Skocz do zawartości

Prośba o poradę - materiał Prince of Wales Check


Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem okazyjnie wełnę w kratę Prince of Wales. Materiału wystarczy albo na spodnie albo na marynarkę, na cały garnitur niestety za mało.

O ile spodnie to proste rozwiązanie, to w przypadku marynarki chciałbym prosić Was o poradę Drodzy Forumowicze - z jakim kolorem odd trousers możnaby taką marynarkę zestawić?

Najlepsze co do tej pory wymyśliłem to śliwkowe albo karminowe sztruksy.

Materiał jest dość ciemny, dark grey/charcoal z błękitnym overcheck, myślę o w miarę dyskretnym zestawieniu (nie chciałbym spodni w kolorze łososiowym, miętowym, żółtym).

BTW - czy znaciw krawca w Warszawie, który zrobiłby w marynarce wszycie koszulowe rękawów?

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc tego typu wzór i kolor bardziej pasują na spodnie, niż na marynarkę - praktycznie każda marynarka do takich spodni by pasowała. Inaczej w moim mniemaniu miałaby się sprawa z marynarką z tego materiału, chyba tylko jednokolowe spodnie z jasnej, ciężkiej flaneli by pasowały, bądź lekkie jednokolorowe granatowe/czarne.

A co rozumiesz przez wszycie "koszulowe" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli marszczenia w kuli rękawa, z niewielką ilością wypełnienia w ramieniu.

Właściwie to chodzi mi nie tylko o koszulowe wszycie rękawów, ale ogólnie o neapolitański styl - jedna warstwa włosianki, szersze wyłogi, miękkie ramiona.

koszulowe wszycie powinien zrobić każdy krawiec, który robi normalne wszycie - koszulowe jest łatwiejsze technicznie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem biała flanela (pomijając fakt, że raczej ciężko ją dostać i że w dzisiejszych czasach trzeba być naprawdę pewnym swojego stroju, żeby chodzić w białych spodniach ;)) nie zrównoważy ciężkiego jednak wzoru. Myślałbym o sztruksie, moleskinie, grubych flanelach czy kawaleryjskim twillu. Kolor - najlepiej by było, gdybyś wrzucił zdjęcia dobrze oddające kolor tkaniny. W ciemno myślałbym o bordowym, kasztanowym albo granatowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem biała flanela (pomijając fakt, że raczej ciężko ją dostać i że w dzisiejszych czasach trzeba być naprawdę pewnym swojego stroju, żeby chodzić w białych spodniach ;)) nie zrównoważy ciężkiego jednak wzoru.

Też tak sądzę, biały stanowiłby za duży kontrast i raczej nie byłby to stonowany zestaw.

Zdjęcie dobrze oddaje kolor tkaniny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, materiał jest przepiękny. Ja osobiście zrobiłbym z niego cały garnitur. Spodnie do noszenia z takim materiałem? Szare w innym odcieniu (w lecie b. jasne lub białe), ceglaste, kremowe i granatowe. Brązowe? Możesz poeksperymentować, osobiście nie przepadam za takim połączeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.