Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

7 minut temu, graczyk napisał:

Panowie, mam szybkie pytanie: gdzie obecnie można dostać dobrze dopasowane eleganckie koszule z jeansu z kołnierzykami włoskimi? Kiedyś było ich sporo na suitsupply, ale teraz zupełnie nic tam nie ma. Będę wdzięczny za pomoc bo już pomysłów nie mam :(

http://zarembastore.com/akcesoria/koszule/koszula-dzinsowa-zaremba.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, graczyk napisał:

Dzięki serdeczne! A czy masz może pomysł na coś odrobinę bardziej budżetowego? Najlepiej tak do 350 złotych.

http://camiceriaolga.it/en/camicie/build/fabrics - materiały TU-0001 i TU-0003

https://www.profuomo.com/en/classic-dark-indigo-shirt-7047.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2017 o 00:47, Zajac Poziomka napisał:

Kurczę, nie wiedziałem, że Zaremba ma taki sklepik. Nie wiedziałem też, że szelki Albert Thurston można kupić za 330,00 zł. Myślałem, że to wydatek rzędu 500-600 zł :D

Dzięki @Zajac Poziomka:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Byłbym wdzięczny gdyby jeszcze ktoś zechciał się wypowiedzieć. Dopiero zaczynam kompletować szafę i tego typu zagadnienia są mi obce. Dodam, że koszulę mam już u siebie a nie jestem w stanie stwierdzić co to za splot :?. Nie wiem jaką reputacją cieszą się produkty marki Próchnik, może miałem pecha ale przy odpakowywaniu koszuli udało mi się całkowicie odpiąć (czytaj: urwać) guzik - dosłownie zsunął się z nitki... Żenada. Jak można wciskać taki syf za 320 PLN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Wygląda podobnie. Dałem 70 więc mogę zaryzykować. Mam kilka koszul z różnych popularnych sieciówek, które kosztowały w granicach 60-100 bez promocji i taka sytuacja nigdy się nie przydarzyła... 

 

Edyta:

Czy koszule OCBD z dwiema kieszeniami zapinanymi na guziki w ogóle się do czegoś nadają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, White Haven napisał:

Moim zdaniem ok 100 zł za koszulę. Jakby coś mi się wybitnie spodobało i było z dobrego materiału dałbym może do 150 zł. 

A dlaczego je tak nisko wyceniasz? Pytam serio, bo mówiąc szczerze trudno mi dostrzec różnice między lambertami a np Osovskim albo Majlerami. Chętnie się doedukuję. Chyba, że masz na myśli fakt, że akurat lamberty często można kupić w cenie o której piszesz, więc kupowanie ich w wyższej cenie jest nieekonomiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lambert z dobrego materiału faktycznie nie będzie różnił się znacząco od Osovskiego (koszul od Tomka M nie mam) Problem w tym, że jakość użytego materiału  w Lambertach to często loteria. Moje koszule to głównie Lamberty i CT. CT trzyma mniej więcej ten sam poziom (przyzwoity, ale bez szału), Lambert niestety nie. Jeżeli masz możliwość to polecam sprawdzać daną koszulę na żywo przed zakupem. A druga sprawa to faktycznie kwestia ekonomiczna, koszule te są tak często przeceniane że nie ma sensu przepłacać.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

Szukam, szukam i nie mogę znaleźć białej koszuli. Czy nie szyją na szczupłe osoby?

Mam 185 cm wzrostu, kołnierzyk 37-38 cm, klatka piersiowa 88 cm, talia 80 cm. Ze względu na budowę ciała wszystkie, które mierzyłem do tej pory są szerokie jak żagle (pomimo fasonu slim fit) lub są za krótkie.

Gdzie coś mógłbym poszukać? Nie chcę zrujnować portfela, a potrzebuję koszuli dobrej jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zostawić kilka złotych u krawca i wytaliować koszulę Najbardziej slim koszule "z wieszaka" z tych dobrych jakościowo, które posiadam robi trashness. Mimo że na papierze wymiary mają bardzo podobne do tych z CT i Suitsupply extra slim to leżą zdecydowanie najlepiej

Jestem podobnego wzrostu (183) ale mam więcej w klatce (96cm) i mniej w talii (73cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za duża koszula wytaliowana nawet u dobrego krawca (co nie kosztuje kilka złotych) daje efekt klepsydry i najczęściej rozwiązuje tylko problem talii; pozostaje klatka, rękawy... Oczywiście koszulę można wytaliować, jednak nie powinno to być domyślnym sposobem zmiany rozmiaru za dużych koszul.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam odwiedzić ze 2-3 secondhandy i sprawdzić koszule TM Lewin i Charles Tyrwhitt (najpopularniejsze w SH ze średniej półki) właśnie z rozmiaru 15 z rękawami 34 lub 35 z fasonu Fully Fitted (TML) czy Extra Slim Fit (CT). Choć wg mnie lepiej dopasowen jest Fully Fitted od Lewina :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.