Skocz do zawartości

Przechowywanie garderoby - dyskusje i porady


proceleusmatyk

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat jeżeli chodzi o praktyczność i jakość wyrobu to drewno w przypadku łyżek, prawideł, wieszaków i innych tego typu produktów jest po prostu lepsze i praktyczniejsze. Być może koszula na wieszaku plastykowym wisi tak samo dobrze, ale ja w swoim życiu złamałem już co najmniej kilkanaście takich wieszaków, a ani jednego drewnianego. Podobnie jest z różnymi etui, pokrowcami etc.

Kupujesz raz i cieszysz się przez całe życie, a z tandetnym plastykiem to różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepski wieszak potrafi zepsuc humor bardzo. Szedlem sobie ze smokingiem do domu i akurat bloto bylo, wieszak sie urwal, smoking upadl na ziemie. Dobrze, ze pokrowiec mialem... A drewniany byl i wcale nie obciazony za bardzo. Po prostu uszko z calosci wypadlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeżeli chodzi o praktyczność i jakość wyrobu to drewno w przypadku łyżek, prawideł, wieszaków i innych tego typu produktów jest po prostu lepsze i praktyczniejsze. Być może koszula na wieszaku plastykowym wisi tak samo dobrze, ale ja w swoim życiu złamałem już co najmniej kilkanaście takich wieszaków, a ani jednego drewnianego. Podobnie jest z różnymi etui, pokrowcami etc.

Kupujesz raz i cieszysz się przez całe życie, a z tandetnym plastykiem to różnie bywa.

Do tego zmierzam. Drewniane pudełko na buty będzie trwalsze i ładniejsze od kartonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest hermetyczne, ma dziurki. ale przecież po zdjęciu butów wkładasz w nie prawidła.

tak, ale te otwory raczej nie zapewnią należytej wentylacji, jak je jeszcze włożysz do szafy to nie będzie cyrkulacji powietrza. Jeśli zaś chodzi o prawidła to one aby należycie spełniać swoją rolę (wchłaniać wilgoć) muszę również od czasu do czasu być przewietrzone/wysuszone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cedr, z którego są robione prawidła ma za zadanie utrzymywać odpowiednią wilgotność w każdych warunkach - nie bez powodu robi się z niego szczelne humidory. z tym suszeniem bym uważał. przecież nie wchłaniają one jakoś bardzo dużo wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/duze-pudlo-pudelko-pojemnik-na-buty-szafa-roz-l-i1672804367.html

Na moje oko nie jest hermetyczne, w kartonowe też nie wkładasz butów zaraz po zdjęciu z nóg. Mi się podoba.

Na pewno jak będziesz w nie wkładał "wysuszone" buty to problemu być nie powinno, moje obawy skierowane były raczej na używanie takiego pudełka dla butów często wykorzystywanych. Karton niezależnie w jakiej byłby postaci ma właściwości higroskopijne, na polipropylen już bym nie liczył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Przeprojektowuję rozkład swojego nowego mieszkania i zastanawiam się, ile dać na garderobę. W tej chwili jest garderoba 3m2, co jest wielkością dość humorystyczną. W niektórych podobnej wielkości mieszkaniach w tym samym bloku rozkład jest lepszy, bo są po dwie garderoby: 3.5m2 + 4.5m2 czyli w sumie 8m2, co już brzmi bardziej sensownie. Czy macie jakieś doświadczenie w tej sprawie? Ile Wy byście dali? I czy lepsza jedna większa garderoba, czy dwie mniejsze? Trudno mi podjąć decyzję w oparciu o własne doświadczenie i obecne potrzeby, bo w moim przypadku ograniczeniem na kolejne zakupy ubrań był właśnie brak miejsca w szafach. Teraz chciałbym zaprojektować miejsce, które starczy na kolejne powiedzmy 20 lat.

PS Oczywiście wiem, że niektórzy mi doradzą 50m2 na garderobę, no ale tyle to nie wygospodaruję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem o naczelnej bodaj japońskiego Vogue. Jej patent:

Podręczna garderoba na aktualne kolekcje a reszta ubrań ląduje w mieszkaniu obok przeznaczonym na ubraniu lub archiwum ubrań w piwnicy ;)

To chyba jedyny sposób na 20 lat :D

A poważnie myślę, że dobrym rozwiązaniem jest garderowaba + składzik (może to być pawlacz, szafa na strychu itp. gdzie trzyma się zimowe rzczy w lecie i letnie w zimie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sugerowałbym dwie garderoby. U mnie w domu większa (16m x 1,5m) przeznaczona jest na rzeczy damskie, a mniejsza (10m x 1m) na męskie. W garderobach zwykle zalegają ubrania przeznaczone na specjalne okazje (garnitury, futra itp.), albo na inny sezon. Rzeczy użytkowane regularnie w danym sezonie trzymamy w szafach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubrania (i nie tylko ubrania) mają taką tendencję, że wypełniają całe dostępne miejsce ;)

I tak w zasadzie powinno być. Gdzieś słyszałem o zasadzie kciuka która zdaje się brzmiała, że nowa szafa powinna być na tyle duża, żeby maksymalnie w połowie była zapełniona aktualnymi rzeczami. I coś w tym jest. Tym bardziej jeśli człowiek chodzi w garniturach i marynarkach - każda sztuka potrzebuje te 10-15cm szerokości minimum.

A jeszcze ciaśniaj jak ma jakiś sportowe hobby i np potrzebuje miejsce na śpiwory zimowe itd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne bylibyśmy zachwyceni jakimiś zdjęciami owych garderób. Tak o poglądowo.

Ale żeby nie było OT. Ja ubrania trzymam w szafie, ale tylko te w których chodzę często. Jakieś paskudne garnitury weselne i służbowe, płaszcze na zimę wiszą w szafie mojego brata, który z racji młodego wieku nie potrzebuje dużej ilości ubrań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany, czy chcielibyście oglądać ten bałagan, który panuje w garderobie damskiej. Natomiast mogę cyknąć garderobę męską (z konieczności komórką - aparat pozostaje już drugi tydzień w serwisie.)

EDIT

Cóż narzekałem na garderobę damską, a tu u nas też niezgorszy bałagan i ubraniowy groch z kapustą. (+ kilka damskich ciuchów, które nam nasz domowy babiniec niecnie podrzucił) Będę to musiał w końcu ogarnąć. Nie fotografowałem całej garderoby, bo sporo miejsca zajmują rzucone na jej końcu materace, śpiwory i innsze pudła. Z góry przepraszam za jakość zdjęć.

Osoby o wrażliwym sercu proszone są o nieoglądanie poniższych zdjęć ;-)

post-1174-13658920789114_thumb.jpg

post-1174-1365892078947_thumb.jpg

post-1174-1365892078976_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.