Skocz do zawartości

Przeróbki: spodnie, marynarki, itd.


łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zgubiłem trochę wagi, którą udało mi się zebrać wcześniej niemałym wysiłkiem i wszystkie garnitury w ogóle przestały leżeć. Teraz oddałem 48 do zmiany na 48 - marynarka do wytaliowania, spodnie do zwężenia od góry do dołu. Tu nie było problemu z ramionami, więc przeróbka nie jest specjalnie inwazyjna. Jest nadzieja, że będzie ok.

Miałem też ze sobą garnitur 50 i chciałem go dopasować, ale w końcu zdecydowałem się go zdekompletować. Pan Godlewski powiedział, że spodnie zrobi i będzie ok (postanowiłem spróbować). Co do marynarki to wchodziła w grę bardzo poważna przeróbka z pruciem rękawów itd. i w sumie bez gwarancji, że to będzie ostatecznie leżeć. Próbowaliśmy też jak można by to zrobić nie ruszając ramion, ale po upięciu marynarki przez krawca ostatecznie się nie zdecydowałem - marynarka nieładnie się łamała na klatce (za szeroka).

Co do cen - jest znacznie drożej niż u wspomnianego niżej Pana Kruszewskiego. Sam jestem ciekawy efektu, bo na przeróbkę czekają jeszcze inne ubrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawiec Kruszewski w Al. Jerozolimskich, ale znalazłem też przypadkowo tańszą opcję na Gocławiu na Umińskiego. W morzu przeróbek krawieckich znalazłem perełkę która wytaliuje marynarkę i koszulę oraz skróci spodnie niczym zawodowy krawiec. Polecałbym jednak Kruszewskiego ze względu na to że jest krawcem i pewnie ma większą wiedzę dotyczącą ingerencji w konstrukcje. Za wytaliowanie marynarki i zwężanie spodni w pasie zapłaciłem u niego łącznie 100 zl. Miałem też marynarkę 52 i chciałem ją zmniejszyć do 50, ale mi to odradził. Stwierdził że da się to zrobić ale efekt nie będzie do końca satysfakcjonujący, jeśli mi zależy na perfekcyjnym dopasowaniu.

Zaki możesz napisać o kogo chodzi na Gocławiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawiec Kruszewski w Al. Jerozolimskich, ale znalazłem też przypadkowo tańszą opcję na Gocławiu na Umińskiego. W morzu przeróbek krawieckich znalazłem perełkę która wytaliuje marynarkę i koszulę oraz skróci spodnie niczym zawodowy krawiec. Polecałbym jednak Kruszewskiego ze względu na to że jest krawcem i pewnie ma większą wiedzę dotyczącą ingerencji w konstrukcje. Za wytaliowanie marynarki i zwężanie spodni w pasie zapłaciłem u niego łącznie 100 zl. Miałem też marynarkę 52 i chciałem ją zmniejszyć do 50, ale mi to odradził. Stwierdził że da się to zrobić ale efekt nie będzie do końca satysfakcjonujący, jeśli mi zależy na perfekcyjnym dopasowaniu.

Zaki możesz napisać o kogo chodzi na Gocławiu?

Poprawki Krawieckie. Umińskiego 6 w kompleksie usługowo-mieszkaniowym obok Banku Millenium. Czynne od pon do piątku 10.00 - 18.00 i w soboty 10 - 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Takie pytanko ode mnie.

Ostatnio zakupilem klasyczna welniana formalna marynarke i ma jeden problem - Kieszen poszetki jest tylko imitacja: wciecie jest i jest glebokie na jakies 2cm, ale brakuje powiedzmy "kieszeni wlasciwej". Czy dla krawca wszycie kawalka materialu na taka kieszen bedzie wielkim problemem? Czy jest to zabieg bezpieczny dla marynarki?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam wszystkich,

poszukuję zakładu krawieckiego w Warszawie który możecie polecić w celu zwężenia/dopasowania koszul. Niestety, ale do zawsze mam problem ze znalezieniem koszuli w której nie wyglądam jak w worku.Na razie nie mogę pozwolić sobie na to, żeby wszystkie moje koszule były bespoke. Dlatego szukam zakładu, w którym pomogli by mi

w dopasowaniu koszul.

Szukałem i nie znalazłem podobnego tematu. Ale jeśli takowy był już poruszany na forum to proszę o usunięcie mojego wpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to stricte odpowiedź gdzie można zwęzić koszule, ale jednak w przypadku kupowania kolejnych warto się zastanowić nad taką alternatywą:

Jeżeli znasz swoje wymiary dobrze, a jeszcze lepiej ile powinny mieć koszule to polecam zakład z Krakowa Pana Rafy, który sprzedaje na allegro: http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=9042708

Można napisać do niego, przeważnie ma parę ciekawych materiałów poza tym co oferowane jest na allegro, oto próbki dwóch koszul 100% bawełny które ostatnio u niego zamówiłem:

Dołączona grafika Dołączona grafika

Modyfikują na życzenie dowolnie koszulę, ja już przesyłam cała stronę z 15 różnymi "widzi-mi-się" życzeniami, w tym indywidualnymi wymiarami. Moim zdaniem bardzo dobra opcja kiedy chce się mieć koszulę pod swoje wymiary, a właśnie szkoda trochę pieniędzy na Da Vinci. Nic nie stoi na przeszkodzenie by np zażyczyć sobie jeden mankiet szerszy na lewej ręce pod zegarek ;) Jakościowo z materiału nie byłem zadowolony jedynie 3 razy na już dobre 15 koszul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile można kosztować najzwyklejsze skrócenie spodni i najprostsze przeszycie nitką od dołu? Zwykłe przeróbki krawieckie w centrum handlowym zażyczyły sobie 32 zł :shock: (spodnie kupione za 99zł).

Normalnie jakaś masakra. Gdzie za taliowanie marynarki + skrócenie rękawów (robione z 2 lata temu, nieumiejętnie) zainkasowali 40zł.

Zbaraniałem. Znajde gdzieś tańszą opcję czy mam sam to zrobić? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile można kosztować najzwyklejsze skrócenie spodni i najprostsze przeszycie nitką od dołu? Zwykłe przeróbki krawieckie w centrum handlowym zażyczyły sobie 32 zł :shock: (spodnie kupione za 99zł).

Normalnie jakaś masakra. Gdzie za taliowanie marynarki + skrócenie rękawów (robione z 2 lata temu, nieumiejętnie) zainkasowali 40zł.

Zbaraniałem. Znajde gdzieś tańszą opcję czy mam sam to zrobić? :?

Ja placilem 25 i wyszlo super. Nie wiem czy 32, a 25 robi az taka roznice, ale trudno wymagac zeby bylo jeszcze taniej - musisz oplacic lokal, nauczyc sie to robic i jeszcze nakarmic siebie lub Twoja rodzine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówię, nie jest to magiczna oferta 60 zł za koszulę na życzenie, tylko trzeba dokładnie wiedzieć czego się chce i nawet mimo oceniania materiałów tylko po zdjęciach czasami można nie trafić. Inaczej można się bardzo przejechać. Chociaż muszę przyznać, że to były głownie pierwsze koszule, gdzie ze względu na ładny materiał kupiłem z domieszką 20% poliestru. Potem już trzymając się twardo reguły 100% bawełny ani razu się na materiale nie przejechałem. Innym aspektem jest, że jednak na koszuli za 60 zł można pozwolić sobie na pewne eksperymentowanie z konkretnymi wymiarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków - SP im. J. Dąbrowskiego, ul. Sienna 7 (chyba 7). sporo materiałów do wyboru (kilka takich dość grubych kataogów), na niektóre czasem trzeba dłużej czekać. Tylko cena wyższa. 16 odbiorę jedną, to wrzucę zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zwężałem koszule w zakładzie poprawek krawieckich na ulicy Widok (w okolicach skrzyzowania z Kruczą)

operacja polegała na wycięciu ok 2 cm materiału z boków koszuli. rękawy bez zmian.

co do jakości ponownego zszycia to wszystko ok. koszule użytkuje już kilka lat i nic się z nimi nie stało.

jakieś 2 lata temu zwężenie jednej koszuli kosztowało 30 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że w moim przypadku to nie jest minimalnie za szeroka koszula. Mam dość grubą szyję (rozmiar kołnierzyka 41), a klatkę piersiową niezbyt rozbudowaną. Poza tym lubię koszule dopasowane. wx1440, dziękuję za adres. Może ktoś zna jeszcze inne godne polecenia zakłady w Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.