Skocz do zawartości

Ciekawe rozwiązania


pszemau

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam zdjęcia z Pitti Uomo. Nie zaufałem wyborowi mr. V i dobrze, bo gdybym ograniczył się do tego szybkiego przeglądu, ominąłbym to:

Dołączona grafika

Pomysł ze słuchawkami w butonierce jest jednocześnie nowoczesny (taki urban lifestyle) i konserwatywny w tym odległym sensie, że podkreśla rozcięcie butonierki, czyli element bespoke'owego lansu. Macie jakieś podobne tricki "modernizacyjne"? Ten jest genialny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu? Ja to widzę tak: odtwarzacz noszony w zewnętrznej kieszeni płaszcza ułatwia obsługę (sam tak noszę), słuchawki przepuszczone przez butonierkę umożliwiają szybkie wyjęcie z uszu bez obawy że gdzieś tam spadną, będą wisiały do ziemi etc. Całkiem praktyczne rozwiązanie moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wygląda to afektowanie, szczególnie gdy odtwarzaczem jest lifestyle'owy Ipod.

Mam najlepszą sprezzaturę z możliwych, jeśli chodzi o produkty Apple'a. Mam stacjonarnego maka, który nie jest po to, żeby go pokazywać, a iPody i inne iPhone'y czy iPady nie podobają mi się w dostatecznym stopniu, żeby nigdy nie być posądzanym o szpanerstwo :) Problemy zaczną się, jeśli kiedyś kupię sobie MacBooka, bo to rzeczywiście sssssłaby lans. Zwłaszcza te jarzące się bielą jabłuszka przy stolikach w Starbucksie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wygląda to afektowanie, szczególnie gdy odtwarzaczem jest lifestyle'owy Ipod.

Mam najlepszą sprezzaturę z możliwych, jeśli chodzi o produkty Apple'a. Mam stacjonarnego maka, który nie jest po to, żeby go pokazywać, a iPody i inne iPhone'y czy iPady nie podobają mi się w dostatecznym stopniu, żeby nigdy nie być posądzanym o szpanerstwo :) Problemy zaczną się, jeśli kiedyś kupię sobie MacBooka, bo to rzeczywiście sssssłaby lans. Zwłaszcza te jarzące się bielą jabłuszka przy stolikach w Starbucksie :)

Dla wyglądu kupiłem poprzedniego laptopa, dostał reddota. Teraz używam MacBooka Pro i nie wymieniłbym się, nawet, gdyby nie wyglądał jak wygląda, tylko jak np. Delle. To samo dotyczy IPhona. Drażnią mnie białe słuchawki, ale nie zmienię telefonu na SE z Androidem tylko dlatego, że ten drugi ma czarne. Z używanymi urządzeniami jest tak samo jak z ubraniem. Najważniejsze, to dobrze się z nimi czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wygląda to afektowanie, szczególnie gdy odtwarzaczem jest lifestyle'owy Ipod.

Mam najlepszą sprezzaturę z możliwych, jeśli chodzi o produkty Apple'a. Mam stacjonarnego maka, który nie jest po to, żeby go pokazywać, a iPody i inne iPhone'y czy iPady nie podobają mi się w dostatecznym stopniu, żeby nigdy nie być posądzanym o szpanerstwo :) Problemy zaczną się, jeśli kiedyś kupię sobie MacBooka, bo to rzeczywiście sssssłaby lans. Zwłaszcza te jarzące się bielą jabłuszka przy stolikach w Starbucksie :)

Dla wyglądu kupiłem poprzedniego laptopa, dostał reddota. Teraz używam MacBooka Pro i nie wymieniłbym się, nawet, gdyby nie wyglądał jak wygląda, tylko jak np. Delle. To samo dotyczy IPhona. Drażnią mnie białe słuchawki, ale nie zmienię telefonu na SE z Androidem tylko dlatego, że ten drugi ma czarne. Z używanymi urządzeniami jest tak samo jak z ubraniem. Najważniejsze, to dobrze się z nimi czuć.

Zapewne nie chciałeś tego powiedzieć, ale zgodzę się: to zdjęcie nie wyglądałoby tak dobrze, jak wygląda, gdyby słuchawki były białe. Nie wiem, na ile jest to zasługa iPhone'owego szyku, który opromienia całą postać światłem odbitym, a na ile białe słuchawki po prostu sprawdzają się w tej roli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda to jak pióro wsadzone obok poszetki

Cóż, akurat ten patent też znajdziesz na niektórych zdjęciach z GQ.

Wykluczanie rozwiązań wygodnych tylko dlatego, że nie są dostatecznie luksusowe czy prestiżowe to prosta droga do zrobienia z męskiej elegancji snobistycznej rozrywki.

telefon vertu w kieszeni

Technicznie ubogi telefon za 5.000 GBP? Chyba trolujesz. To równie pretensjonalne jak pasek z logo D&G na klamrze. Noszenie go w kieszeni nic tu nie zmienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pióro wieczne jest technicznie przestarzałe w porównaniu z długopisem tak samo zegarek mechaniczny w porównaniu z kwarcowym

para plastikowych słuchawek wygląda źle i i źle odtwarza muzykę.

GQ to jakiś autorytet?

odrzucam nie to co tanie tylko to co sztuczne/na pokaz/"szpanerskie"/pretensjonalne

jeśli vertu jest dla ciebie pretensjonalne a iphone spoko to nie moja sprawa

Dołączona grafika[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pióro wieczne jest technicznie przestarzałe w porównaniu z długopisem tak samo zegarek mechaniczny w porównaniu z kwarcowym

Co to ma wspólnego z słuchawkami? Trzeba nosić zamknięte B&O w butonierce?

odrzucam nie to co tanie tylko to co sztuczne/na pokaz/"szpanerskie"/pretensjonalne

jeśli vertu jest dla ciebie pretensjonalne a iphone spoko to nie moja sprawa

Rozumiem, że wg Ciebie vertu nie jest sztuczne/na pokaz/"szpanerskie"/pretensjonalne? Hmmm...

IPhone jest praktyczny. To wg mnie jego podstawowa zaleta, o czym już wcześniej napisałem. Co jest praktycznego w vertu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyczne jest np. to, że zaoszczędzisz na siłowni nosząc swoje vertu do serwisu kilka razy w roku.

@ezdojeden - podałeś przykład vertu jako przedmiotu niepretensjonalnego, nic gorszego nie można było wymyślić - jest to jeden z najbardziej pretensjonalnych przedmiotów z jakimi mam kontakt, a ilości vertu które wysłałem w ciągu ostatniego roku do serwisu, nie jestem w stanie zliczyć. Ciągle wieszający się soft, bateria, coraz gorsze wykonanie zewnętrzne - jedna wielka tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"diamenty, perły, złoto - na zegarku i spinkach oraz telefon vertu w kieszeni"

"pióro wieczne technicznie przestarzałe"

Eleganckie jest to, co wygląda dobrze, a nie się świeci. Trochę kojarzy mi się z nowobogackim, muszę się przyznać.

Pióro, mechaniczny zegarek to dla mnie klasyka pewnego poziomu. Nie epatującego nowinkami technicznymi, tylko zawsze bezpiecznie pół kroku za postępem. A jeśli ktoś lubi, to cóż...

Panowie, buty czas podzelować złotem, bo guma nie jest elegancka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompletnie tego widzę

gumowe kabelki i plastikowe głośniczki ozdobą?

diamenty, perły, złoto - na zegarku i spinkach oraz telefon vertu w kieszeni ale nie dyndający biały plastik

wygląda to jak pióro wsadzone obok poszetki

A komórkę kolega nosi, czy trzeba do kolegi wysyłać lokaja z bilecikiem wizytowym? Mamy 2011 rok, jeśli można użyć plastikowego akcesorium współczesnych czasów, to dlaczego nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompletnie tego widzę

gumowe kabelki i plastikowe głośniczki ozdobą?

diamenty, perły, złoto - na zegarku i spinkach oraz telefon vertu w kieszeni ale nie dyndający biały plastik

wygląda to jak pióro wsadzone obok poszetki

A komórkę kolega nosi, czy trzeba do kolegi wysyłać lokaja z bilecikiem wizytowym? Mamy 2011 rok, jeśli można użyć plastikowego akcesorium współczesnych czasów, to dlaczego nie?

To już moim zdaniem zbyt szerokie postawienie sprawy co do samego surowca. To oczywiste, że wolę np drewniane pudełko na zegarki zamiast plastikowego. Jeśli byłbym audiofilem pewnie szukałbym specyficznych słuchawek, niemniej w tym wypadku plastik moim zdaniem może pozostać. Zresztą z czego miały by być wykonane? Masa perłowa + wełniany oplot kabelków?

Proponuję wrócić do pierwotnego tematu, zamiast samemu się nakręcać w krytyce nietypowego poglądu ejzojeden. Tym bardziej, że on sam się w nim zagubił. Może trolluje po prostu. Nieistotne.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie mężczyzna ze zdjęcia jest żałosny. Niech sobie koło fujarki obwinie pchełki.

Czy nie sprostasz zadaniu opisania swoich wrażeń w inny sposób?

Panowie, nie zaniżajmy poziomy forum. To jedno z niewielu takich, na których można spokojnie wymienić poglądy. Ale do tego potrzebne jest minimum kultury. Nie wymagam bardzo wysublimowanego języka. Wystarczy brak przekleństw i fizjologicznych porównań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko napomknę, że poziom tego forum jest zaniżany głównie przez takie wątki jak ten, gdzie kilku facetów dyskutuje na kilku stronach o innym facecie, któremu zostało zrobione zdjęcie, na którym to widać białe słuchawki (zapewne produkt firmy Apple) przeciągnięte przez butonierkę. I cała dyskusja przebiega w kontekście sprezzatury.. :? Wszyscy powinniście się Panowie wziąć w garść, bo w momencie kiedy zacząłem czytać posty, gdzie zaczęliście się obrzucać opiniami o Vertu i innych produktach to po prostu odjęło mi mowę.

Zmieniam zdanie na temat potrzeby stworzenia działu Off-topic.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.