Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

W Osovskim teraz przecena 30%, do tego mi się punktów lojalnościowych nazbierało, więc co nieco kupiłem (dam opinię, jak paczka dojdzie).

Ale już teraz chcę wyrazić baaaaardzo pozytywną opinię  na temat Pani z działu sprzedaży internetowej oraz Pana z działu technicznego. Zgodnie ze swoim charakterem miałem trochę pytań i wahań, przy tym pokiełbasiłem nieźle w kwestiach technicznych przy składaniu ostatnich zamówień. Obsługa sklepu zniosła moje długie manewry, podchody i ataki z flanki z życzliwą cierpliwością i zaangażowaniem.

Dziękuję i polecam ten sklep :)

Samych koszul od Osovskiego mam już kilka - bardzo dobre, a w cenie promocyjnej znakomite, niezależnie od jakości obsługi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak różowo z Osovskim nie było. Chciałem skorzystać ze skracania rękawów które oferowali - jako że zakup w ramach obniżki to trzeba było dopłacić 2 dychy - nie ma problemu, ja chętnie. Natomiast pani zajmująca się zamówieniem w niedzielę nie wiedziała jak wykonują skracanie (okej, może się nie znać na technikaliach, nie wiedzieć czy przenoszą rozcięcie czy nie), przesunęła na poniedziałek - spoko, nie ma problemu. W poniedziałek inna pani z cała pewnością stwierdziła że rozcięcia nie przenoszą i jak chcę zabrać 3-4cm z rękawa to skróci mi się o tyle rozcięcie i będzie to widać. To nie skorzystałem. Parę dni później dowiedziałem się że jednak skróciliby z przeniesieniem rozcięcia - ale już za późno.

Natomiast same koszule (akurat tylko Osovski&Mr. Vintage) noszą mi się bardzo dobrze i przyjemnie, jak na RTW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
3 godziny temu, xkoziol napisał:

www.shirtbyhand.nl

Ktoś, coś? Warte uwagi czy jeden z dziesiątek "pośredników"?

Jest też od 2016 w Niemczech. Na forum stilmagazin.de ktoś zamawiał koszule. Takie doniesienia:

- mało możliwości indywidualnych zmian,

- materiał i odszycie vietnamczyków pracujących tylko 45 godzin tygodniowo ponoć ok (ciekawe gdzie pracują w czasie wolnym),

- za to z komunikacją problemy. Przeciąganie terminu, milczenie, strach się bać co z reklamacją albo zwrotem pieniędzy. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kawa_i_papierosy napisał:

Podoba mi się to, że można fajnie spersonalizować wymiary koszul oraz nawet poprosić o minimalne poprawki jak np. skrócenie. 

Wiesz, hot dog z Ikei podgrzany przez Wojciecha Modesta Amaro pozostanie hot dogiem z Ikei...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kawa_i_papierosy napisał:

Panowie, co sądzicie o tym producencie?

http://marconi.com.pl/pl/strona-glowna/ (...)

Bardzo dobre koszule np. dla pracowników firm ochroniarskich, kelnerów, orkiestr dętych itp.

Szczególnie kontrastowe wstawki przy kołnierzu i obszycia dziurek będą doskonale komponować się z mundurami z poliestru i podobnych tworzyw.

Pozdrawiam

wojvv

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2016 o 19:20, Zajac Poziomka napisał:

Piszę tylko o Warszawie, nie wiem jak wygląda to w innych miastach Polski. Cenowo wszystkie zakłady MTM plasują się w mniej więcej tym samym przedziale 500-750 złotych, gdzie cena zależy głównie od tkaniny, czasem dodatkowo płatny jest też monogram. W Warszawie koszulę MTM możesz uszyć w następujących zakładach (pewnie jest ich sporo więcej, wymieniam te które sam znam):

- Balthazar

- Cafardini

- E. Berg

- S. Żukowski

- Macaroni Tomato

- Zaremba (koszule robi E. Berg, ale miara zbierana jest w zakładzie krawieckim)

Tkaniny mogą pochodzić z mniejszych tkalni (no-name), wtedy na ogół są tańsze. Jest też do wyboru sporo tkanin markowych - Berg używa tkanin Thomas Mason, w pozostałych można między innymi dostać tkaniny Monti, Canclini, Albini.

Standardem są perłowe guziki, monogramy jak pisałem są na ogół dodatkowo płatne. Większość zakładów ma do wyboru bardzo dużo rodzajów kołnierzyków i mankietów, przy czym możliwe są na ogół nieodpłatne modyfikacje istniejących wzorów, na przykład wydłużenie/skrócenie wyłogów kołnierzyka czy stójki.

Szycie w zależności od zakładu i okresu trwa na ogół 3-6 tygodni.

Czy warto? Jeżeli koszule sklepowe leżą na Tobie dobrze, to raczej nie - wiele marek koszulowych robi naprawdę piękne koszule ze świetnych tkanin (np. Turnbull&Asser, Eton, Barba Napoli). Jeżeli zaś nie wstrzelasz się w sklepową rozmiarówkę - według mnie warto, dopasowana koszula jest o wiele bardziej komfortowa i po prostu ładniej wygląda. Drugim przypadkiem kiedy warto jest skorzystać z MTM jest sytuacja w której chcesz zamówić konkretną koszulę, niedostępną w sklepach - np. Hidden Button Down z błękitnego Royal Oxfordu i z mankietem na spinki. W sklepach takich koszul po prostu nie ma, a MTM daje możliwość ich wykonania.

Do tego co napisałem można dodać jeszcze kilka zakładów online MTM, na forum polecane są Camiceria Olga i Luxire.

Niektóre firmy mają na forum osobne dedykowane wątki, tam możesz przeczytać więcej i zapoznać się z efektami ich pracy:

 

 

 

 

 

Dzięki! No właśnie leżą różnie, muszę się namęczyć, żeby znaleźć coś dobrego.

A online kiedyś ktoś kupował? Bo znalazłem sklep, gdzie można się zmierzyć (jest film z instrukcją), ale jedna poprawka jest w cenie.. I tak się zastanawiam czy nie wypróbować. Cena jest niższa niż ta którą podałeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, to mój pierwszy post na forum. Postanowiłem zadać pytanie, bo nie udało mi się znaleźć tego czego szukam na tych wszystkich stronach :-)

Koszule kupowałem różne (praca), ostatnia marka na której się zatrzymałem to osovski. Rozglądałem się dalej, więc zamówiłem kilka koszul z CT. I jestem trochę rozczarowany. Jak to jest z ich rozmiarówką?

Dla ESF na stronie dla 16,5" podają 43" (110cm) z kawałkiem w klacie 40,5" (103cm) i można wybrać 36" (91,5cm) rękaw. Rozmiary zdjąłem z mojej ulubionej koszuli osowskiego slim w rozmiarze 41/188 i po skróceniu rękawów o 2 cm (klatka 112, talia 104, rękaw 92). CT powinien wypaść delikatnie węższy w klatce/talii i z krótszym rękawem.

Natomiast to co przyszło w rzeczywistości nijak się miało do rozmiaru z tabeli i metki. Koszula była ogromna (w klatce jakieś 120cm, w tali jakieś 110cm, a rękaw 94cm). Czy ktoś ma podobne doświadczenia?

Wysłałem do wymiany i chcę zamówić nowe i trafić z rozmiarem (zwrot 60zł). Czy 16" i rękaw 35" zbliży mnie do rozmiaru osovskiego powyżej? Czy to loteria będzie i zamówić kilka rozmiarów?

 

Pozdrawiam,

Marcin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marc!n wydaje mi się, że CT coś ostatnio pokombinowało z tabelkami, teoretycznie wg nich nie dałbym rady wbić się w 16.5 ESF, a tymczasem jak zwykle są to dla mnie przyzwoicie, nieprzesadnie dopasowane koszule (ostatnie zamówienie kilka miesięcy temu). Strzelam, że wymiary, które są podane dla rozmiaru 16.5, są wymiarami dla 16. W porównaniu do Osovskiego ten ostatni w rozmiarze 41/42 (talia i klatka są takie same w obu przypadkach) slim jest moim zdaniem bardziej dopasowany od CT w rozmiarze 16.5, zresztą ze względu na kołnierzyk skoro w Osovskim brałeś 41, to w CT trzeba było od razu próbować 16, a nie 16.5. Co do długości rękawa to jeżeli w Osovskim brałeś na wzrost 188 cm i skracałeś o 2 cm, to w CT pozostałbym przy 36. Mam dopiero co nabytą koszulę Osovski na wzrost 188 i rękaw mógłby być odrobinę krótszy (czy skracać, zdecyduję po praniu), w CT biorę rękaw 36 i jest absolutnie akurat, 35 to za mało (miałem taką jedną), pamiętaj, że cal różnicy to sporo.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Kyle said:

Co do długości rękawa to jeżeli w Osovskim brałeś na wzrost 188 cm i skracałeś o 2 cm, to w CT pozostałbym przy 36. Mam dopiero co nabytą koszulę Osovski na wzrost 188 i rękaw mógłby być odrobinę krótszy (czy skracać, zdecyduję po praniu), w CT biorę rękaw 36 i jest absolutnie akurat, 35 to za mało (miałem taką jedną), pamiętaj, że cal różnicy to sporo.

Dzięki. Skorzystam z rady... w końcu zawsze mogę ew. skrócić w PL :-) 

BTW - czy ktoś może mi doradzić, którzy producenci z MTM online poziomu CT robią guzik w plisie rękawa? TM LeWin, Hawes and Curtis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wojvv napisał:

Bardzo dobre koszule np. dla pracowników firm ochroniarskich, kelnerów, orkiestr dętych itp.

Szczególnie kontrastowe wstawki przy kołnierzu i obszycia dziurek będą doskonale komponować się z mundurami z poliestru i podobnych tworzyw.

Pozdrawiam

wojvv

 

16 godzin temu, Awopiotr napisał:

Byłem na stronie Marconi!

Powrócilem do równowagi przytulając chwilę moją zwykłą, banalnie monotonną białą koszulę OCBD.

 

Nie wiem skąd ta hiperbolizacja. Przecież to oczywiste, że zainteresowany jestem tradycyjnymi (pewnie białymi) koszulami bez żadnych obrzydliwych wstawek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CTShirts zmieniło ostatnio rozmiarówkę. Zdjęło z wszycia rękawów, klatki oraz tali. W tej chwili moim zdaniem koszule na stronie są pomieszane tzn zgodnie ze starą rozmiarówką i nową. Są to różnice rzędu np. 2cm w klatce i tali

Mam, w tej chwili -dziesiąt koszul  z tej firmy i niezgodności wymiarowe, które obserowałem to ok. 0,5 cm, na długości rękawów to są jakieś mm. Takie różnice jakie podałeś chyba doprowadziłyby firmę do bankructwa, tak klienci by odsyłali im zamówienia ;) 

Jesteś pewien że otrzymałeś koszule te które zamawiałeś tzn nie był to slim? Napisałeś do nich o tych niezgodnościach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.