę" wydało mi się dużo za dużo.

Z innej beczki. Miler dał w preorderze koszule lniane. Podobają mi się. Zastanawiam się na białą i bengal stripes. Miał ktoś len od niego? Jak się sprawuje?

EDIT Miler jaki wypozycjonowany w Google. Wrzuciłem "koszula bengal stripes", a na 9 pozycji 4 to Miler (w tym 2 pierwsze). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.