Skocz do zawartości

Krawat - kluczowy i niedoceniony, jak dobrać odpowiedni?


Ę-żine

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 months later...

Spotykam się czasem z sugestią sprzedawców, że krótsze krawaty będą lepsze w przypadku spodni z wyższym stanem. Wynika to pewnie ogólnego przekonania, że krawat powinien sięgać do połowy paska.

 

Czy na pewno należy się kierować tą zasadą w przypadku spodni z wyższym stanem?

Mam jakieś wewnętrzne przeczucie, że krawat powinien dzielić sylwetkę na połowę, niezależnie od wysokości stanu spodni.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe pytanie. Ja osobiście tego przeczucia nie podzielam i uważam, że krawat powinien kończyć się tam, gdzie zaczynają spodnie. Ten pan tak nie twierdzi:

 

his_tie_is_too_long.jpg

 

ale i mniej ekstremalne przypadki zaprzeczające mojej teorii można znaleźć (w myśl zasady, że w Internecie można znaleźć wszystko):

 

Tie-too-long-581x900.jpg

 

W obu przypadkach jestem na nie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra długość, a stan średnio wysoki. I krawat z EoE?

 

BTW: ten Pan z mojego drugiego zdjęcia to Fabio Attanasio, włoski odpowiednik macaronitomato (prowadzi bloga o krawiectwie miarowym), toute proportion gardée. Więc taki ktoś niby wie, jak.

 

edit: ...chociaż w wywiadzie powiedział: Every time I look at that photo I say “Come on, How could I wear that tie” :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 I krawat z EoE?

 

BTW: ten Pan z mojego drugiego zdjęcia to Fabio Attanasio, włoski odpowiednik macaronitomato (prowadzi bloga o krawiectwie miarowym), toute proportion gardée. Więc taki ktoś niby wie, jak.

 

edit: ...chociaż w wywiadzie powiedział: Every time I look at that photo I say “Come on, How could I wear that tie” :)

 

Sprawne oko. Krawat z EoE, oczywiście ;)

Fabio i całą jego ewolucję kojarzę z instagramu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno, dawno temu Macaroni napisał na swoim blogu coś takiego

http://macaronitomato.blogspot.nl/2010/04/dugosc-krawata-spodnie.html?m=1

I przyznam, że to mnie przekonuje.

 

Mnie też przekonuje, ale to raczej zachęta do spodni z wyższym stanem. 

Podoba mi się też wyjaśnienie Caporegime. 

 

Jestem dość wysoki i wiązanie zbyt krótkiego krawata przychodzi mi z łatwością. Przez tą łatwość nabawiłem się fobii na tym tle i łatwiej przychodzi mi zaakceptować lekko przydługi krawat niż odwrotnie. Wszystkie seryjne krawaty wydają mi się za krótkie, co niestety znacząco ogranicza mi pole zakupów. Za każdym razem, kiedy odwiedzam sklep np. Drake's zaczynam kombinować, ale nie czuje się dobrze z krawatem kończącym się na wysokości pępka, nawet w spodniach, które też tam sięgają. Marynarkę czasem trzeba rozpiąć, a nie zawsze noszę zestaw trzyczęściowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem krawat nie musi kończyć się na pasku i spodnie są z wysokim stanem. Tak jak nie kończy się tam, gdzie zaczynają się spodnie, gdy mamy założone szelki. Ale krawat też nie dzieli sylwetki na pół. Musiałby sięgać poniżej krocza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne zastosowanie krótkich (pytanie jak zdefiniować krótki - 140 cm?) krawatów dla mężczyzn słusznej postury to wg, mnie zakładanie ich do garniturów trzyczęściowych. Irytuje mnie bowiem strasznie jak jakiś dzyndzel wyziewa spod kamizelki. Niby można skrócić krawat poprzez jego podwójne zawiązanie, albo zwindsorowanie, ale wtedy węzeł robi się masywniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozważałem sobie w cichości serca kwestię, że tak to ujmę, długości krawata w aspekcie geometrycznym. Innymi słowy: czy z dwóch mężczyzn o tym samym wzroście, z których jeden jest chudy, a drugi otyły, ten otyły będzie de facto potrzebował dłuższego krawata? I to nie tylko przez większy obwód szyi, ale też przez większą stromiznę brzucha i prawdopodobnie niżej noszone spodnie?... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zwęzić... jeśli niedużo, to nawet samemu, przy przeciętnym poziomie zrozumienia igły, nitki i żelazka (popatrz na tutoriale DIY w sieci). Powinna dać z tym sobie radę także przeciętna krawcowa, która szyła kiedykolwiek krawaty (wbrew pozorom nie jest to rzadkie). Ewentualnie wyślij mi PW, to podam namiary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy ktoś może porównać jakoś krawatów, w szczególności wełnianych od Szarmanta do innych popularnych na forum marek np. EoE? 

Ostatnio zastanawiam się jak wypadają między sobą krawaty poszczególnych marek, które znamy na forum: SS, Szarmant, EoE, Miler, Poszetka.com, Dignito... Ktoś, coś...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można z wełnianego krawata usunąć podszewkę? jest gruby, wolę zdecydowanie cieńsze krawaty i zastanawiam sie czy ten zabieg coś da, nie psując go zarazem ....?!

Powinno się dać, rozpruwasz, wyjmujesz i zszywasz. Kiedyś sam zwężałem jeden krawat i na podstawie tego doświadczenia nie wydaje mi się, żeby to było trudne. Nieodwracalnie popsuć trudno, jeśli nie wytniesz dziury w materiale zewnętrznym.

 

 

Ostatnio zastanawiam się jak wypadają między sobą krawaty poszczególnych marek, które znamy na forum: SS, Szarmant, EoE, Miler, Poszetka.com, Dignito... Ktoś, coś...?

 

Mam krawaty z Poszetki, Republic of Ties i Embassy of Elegance.

 

Embassy of Elegance to krawaty najwyższej klasy, w pełni porównywalne do najlepszych, jakie w życiu widziałem (a mam ich trochę);

Poszetka ma szeroki wybór ciekawych i ładnych tkanin i to największy plus; konstrukcyjnie ich krawaty ustępują EoE;

Republic of Ties to budżetowe krawaty, które jednak można założyć bez obciachu i które ładnie się wiążą, a w przypadku zaplamienia nie rwiemy sobie włosów z głowy. Fajnie by było, gdyby dodali inne tkaniny, np. wełnę.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam krawaty z Poszetki, Republic of Ties i Embassy of Elegance.

 

Embassy of Elegance to krawaty najwyższej klasy, w pełni porównywalne do najlepszych, jakie w życiu widziałem (a mam ich trochę);

Poszetka ma szeroki wybór ciekawych i ładnych tkanin i to największy plus; konstrukcyjnie ich krawaty ustępują EoE;

Republic of Ties to budżetowe krawaty, które jednak można założyć bez obciachu i które ładnie się wiążą, a w przypadku zaplamienia nie rwiemy sobie włosów z głowy. Fajnie by było, gdyby dodali inne tkaniny, np. wełnę.

 

Dzięki za odpowiedź. Zastanawiałem się również nad porównaniem ich do krawatów sieciowych producentów tj. SS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam krawatów SS, widziałem je tylko i obstawiam, że sytuują się one może powyżej RoT, ale prawdopodobnie poniżej Poszetki.com, a już niemal na pewno poniżej EoE. Mają też szerokość 8 cm wobec standardowego 8,5 w EoE (co jest oczywiście kwestią gustu, po prostu chciałem wyłożyć obiektywną różnicę). Na stronie SS nie mogę nic znaleźć na temat materiałów użytych na wypełnienia, więc istnieje ryzyko, że nie są najwyższych lotów, a to prawdziwy gamechanger. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.