Skocz do zawartości

Krawat - kluczowy i niedoceniony, jak dobrać odpowiedni?


Ę-żine

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktoś doświadczenie z marką Isaia Napoli ? Znalazłem brązowy knit ze 100% lnu, made in Italy. Cena około 100PLN. Myślę, że fajnie by pasował do kilku rzeczy, które ostatnio kombinuję, tylko jego budowa jest niemal... przeźroczysta.

Coś w tym stylu, tylko kolor z lekkimi przejaśnieniami:

NMM0CCN_mu.jpg.761c15b7c15f25a15fef4d5522ec754f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Cześć!

 

Chcę osobie bliskiej (rodzina, chłopak przed 30), która pracuje na co dzień w garniturze, kupić jakiś fajny krawat codziennego użytku, który będzie interesującym dodatkiem do służbowego ubioru. Z racji tego, że kupno krawata średniej jakości będzie wystarczającym podniesieniem dotychczasowego poziomu, nie myślę nad czymś ultra drogim, czy ultra-wow. Liczę się z wydatkiem ok. 150-250 zł na krawat, a jakby się dało 2 w cenie 300-400, to też fajnie. Wzornictwo to akurat kwestia mojego subiektywnego wyboru, ale gdzie byście szukali biorąc pod uwagę powyższe? Garnitu raczej granatowy, rzadziej czarny. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jugend, jak chcę nowy krawat to zawsze najpierw myślę o polskim Embassy of Elegance. Myslę, że odpowiedni będzie krawat jedwabny o dość uniwersalnym wzorze, np.:

https://embassyofelegance.com/pl/p/Krawat-z-jedwabiu-w-kropki/781

https://embassyofelegance.com/pl/p/Krawat-z-jedwabiu-drukowanego/1024

https://embassyofelegance.com/pl/p/Krawat-z-jedwabiu-drukowanego/1022

Trzeba się spieszyć, bo firma z końcem roku niestety zawiesza działalność. Możesz być jednak pewien, że kupisz produkt wysokiej jakości (przykładowo jeśli chodzi o symetrię wzorów przy wykrojach to EoE nierzadko bije na głowę krawaty dwukrotnie droższe zagranicznych topowych producentów).

 

PS. Dobrze, że nie mam 0 postów, bo taki post ewidentnie brzmi jak kryptoreklama.

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
1 godzinę temu, Jakub84 napisał:

https://tiestore.pl
Powinni odszyc wybrany model krawata na wybrana dlugosc i szerokość za niewielka dopłatą. 

Swoją drogą, to fascynujące jak różne sa potrzeby. Dla mnie zdecydowana większość krawatów jest po prostu okropnie długa (150 cm), a wzrost mam, wydaje się, przeciętny (180 cm). No ale na to ma wpływ chyba upodobanie do spodni z wyższym stanem.

W Złotym Wieku Męskiej Elegancji (czyli dwudziestoleciu międzywojennym) krawaty miały 120-140 cm długości, były też szersze (9-10+ cm), i co ciekawe, ówcześni dżentelmeni nie wiedzieli wtedy o zasadzie, że krawat ma sięgać do połowy paska (bo często po prostu go nie nosili).

e5b7324eef256ed42e299e03c744f4d6.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2021 o 12:11, Bartek 00 napisał:

Krawaty w tej długości (120cm) to chyba sliniaczki dla dzieci. Lepiej już to wygląda bez krawata. 

To zależy od tego, jaki stan nosisz. Dla mnie, przy bardzo przeciętnym wzroście i średnio-wysokim stanie idealne jest 144-146 cm.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2021 o 01:03, Velahrn napisał:

Swoją drogą, to fascynujące jak różne sa potrzeby. Dla mnie zdecydowana większość krawatów jest po prostu okropnie długa (150 cm), a wzrost mam, wydaje się, przeciętny (180 cm). No ale na to ma wpływ chyba upodobanie do spodni z wyższym stanem.

 

Ja mam 190 cm i chce wypróbować dłuższy krawat. Na standardowych węzeł prosty wychodzi malutki. Podwójny jest już OK, ale cienki koniec krawatu wtedy ledwo wchodzi w szlufkę i lubi wypadać co mnie irytuje (być może dało by się to opanować spinką, co też być może wypróbuje.

Moim zdaniem wzrost, wzrostowi nierówny bo tutaj może wchodzi pod uwagę trochę więcej zmiennych:
- długość torsu (przy tym samym wzroście mogę być różnice)

- stan spodni (jak porównamy obniżony z podwyższonym to trochę tych cm się uskłada)

- konstrukcja krawata

- rodzaj węzła

- postawa - jeżeli mamy dwóch gości po 2 m, dla jednego postawa wyprostowana to po żołniersku na baczność, a dla drugiego lekki garb to różnica może wyjść ogromna

- i pewnie jeszcze inne niuanse. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2021 o 11:01, eye_lip napisał:

Panowie, taki krawat gdzie dostanę? 

 

https://www.trumpstore.com/  Tak przypuszczam., Skoro facet tak usilnie naśladuje Trumpa w każdym aspekcie sprawowania urzędu, to  wybór krawata  z kolekcji Trump Signature jest oczywisty., Podobno z włosami też próbował ,ale mu nie wyszły (znaczy za bardzo wyszły)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 13.12.2021 o 11:22, tryhp3 napisał:

Ja mam 190 cm i chce wypróbować dłuższy krawat. Na standardowych węzeł prosty wychodzi malutki. Podwójny jest już OK, ale cienki koniec krawatu wtedy ledwo wchodzi w szlufkę i lubi wypadać co mnie irytuje (być może dało by się to opanować spinką, co też być może wypróbuje.

Moim zdaniem wzrost, wzrostowi nierówny bo tutaj może wchodzi pod uwagę trochę więcej zmiennych:
- długość torsu (przy tym samym wzroście mogę być różnice)

- stan spodni (jak porównamy obniżony z podwyższonym to trochę tych cm się uskłada)

- konstrukcja krawata

- rodzaj węzła

- postawa - jeżeli mamy dwóch gości po 2 m, dla jednego postawa wyprostowana to po żołniersku na baczność, a dla drugiego lekki garb to różnica może wyjść ogromna

- i pewnie jeszcze inne niuanse. 

Jeszcze uzupełnię moje przemyślenia. Kupiłem przedłużone krawaty z Republic of Ties i standardowe z ETON o prawilnej szerokości 8,5 cm i węzeł prosty wychodzi na nich dobrze. Po związaniu cienki koniec krawatu też jest odpowiedniej długości. Moim problem była po prostu obecne standardowa w PL sieciówkach szerokość 7,5 cm plus bardzo cienkie wypełnienie. Co tanie to drogie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.