Skocz do zawartości

Przechowywanie garderoby - dyskusje i porady


proceleusmatyk

Rekomendowane odpowiedzi

Część mojej garderoby tutaj:

http://notonlytie.blogspot.com/2013/02/ ... ys-na.html

i kwestia przechowywania spodni, bo to zawsze był dla mnie problem. Równe składanie i upychanie na półkę, gniecenie... oj nie należę do cierpliwych.

Marynarki i garnitury są w szafie. Cała reszta na wieszakach. Wieszak to zdecydowanie najlepsza opcja, nawet dla t-shirtów, jeśli możemy sobie na to pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misza, miałeś fajny pomysł. Jutro spróbuję wcielić w życie.

Ja z kolei spodnie trzymam na normalnych poprzecznych rurkach w wieszakach. Z tym, że nie jedna para/jeden wieszak, a po 3+. Zrobiłem to bo jeśli dobrze się je złoży bez zagięć - to napór kolejnych par dobrze je prostuje. A pary na górze mają dobrą podstawę i moim zdaniem również się prostują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad sposobem przechowywania moich pasków. Na allegro wyczaiłem taki organizer:

http://allegro.pl/pudelko-organizer-skr ... 30863.html

Pytania mam 2: czy ktoś z Was przechowuje paski w ten sposób i czy się nie niszczą (odkształcają) ?

czy cena jest uczciwa jak na taki przedmiot ?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pomóżcie proszę. Czy taki wieszak nadaje się do wieszania na nim garnituru bez krzywdy dla niego oczywiście?
Powiem tylko, że wymierzyłem już wieszak jaki posiadam na jeden z garniturów i ma takie same wymiary jak ten:
http://allegro.pl/wieszak-profilowany-z-poprzeczka-i-klamrami-42-cm-i3298066390.html

zatem czy coś takiego nadaje się Waszym zdaniem, bo niczego lepiej profilowanego i drewnianego nie udało mi się na tym serwisie znaleźć.

Pozdrawiam,
Arthur Hastings

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 5 months later...

Panowie, dziś ustalam szczegóły w sprawie zamawianej szafy. Jakieś patenty, ciekawe rozwiązania, praktyczne półki, które warto zamówić? :)

 

Jeśli szafa dodatkowo ma mieścić buty, rezygnuj z różnego rodzaju wysuwanych półek, koszyków itp - szkoda miejsca po 5-7cm po obu stronach. Zwykłe dwa pręciki wystarczą a każdy dostawca może je zamontować.

Jeśli szafa jest wysoka nie decyduj się na mechanizmy typu opuszczana belka. Podobnie szkoda miejsca a efekt podobny jeśli zastosujesz zwykły drążek z hakiem do ściągania ubrań (sprawdzone przez wiele lat).

W szafie przemyśl liczbę miejsca na długie płaszcze. Najczęściej wolne miejsce niewykorzystane na długie płaszcze/spodnie a przez np. marynarki/koszule warto zamienić na półkę.

 

Przydaje się niska wysuwana półka/szuflada podzielona na równe kwadraty (niczym herbaciarka). Ułożysz tam krawaty, spinki, zegarek ale również pasek do spodni.

 

Jak najmniej wewnętrznych szuflad: Mechanizmy boczne zabierają jedynie miejsce. Jeśli już coś ma być zamknięte pomyśl raczej o "klapce" opuszczanej/podnoszonej na zawiasach.

Jeśli półki w szafie to wg zasady: im półka wyżej tym jej wysokość większa.

 

Jeśli szafa będzie miała przesuwne drzwi - zastosuj domykacze.

W projekcie zaznacz kilka miejsc, w których zamiast półek pozostaną jedynie otwory na bolce. Dzięki temu będziesz miał 'bufor', ktory zawsze dowolnie zmodyfikujesz powiększając przestrzeń na wysokość lub zwiększając liczbę półek. W projekcie dopisz 1, 2 (lub więcej wedle uznania) półki luzem.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.