Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie

Do tej pory mam doświadczenia jedynie z Bergiem (a i tutaj tylko modele "z wieszaka").

Jakich warszawskich koszulników polecacie w kategorii do ok. 400 zł?

Przede wszystkim zależy mi na dobrym materiale i wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie przesadzajmy... Ja zamawiam regularnie u Stolarka - koszula jest szyta na miare - (uwzglednia wszystkie moje zachcianki) - wybor kołnierzyków spory - mankietow tez. Jedynie z materialami, nie jest tak kolorowo jak w DaVinci - ale i tak da sie przezyc - spokojnie mozna laczyc rozne materialy na jednej koszuli - np wykonczenie stojki z innego materialu niz cala reszta koszuli - obszycia dziurek w dowolnym kolorze - spory wybor guzikow. Ja absolutnie nie narzekam - zwlaszcza, ze cena jest kolo 400zl. W Warszawie trzeba sie udac do sklepu na Kopernika (bodajże 8). Zdarzylo sie, ze Stolarek uszyl mi koszule z mojego wlasnego materialu i nie bylo z tym zadnych wiekszych problemow. Z DaVinci juz calkiem zrezygnowalem, nie widze absolutnie zadnej roznicy w jakosci szycia. Przy okazji pozdrawiam wszystkich uzytkownikow forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@incecita

rozumiem, że jest to forum BESPOKE. Natomiast na ręcznie robioną koszulę z takiego chociażby Berga jeszcze przyjdzie czas w moim życiu :)

Myślę, że propozycje podane przez kolegów i tak będą lepszej jakości niż 90% tego co znajdę na wieszakach sklepów popularnych marek.

@TMS

w takim razie przy najbliższej okazji zajrzę do Stolarka.

Swoją drogą - czy ktoś z Was ma doświadczenie/ słyszał o koszulach wykonanych przez http://www.mytailor.com/?

Spory wybór materiałów, krawiec z Hong Kongu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrt, torunianin się wypowiadał w temacie "Buczyński Individual Tailoring"

Już kiedyś o tym wspominałem, ale naprawdę najbardziej korzystnie pod względem stosunku jakości do ceny wypadają koszulnicy z Honk Kongu. Ostatnio za 400 zł uszyłem tam 2 koszule, z dobrej bawełny, można tam nawet trafić na Sea Island. Jasne jest, że trzeba znać swoje rozmiary, ale wystarczy raz uszyć na miarę u Stolarka czy u Da Vinci, kilka drobnych modyfikacji i jest super.

Zapewniam Was, że koszulę, które sam zaprojektowałem, wypełniając formularz zamówień na mytailor.com leżą lepiej niż po zmierzeniu przez nawet dobrze przeszkoloną i miłą Panią z Berga, Da Vinci czy średnio miłym Panem z salonu Gentleman na Kopernika w Warszawie (koszule Stolarka).

Wyślij mu pw, może udzieli ci dalszych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

W książce pt. "Genltleman" Bernharda Roetzel'a przeczytałem: "Często dodatkowo nad mankietem wszywa się specjalny guzik, który uniemożliwia rozwieranie się rękawa i odsłanianie ramienia w niepochlebny sposób. W koszulach dobrej jakości dziurka na ten guzik jest POZIOMA, a nie pionowa".

Spotkaliście się kiedykolwiek z koszulą, która ma tak wszyty owy guzik? Nawet na stronie Da Vinci wzory mankietów są prezentowane z guzikiem pionowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dość rozsądne argumenty muszę przyznać, następnym razem zwrócę na to uwagę przy zakupie koszuli.

A czy do koszuli z podwójnymi mankietami można stosować zapinanie na guzik rozcięcia na ramieniu przy mankiecie? Powiem szczerze, że jakoś nie spotkałem się z czymś takim, chociaż z drugiej strony to trochę razi mnie to "odsłanianie ramienia w niepochlebny sposób" z powodu braku zapięcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 months later...

http://www.camicissima.com/

Czy któryś z kolegów korzystał z ich produktów? Na style forum zostali wymienieni jako bardzo dobry producent koszul oferujący wysoką jakość w bardzo rozsądnej cenie. Za cztery koszule wychodzi 100 euro. Bardzo podobny model biznesowy do brytyjskiego TM Lewin. Niestety nie ma wciąż sprzedaży online, ale czytałem wywiad z dyrektorem zarządzającym i mają w planach wejść na polski rynek ( a może mieli bo planowali to w 2009, w każdym bądź razie camicissima.pl kieruje na ich stronę). Na razie mają sporo sklepów naziemnych we Włoszech i podbijają rynek w USA (m.in. NYC) i wychodzi im to nieźle. Przy mojej następnej wizycie we Włoszech to będzie obowiązkowa wizyta!

Gdyby jakość była wysoka i weszliby do nas z ofertą 4 koszule za 400 zł to rodzimy rynek przeżyłby dawno nie widzianą rewolucję i ceny koszul w końcu by spadły, a i może jakość by była lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie koszule z linii abito camicie i nie mogę powiedzieć złego słowa o ich jakości. Wzory podobnie jak w podstawowych liniach Thyrwitta i Lewina nie są dopasowane przy szwach, dodatkowy pionowy szew na karczku. Większość koszul jakie oglądałem miała metkę "easy iron". W salonie w Mediolanie można na miejscu wybrać wzór koszuli jaki nas interesuje, a następnie samemu dokonać wyboru materiału z jakiego ma być dla nas uszyta. Kosztuje to dodatkowo od 20 do 35 euro za koszulę. Nie wiem czy ta usługa jest powszechna również w innych punktach sprzedaży.

Zaki, sprawdź czy jeszcze istnieje ich salon na warszawskiej Sadybie. Na stronie producenta znajduje się dokładny adres w zakładce "stores".

Dołączona grafika

warszawski salon Camicissima

źródło: http://www.camicissima.com/

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u nich w Sadybie przed Świętami. Ostatnio szafa mi pęka od nowych koszul, więc żadnej nie kupiłem.

Całkiem przyzwoicie ale bez rewelacji ani jeśli chodzi o produkty ani jeśli chodzi o ceny. Mają teraz jakąś promocję - chyba 3 koszule za 400zł -1 gr (albo 300zł -1gr), jeśli dobrze pamiętam.

Miłym akcentem są ekspedientki z centymetrami krawieckimi zawieszonymi na szyi. Ładnie to wygląda, niestety zrobiły mi w ten sposób apetyt na bespoke lub MTM, którego nie oferują :-(

Pozdr,

wojvv

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mała aktualizacja. Dzisiaj byłem w "Camicissimie" w Sadyba Best Mall i widziałem, że pojawiła się kolejna promocja:

- przy zakupie 1 koszuli płaci się 199,90zł

- przy zakupie trzech koszul płaci się za nie 349,90zł

- za czwartą i kolejne koszule płaci się po 116,60zł

Za dwa-trzy tygodnie ma pojawić się nowa kolekcja 300 krawatów.

Panie z przewieszonymi centymetrami krawieckimi nadal wyglądają uroczo ;-)

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem kupić kilka koszul do zdzierania na co dzień i trafiłem na tą polską firmę z bodaj Leszna. Ceny koszul w zakresie 120-150 złotych. Część Two Ply. Czy ktoś z forumowiczów może się podzielić doświadczeniem z tą marką. Jak się ma stosunek ceny do jakości? Zastanawiam się czy zrobić kolejne zamówienie w TM Lewin, bo jest obniżka czy spróbować tej nieznanej marki.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

Ja mam jedną koszulę tej marki, zapłaciłem za nią po rabacie 115zł i powiem szczerze, że jestem bardziej zadowolony niż z Lamberta Wólczanki, która kosztowała 300zł. Przede wszystkim ma odpowiadający dla mnie krój, materiał jest dosyć przyzwoitej jakości, mają dużo ciekawych wzorów i kolorów. Także ja polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.