Skocz do zawartości

[Józef Błoński] Trzyczęściowy jasnoszary garnitur


me.spoke

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kamilp napisał:

Marynarki raczej nie będziesz traktował jako odd jacket? 

Nie, od początku nie miałem takiego planu. To ma być garnitur, który będę nosił w wersji dwu- albo trzyczęściowej, w zależności od pogody i okazji, ale chciałem żeby był trochę „odciążony” poprzez detale takie jak w marynarce z poprzedniego zamówienia (ramiona bez wypełnień, koszulowe wszycie rękawa, 2,5 guzika i duże otwarcie dołem). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o plecach kamizelki? Tzn jeśli materiał śliski to lepiej Twoim zdaniem wybrać plecy z tkaniny zasadniczej? Pan Józef namawia mnie na to rozwiązanie bo jego zdaniem jest bardziej estetyczne jak się zdejmie marynarkę, ale nie jestem przekonany co do jego funkcjonalności (garnitur może być przez to cieplejszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2022 o 09:20, me.spoke napisał:

Tkanina zasadnicza jest dość śliska, więc jeśli uda się z niej wykroić plecy kamizelki to chyba pójdę w tym kierunku :) dzięki za pomoc 

Jeśli marynarka będzie bez podszewki/na ćwierć lub półpodszewce to owszem tkanina marynarki i kamizelki w wersji z plecami z tkaniny może o siebie haczyć. Jeśli natomiast będzie to pełna podszewka to bez wahania brałbym plecy. Prezentuje się zdecydowanie lepiej, a jednocześnie praktycznie w ogóle nie ogranicza komfortu termicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć z trzeciej miary. Pierwszy raz pojawiają się spodnie i kamizelka.

Najwięcej poprawek wymagają jeszcze spodnie. Są zdecydowanie za wąskie od łydki w dół i przez to marszczą się z tyłu w okolicy ud. Żeby maksymalnie ograniczyć ten efekt stwierdziliśmy z Panem Józefem, że poza poszerzeniem nogawek od połowy uda w dół skrócimy jeszcze stan tyłem.

Marynarka wygląda póki co dość dobrze. Zastanawiam się nad zwężeniem rękawów. Ramiona jak to w większości moich marynarek nie są zbyt finezyjne z uwagi na moją anatomię (poziome ustawienie barków), ale wydaje mi się że zmniejszenie ich szerokości trochę poprawiło wygląd kuli rękawa. 

Kamizelka jest na bardzo roboczym etapie więc nie robiłem zdjęć jej samej. Udało się wykroić plecy z tkaniny zasadniczej.

 

42C0A363-4EE6-4F4A-9EBE-BAD6BBAA3D50.jpeg

007712C0-9FDC-412B-A526-7300A2A98382.jpeg

4F59C97F-05E5-4B06-9659-050E2451E232.jpeg

DE3A85F6-F951-464E-BAC0-2B734B894FA8.jpeg

121DF10E-6122-46C7-AE3E-943BE263DC1B.jpeg

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mosze napisał:

Marynarka mi się podoba, poza samą kulą rękawa (marszczenia w pozycji neutralnej), ale być może wszycie rękawa nie jest wykończone.

W spodniach na miarę starałbym się uzyskać linię prostą nogawki, ew. jak nabjabrdziej zbliżyć się do takiego efektu.

Dzięki za feedback. Rękawy są obecnie tylko przyfastrygowane, myślę że będą się lepiej układać po ostatecznym wszyciu. 

Co do spodni - taki miałem plan i byłem w związku z tym zdziwiony, że wyszły takie obcisłe. Może po prostu większość klientów oczekuje takiego dopasowania i Pan Józef się nieco rozpędził :) Będziemy poszerzać ile się da żeby nogawka była jak najbardziej prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 6.04.2022 o 17:22, me.spoke napisał:

Dzięki za feedback. Rękawy są obecnie tylko przyfastrygowane, myślę że będą się lepiej układać po ostatecznym wszyciu. 

Co do spodni - taki miałem plan i byłem w związku z tym zdziwiony, że wyszły takie obcisłe. Może po prostu większość klientów oczekuje takiego dopasowania i Pan Józef się nieco rozpędził :) Będziemy poszerzać ile się da żeby nogawka była jak najbardziej prosta.

Skrócenie stanu tyłem ma sens, jednocześnie należałoby pogłębić podkrój w siedzeniu, aby spodnie się nie wrzynały. Dodatkowo na pewno wskazane "wprasowanie" nogawek tuż pod linią pośladków, aby tkanina" wstąpiła" się i tym samym kant z tyłu uzyskał jak najlepszą, nieprzerwaną linię. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.