Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dnia 7.10.2016 o 11:40, BrotherM napisał:

Postanowiłem wypróbować z Lamberta jeszcze koszulę o kołnierzyk mniejszą (z 41 na 40/188-194). Jest lepiej dopasowana i nawet by mi odpowiadała, ale praktycznie pod pachami niemal brak miejsca. Nazbyt opina, a szew jakby lekko w pachę wchodził.

Niby ruchów nie krępuje, ale przy większych wymachach rękami (np. gest "ręce do góry"), ewidentnie koszula zbyt uciska w klatce.

Za ciasna i do zwrotu, prawda?

Wysoka pacha umożliwia większy zakres ruchów, bo nie ma tam materiału, który może się ciągnąć. Jeśli natomiast koszula uciska w klatce, to jest ewidentnie za ciasna (sprawdź, jak się zachowuje koszula przy guzikach, jeśli przy niewielkim ruchu powstają "okna" między guzikami, to koszula jest na pewno za mała).

Najwyżej wszytą pachę mam w koszuli Camiceria Olga i jest ona dla mnie najbardziej komfortowa spośród wszystkich koszul, które mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Blondas napisał:

Dziwne też było, że w newsletterze była informacja o multibuy, a potem nie było multibuy na stronie internetowej. Przy takiej cenie funta widocznie i tak spodziewają się dużej liczby zamówień.

 

Z ciekawości sprawdziłem jaka będzie różnica przy zamówieniu 4 koszul objętych multibuy. Ceny razem z wysyłką do Polski i dodatkowym rabatem 10% (akurat taki w obu wersjach jest dostępny):

1. polski sklep: 618,09 zł

2. angielski sklep: 98,95 funtów -> przeliczenie po dzisiejszym kursie z kantora Aliora -> 472,69 zł

Różnica: 145,4 zł

Wniosek: Chyba sobie jaja z nas robią :x

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba mam szczęście, bo dobrze pasują na mnie koszule Marks&Spencer z jakichś tam ich topowych linii, całkiem dobre i z dobrych materiałów. Kupiłem niedawno taką koszulę: cutaway, twill, z francuskim mankietem, slim fit. Bardzo dobrze pasuje do mojej sylwetki, z jednym może zastrzeżeniem: kołnierzyk 44/45 jest na mnie ech, akurat. Co do milimetra niestety. Co ja poradzę, że jakkolwiek szczupły, to jednak kark mam jak Szwarc? Czy sądzicie, że warto następnym razem wziąć 46 i dać krawcowi do skrócenia rękawów? To nie są drogie koszule, rzędu 200 zł, ale jakość materiału może usprawiedliwia taką ekstrawagancję.

twill shirt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dominik_O napisał:

Panowie, co do cen w TC  to podobny zabieg (przeliczenie ceny po kursie rynkowy + x) stosuje większość sklepów, nawet SS. Jednak co do koszul TC, to jak ich extra slim wypada w porównaniu do naszych rodzimych producentów?

ExtraSlimFit to dla mnie świetny wybór, jest bardziej dopasowany niż wyszczuplane / slimy w Wólczance/Lambercie/etc. Polecam!


A co do zakupów w konkretnej walucie. Jako pracujący z tym codziennie, polecam zawsze zakupy w walucie macierzystej sklepu (CT = Funt Szterling, SS = Euro, etc.) nawet jeżeli macie kartę w PLN. Przewalutowanie (DCC) ma na celu ułatwienie sprawy płacącemu kartą (czyli nam) ale niestety wiąże się z wyższą ceną, jak zostało powyżej wspomniane i ładnie wyliczone. Nie jest konieczne aby mieć kartę w GBP czy EURO czy $, wystarczy w naszych PLN.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni temu przyszła kupiona przez mnie w sklepie netowym Wólczanki koszula lniana Lamberta. 100 zł w promocji. Wcześniej można ją było dostać za ok. 150, cena wyjściowa 300.

Powiem Wam, że jakość tkaniny nie ustępuje wg mnie koszulom lnianym Tomasz Milera (350-400 zł, w najlepszej promocji 200), a jakość obszycia jest nawet wyższa, Fatalne zdjęcia na stronie Wólczanki mogą zniechęcać, tymczasem na żywo produkt wygląda duuużo lepiej.

Tak mnie to zafrapowało, że planuję test porównawczy obu koszul (Milera mam szarą, Lamberta jasnogranatową). Wkrótce pierwsza cześć testu, siłą rzeczy wstępna - bo już nie ma pogody do chodzenia w lnie. A latem zamieszczę drugą cześć, już po kilku praniach.

Mam też lniana Osovski/Mr Vintage, ale ona jest z innego rodzaju tkaniny (inne faktura, splot i sztywność), więc o niej tylko wspomnę na marginesie. A te dwie są bardzo podobne,

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten model, tylko w innej wersji kolorystycznej:

http://www.wolczanka.pl/koszule-meskie-lambert/koszula-lambert,id-73245

A tak wygląda moja na żywo. Kołnierzyk podpinany o wyłogach ok. 6.3 cm. Wyłogi we wspomnianym modelu konkurencyjnym mają 7 cm, co jest ich plusem.

lambert len.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, White Haven napisał:

Da się jakoś u nich w sklepie wyszukać koszule po składzie? Przykładowo same lniane? Jak wpisuje w "szukajkę" hasła typu len albo lniana to kicha.

Wpisz w google Wółczanka len .

http://www.wolczanka.pl/len-wlc

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystał ktoś może z koszulowego MTM u Tomka Milera? Niedługo będę w Poznaniu, a że potrzebuję dobrej, roboczej koszuli OCBD, to zastanawiam się czy nie skorzystać z ich oferty (rozmiarówka koszul RTW nie bardzo na mnie pasuje). Będę wdzięczny za wszelkie opinie, szczególnie interesuje mnie stosunek ceny do jakości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.