Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie codziennego ubioru


Kuba06

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku pragnę się przywitać ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum. 

Od jakiegoś czasu stawiam swoje pierwsze kroki w świecie klasycznej męskiej elegancji, przez co spotykam się często z docinkami ze strony znajomych i rodziny odnośnie mojego stroju. 

Chodzę do liceum mundurowego przez co większość czasu mam na sobie mundur, z wyjątkiem jednego dnia kiedy mogę przyjść ubrany "normalnie".

I tu kieruję moje pytanie, czy ktoś doświadczony mógłby doradzić mi co mogę ubrać aby wyglądać dobrze i jednocześnie uniknąć komentarzy że ubieram się nie adekwatnie do wieku (17 lat) albo przesadnie elegancko. 

Pozdrawiam, Jakub

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, myślę że chinosy plus koszula i casualowa marynarka jak najbardziej ok, choć komentarze to osobna kwestia - osoby które nie potrafią się ubrać zawsze będą stosować obronną taktykę typu docinki, wyśmiewanie, komentarze "co Ty taki elegancki" itp. Najważniejsze, to Ty masz się czuć dobrze w swoim ubraniu, więc nie przejmuj się i zakładaj co lubisz. 

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma bardziej nieadekwatnego ubioru dla 17 latka niż wojskowy, czy quasiwojskowy mundur, więc generalnie możesz kolegom powiedzieć żeby popatrzyli w lustro. Po drugie zacząłbym od drobnych zmian:
- klasyczne brogsy zamiast Nikeów
- chinosy (nie w kant) zamiast dresów i dżinsów
- koszula OCBD, lub polo latem zamiast tiszertu wpuszczona w spodnie zamiast wywalona na wierzch. Sweter w serek zamiast bluzy z nadrukami (pewnie w tym środowisku to P z kotwicą i napis PAMIĘTAMY)
- potem z czasem jakaś sportowa marynarka.
Za rok przyjdzie czas na spodnie w kant, krawat, poszetkę, może sportowy garnitur. Przywykną, ale na to potrzeba czasu. Sam też nabędziesz pewności siebie. Nie zaczynałbym od skoku na głęboką wodę, bo faktycznie wzbudzisz konsternację a i sam się zniechęcisz. A więc małymi krokami Alleluja i do przodu! Powodzenia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablocito napisał:

Nie zaczynałbym od skoku na głęboką wodę, bo faktycznie wzbudzisz konsternację a i sam się zniechęcisz. A więc małymi krokami Alleluja i do przodu!

Jeden z tych małych kroków udało mi się już poczynić zamieniając dżinsy na chinosy, więc jest to chyba dobry moment na zmianę kolorowych koszulek z nadrukami na koszule. 

Nie dawała mi za to spokoju kwestia czy jest to ubiór adekwatny do okoliczności, gdyż w niektórych środowiskach panuje przekonanie że "koszulę ubiera się na specjalne okazje" nie dopuszczając przy tym myśli że można w niej chodzić na co dzień... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kuba06 napisał:

Jeden z tych małych kroków udało mi się już poczynić zamieniając dżinsy na chinosy, więc jest to chyba dobry moment na zmianę kolorowych koszulek z nadrukami na koszule. 

Nie dawała mi za to spokoju kwestia czy jest to ubiór adekwatny do okoliczności, gdyż w niektórych środowiskach panuje przekonanie że "koszulę ubiera się na specjalne okazje" nie dopuszczając przy tym myśli że można w niej chodzić na co dzień... 

 

Koszula na co dzień jest nie mniej dziwna jak majtki na co dzień, chyba że nosi się pieluchy;) 

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, mi się zdarzało chodzić w koszuli do liceum (takiej całkiem nieformalnej) i nie było w tym nic dziwnego, choć też nie było to w żaden sposób zjawiskiem powszechnym.

Marynarki bym sobie odpuścił w tym wieku. Zamiast tego sweter w serek, kardigan czy coś.

Je bym sugerował chinosy. Jeansy też mogą być, pod warunkiem że takie "porządne", tj. o prostym kroju (nie takie o kroju rajtuz ani nie takie "skejtowkie" - tym słowem chyba zdradziłem się że młodzieżą byłem w późnych latach 90), w jednolitym kolorze i bez dziur.

Polo będzie idealne, tak samo koszula. Jakaś OCBD byłaby idealna. Wpuszczona w spodnie na pewno byłaby bardziej schludna, ale wydaje mi się że mając 17 lat można nosić ją na wierzch. Tutaj ważna dygresja - dużo tu zależy od kroju samej koszuli, a konkretnie jej długości. Do noszenia na wierzch lepsze są krótsze koszule - takie włożone do spodni będą z nich wyłazić i wyglądać niechlujnie. Do noszenia w spodniach koszule muszą mieć dłuższe plecy, jednak jak się założy taką koszulę na wierzch będzie wyglądać jak sukienka. Biały t-shirt, byle bez głupich napisów nigdy nie będzie zły.

Buty niekoniecznie brogsy (choć czemu nie), ale jakieś skórzane "eleganckie" (bez udziwnień), brązowe od biedy czarne, buty sportowe będą OK.

Zastanawiam się nad połączeniami typu t-shirt i na to rozpięta koszula w kratkę. Takie coś jest zdecydowanie akceptowalne dla siedemnastolatka. Z jednej strony może pozwolić "oswoić" się z koszulami, z drugiej jednak niesie ryzyko że próbując wyglądać "elegancko" i "luzacko" zarazem, efekt końcowy nie spełnia żadnych z tych założeń, jest po prostu przypadkowy. Spójność jest kluczem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kuba06 napisał:

Na początku pragnę się przywitać ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum. 

Od jakiegoś czasu stawiam swoje pierwsze kroki w świecie klasycznej męskiej elegancji, przez co spotykam się często z docinkami ze strony znajomych i rodziny odnośnie mojego stroju. 

Chodzę do liceum mundurowego przez co większość czasu mam na sobie mundur, z wyjątkiem jednego dnia kiedy mogę przyjść ubrany "normalnie".

I tu kieruję moje pytanie, czy ktoś doświadczony mógłby doradzić mi co mogę ubrać aby wyglądać dobrze i jednocześnie uniknąć komentarzy że ubieram się nie adekwatnie do wieku (17 lat) albo przesadnie elegancko. 

Pozdrawiam, Jakub

 

Wejdź sobie po prostu na stronę Uniqlo (trochę bardziej młodzieżowe) lub Ralph Lauren (trochę mniej młodzieżowe), a znajdziesz mnóstwo przykładów na to jak mógłbyś się ubrać. Bardziej elegancko niż dziurawe jeansy, czy dres ale ciągle wystarczająco casualowo jak na liceum. Kilka przykładów:

BA5F76F2-8179-4F46-A294-F5C4F5C0DE9F.thumb.jpeg.2e4a6f6e3571ffccdaf88f6f843acc2c.jpeg6A69FA7F-0CEB-49DA-B51A-31FD903FC211.thumb.jpeg.9a3066b7f4a713d4d2eef646b37bf34d.jpeg

F913338C-3450-4A26-A06A-9BA96A219E38.thumb.jpeg.ba88f47f0482ec02de79fef99d58ed7e.jpeg

227AEE0F-DF64-4BDD-B0E3-48ECC018B202.thumb.jpeg.a9e03be47711741645545fa1a92ba5a6.jpeg

83F6C3A4-318C-43AD-91C2-DC4F8F4B8CD7.thumb.jpeg.4517c75ef4a13359936804ad609cbdde.jpeg

1FA18564-9709-41C4-AA33-E9B0F7D33F7D.thumb.jpeg.4bd05aff0229e28d7590b5fb38d353e6.jpeg

136D09D7-E8B7-4AE1-96DC-7D9BC0C4862C.thumb.jpeg.225654eac3bb7de35a59433d63fd7a39.jpeg

1BB8467F-AAA3-4851-90A6-4647159752E7.thumb.jpeg.c91f61a521f5c5ee76871d3966d86df5.jpeg

 

 

  • Like 8
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 4.01.2022 o 22:09, Kuba06 napisał:

Na początku pragnę się przywitać ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum. 

Od jakiegoś czasu stawiam swoje pierwsze kroki w świecie klasycznej męskiej elegancji, przez co spotykam się często z docinkami ze strony znajomych i rodziny odnośnie mojego stroju. 

Chodzę do liceum mundurowego przez co większość czasu mam na sobie mundur, z wyjątkiem jednego dnia kiedy mogę przyjść ubrany "normalnie".

I tu kieruję moje pytanie, czy ktoś doświadczony mógłby doradzić mi co mogę ubrać aby wyglądać dobrze i jednocześnie uniknąć komentarzy że ubieram się nie adekwatnie do wieku (17 lat) albo przesadnie elegancko. 

Pozdrawiam, Jakub

 

Jeśli chodzi o buty to na start bardzo dobrą opcją są trzewiki - brogsy albo sztyblety, które są czymś pomiędzy sneakerami a półbutami ze skóry licowej (derby, brogsy). Są funkcjonalne, pasują do większości rzeczy, z którymi mógłbyś nosić derby, a nie zwracają tak uwagi tym, że są "za eleganckie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.