Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dnia 14.09.2016 o 10:36, dziko napisał:

LOL, aż trudno uwierzyć, że to nie prowokacja :-)

Swoja drogą w Marks and Spencer są teraz końcówki wyprzedaży i całkiem przyzwoite koszule (na poziomie Lamberta/CT) można upolować za 35-45 zł.

Masz na myśli sklepy stacjonarne Marks and Spencer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem z doborem rozmiaru koszul.

Zamówiłem przez neta z Wolczanki, nie mając możliwości zmierzenia (k. 41, 188-194) pod garnitur (Vistula, na wzrost 188) i wydaje mi  się, że trochę zbyt "workowato" leżą. Nieco bardziej dopasowane byłyby preferowane.

 

Przy tym rozmiarze trzeba oczywiście rękawy skrócić. Ale co z resztą? Przy mniejszy rozmiarze rękawy mają 4 cm mniej, więc wtedy trzeba by skrócić marynarkę, gdy ta wydaje się być ok. 

Nie wiem czy jest sens taliowac same koszule, a z drugiej strony k.40 raczej będzie zbyt uciskac w szyję. Jak do tego podejść? 

2016-09-16 11.08.56.jpg

2016-09-16 11.08.28.jpg

2016-09-16 11.07.35.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BrotherM napisał:

Jak do tego podejść? 

a. poszukać koszul innego producenta/w innym kroju które będą na Tobie leżeć lepiej

b. zamawiać koszule MTM/online MTM

c. oddać do wytaliowania, skrócenia rękawów i zwężenia mankietów

Według mnie nie ma tragedii z tą koszulą, nie leży idealnie ale poza rękawami nie jest najgorzej, szczególnie jeżeli ktoś lubi mniejsze dopasowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiona koszula jest w fasonie klasycznym, czy wyszczuplonym (slim)? Według mnie przy rozmiarze 176-182 rękaw byłby dobry, albo wymagałby niewielkiego skrócenia. W tym wypadku rękaw jest dużo za długi. Jesteś pewien, że rękaw krótszy o 4 cm będzie za krótki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Aron napisał:

Zamówiona koszula jest w fasonie klasycznym, czy wyszczuplonym (slim)? Według mnie przy rozmiarze 176-182 rękaw byłby dobry, albo wymagałby niewielkiego skrócenia. W tym wypadku rękaw jest dużo za długi. Jesteś pewien, że rękaw krótszy o 4 cm będzie za krótki?

 

Slim, ale wyszedł krój klasyczny :D

Teoretycznie to nie problem, bo zupełnie nie krępuje mi ruchów, ale nie podobają mi się te fałdy materiału wychodzące ze spodni i pod pachami.

W rzeczywistości wyszło tu 3 cm różnicy na rzecz koszuli w długości między rękawami (wg danych producentów powinno być tylko 1 cm). A że koszula r. 176-182 będzie krótsza o 4 cm, stąd jest to dość prawdopodobne, iż okaże się za krótka. 

Problem leży w kolnierzyku. Przy 41 jest 112 cm w klatce, a przy 40, 106 cm co powinno dac lepszy efekt. Nie ukrywam jednak, że k.40 jest niemal na styk, co niezbyt mi odpowiada. 

Ewentualnie, na jakies skurczenie, etc po praniu to raczej nie ma co liczyć? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, secondhand_man napisał:

Mam pytanie do osób noszących Lamberta i Osovskiego , jak oceniacie dopasowanie w przypadku sylwetek slim porównując obie marki  ? 

Zastanawiam się również nad OCBD O&MrV    , czy w tej serii oprócz taliowania coś dodatkowo zmieniono ? 

Nie mam koszul Osovski, ale Lambert raczej nie trzyma rozmiarówki, więc takie porównanie może nie być miarodajne. Od kilku lat kupuję koszule Lambert w tym samym rozmiarze, a dopiero ostatnio nie wymagały taliowania, moje wymiary nie zmieniły się :D.

Zmiany w koszulach O&MrV w stosunku do pierwszej kolekcji były szczegółowo opisane we wpisie blogowym http://mrvintage.pl/2016/05/kolekcja-koszul-osovski-mr-vintage-wiosna-lato-2016.html

Nie wiem jaki rozmiar nosisz, ale przy moim rozmiarze został zwężony mankiet, co znacząco wpłynęło na wygodę użytkowania koszuli. W drugiej części letniej kolekcji ten wymiar został przywrócony do pierwotnej wartości (tak jak w pierwszej kolekcji). Poza tym znaczących zmian nie odnotowałem pomiędzy kolekcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, BrotherM napisał:

W rzeczywistości wyszło tu 3 cm różnicy na rzecz koszuli w długości między rękawami (wg danych producentów powinno być tylko 1 cm). A że koszula r. 176-182 będzie krótsza o 4 cm, stąd jest to dość prawdopodobne, iż okaże się za krótka. 

Powiem szczerze, że nie rozumiem powyższego zdania.

Nie wiem, czy jesteśmy w stanie pomóc, chyba najlepiej będzie jak zmierzysz różne rozmiary. Z mojego doświadczenia wynika również, że koszule Lambert są mocniej dopasowane niż koszule Wólczanka, może spróbuj w tą stronę. Ewentualnie, tak jak pisał Zając Poziomka spróbuj koszul innej marki.

Taliowanie koszuli, czy skracanie rękawów to niedrogie i łatwe poprawki. Czasami ubrania po praniu się kurczą, ale osobiście nie kupiłbym ubrania, które tak bardzo mi nie odpowiada i liczył, że może samo się dopasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Aron napisał:

Powiem szczerze, że nie rozumiem powyższego zdania.

 

Ach, tak po prostu jest jak piszę z telefonu i używam nazbyt wielu skrótów myślowych.

 

Otóż.

Obecnie różnica między długością marynarki, a koszuli wynosi 3 cm. Wedle danych podanych przed producentów koszula powinna być dłuższa tylko o 1 cm od marynarki,  a nie o 3cm.

Zakładam, iż gdybym sięgnął po 176-182, a tam wedle rozmiarkówki rękaw w koszuli jest krótszy o 4 cm od 188-194, to w tym momencie będzie trzeba skrócić marynarkę. O ile? Obstawiam ok 2 cm. Tyle tylko, że chyba nie ma to sensu, bo obecnie IMO jest prawidłowej długości.

Ot dylemat, co pod co dopasować. Marynarkę do koszuli, czy vice versa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Aron napisał:

Nie mam koszul Osovski, ale Lambert raczej nie trzyma rozmiarówki, więc takie porównanie może nie być miarodajne. Od kilku lat kupuję koszule Lambert w tym samym rozmiarze, a dopiero ostatnio nie wymagały taliowania, moje wymiary nie zmieniły się :D.

A to ciekawe. Ja od kilku lat kupuję Lamberty, zawsze w jednym rozmiarze i różnic nie widzę. Co masz na myśli?Kupuję "wyszczuplone" - i lezą na mnie bardzo dobrze, mimo, że szczupły nie jestem. Regular jest jak żagiel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zixart napisał:

Czy ktoś zamawiał koszule w Macaroni Tomato i zechciałby się podzielić opinią?

 

Ja zamawiałem w Macaroni Tomato chyba sześć koszul.

Jestem zadowolony, zamówiłbym więcej, ale cena (około 550 zł) jest dość wysoka. Generalnie, największym plusem koszul u Macaroniego jest sam Macaroni, który jest bardzo kompetentnym doradcą i stylistą. Od drugiej koszuli wszystkie wymiary są idealne (pierwsza była zbyt dopasowana, zostało to skorygowane później). Generalnie nie było też problemów z poprawkami (raz koszula wymagała poszerzenia rękawów, raz przeszycia guzików w mankietach, bo szwalnia zrobiła za szerokie).

Próbniki MT ma te same, co wszystkie inne firmy MTM, natomiast własny jest krój kołnierzyków. Oferują duże możliwości personalizacji. Np. Wojtek zrobił pod moje zamówienie specjalne, małe mankiety na spinki, aby pasowały do marynarki o wąskich rękawach.

Generalnie mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zixart napisał:

Dzięki za odpowiedź. Z Twojego postu wynika, że zdecydowanie warto umówić się na zdjęcie miary w butiku na Rozbrat bo tam, jak rozumiem obsługuje właściciel?

 

Ze mnie miarę zdejmował Wojtek, ale to były jeszcze czasy, gdy miał tylko jeden sklep i zawsze tam był. Proponuję zadzwonić i umówić się do niego konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2016 o 12:35, zixart napisał:

Czy ktoś zamawiał koszule w Macaroni Tomato i zechciałby się podzielić opinią?

Zamawiałem, jestem zadowolony. Na początku było trochę "rzeźbienia", ale uzyskane dopasowanie to jedno z lepszych jakie mam. Większość modyfikacji nie jest dodatkowo płatna, a możliwości jest mnóstwo. Tkanin jest spory wybór, ale w różnych cenach.

Dnia 18.09.2016 o 15:54, zixart napisał:

Dzięki za odpowiedź. Z Twojego postu wynika, że zdecydowanie warto umówić się na zdjęcie miary w butiku na Rozbrat bo tam, jak rozumiem obsługuje właściciel?

Na pewno jest taka możliwość, ale pewnie łatwiej będzie z jednym z pracowników, według mnie też warto, bo moje zamówienia dopracowywał jeden z nich i wyszło dobrze.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała ciekawostka a propos koszul z wyżej półki. Gdy przeglądałem, Zalando wyskoczyła mi taka koszula Eton:

etonsh1.JPG

Koszula oczywiście mocno casualowo-modowa, ale jest jeden szczegół, który zaskakuje - zwróćcie uwagę na zgranie wzoru między lewym i prawem panelem, a także na to, że jest tu również kieszonka piersiowa - prawie niewidoczna również przez doskonałe zgranie trudnego przecież wzoru. Niesamowita dbałość o detale, której próżno szukać nawet w bardzo drogich koszulach marek stricte modowych (typu Cavalli, D&G).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wypróbować z Lamberta jeszcze koszulę o kołnierzyk mniejszą (z 41 na 40/188-194). Jest lepiej dopasowana i nawet by mi odpowiadała, ale praktycznie pod pachami niemal brak miejsca. Nazbyt opina, a szew jakby lekko w pachę wchodził.

Niby ruchów nie krępuje, ale przy większych wymachach rękami (np. gest "ręce do góry"), ewidentnie koszula zbyt uciska w klatce.

 

Za ciasna i do zwrotu, prawda?

 

Ot, jedno zdjęcie poglądowo:

 

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, White Haven napisał:

Nie wiem czy już nie było, ale CT wprowadziło naszą walutę do wyboru w swoim sklepie internetowym.

Ta... przy przeliczniku 5.10 PLN za funta. Przed chwilą sprawdzałem w moim banku - mogę kupić funty po 4.78. W kantorze internetowym pewnie można jeszcze 1-2 grosze taniej. To ja chyba pozostanę przy płaceniu kartą walutową :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.