Skocz do zawartości

Sprzęt audio


Yukon

Rekomendowane odpowiedzi

To ja tez poprosze o pomoc. 

Decyzja podjeta - bede kupowac Pianocrafta na ori kolumnach. Pozostaje kwestia słuchawek - miały to być bezprzewodowe B&W PX. Jednak ostatnio czytałem, ze kazde sluchawki na bt będą gorsze od ‚kablowych’ ze względu na wewnętrzną budowę.

w efekcie zacząłem się zastanawiać czy nie zmienić wyboru na tradycyjne właśnie. Tylko co w przedziale cenowym PXa? Wspominany tu Senheiser HD1000? A może moje ucho laika nie wyczuje różnicy i słuchawki na bt starczą... co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kabla całkiem ciekawie grają Audio Technica DSR7 BT. I są bardzo wygodne - w B&W bywa różnie. Moim zdaniem warto posłuchać. Wbrew pozorom strata jakości nie jest tak oczywista. Kabel jest bardzo mocno uzależniony od źródła i bez odpowiedniego toru wcale nie musi być lepszy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak sobie pomyślę, że mamy malutkie dziecko i planujemy jeszcze kolejne to kabel plątający się po salonie będzie dodatkową przeszkodą. A z bt to dodatkowo wygodnie obowiązki domowe sobie ogarnę. 

Przestraszyła mnie jedynie ta rzekoma utrata jakości, ale chyba jednak praktyczność górą. A za parę lat zawsze można sobie kupic sluchawki z kablem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu AT nie ma DAĆ , tylko jest chipset Dnote który z wersji cyfrowej sygnał od razu puszcza na membrany głośnika. Niby usunęli DAĆ ale i tak jest chip który się tym zajmuje. Podobno powoduje to mniejsze zniekształcenia. Moim zdaniem warto posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Adi78 napisał:

W tym modelu AT nie ma DAĆ , tylko jest chipset Dnote który z wersji cyfrowej sygnał od razu puszcza na membrany głośnika. Niby usunęli DAĆ ale i tak jest chip który się tym zajmuje. Podobno powoduje to mniejsze zniekształcenia. Moim zdaniem warto posłuchać.

 

Z sygnału cyfrowego puszczonego na membrany zwykłych słuchawek nie będzie dźwięku ;) Jakby się uprzeć to całą technologię dNote można nazwać DAC (Digital-Analog Conversion). Ciekaw jestem jakie to daje efekty.

DnoteDiagram3.jpg.9a2817a6fd50ab205efe05f1f53b8354.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem na Massdrop'ie słuchawki Sennheiser HD 650 (https://www.massdrop.com/buy/massdrop-sennheiser-hd6xx). Miałem kiedyś kilka niższych modeli tej firmy i byłem zadowolony. Planuję wykorzystywać rzeczone słuchawki głównie w pracy i w domu. Muzyki słucham poprzez Spotify, najczęściej z laptopa, rzadziej z komputera. Nie jestem audiofilem, nie wydaje mi się, żebym miał szczególnie wyczulony słuch. Czy w takiej sytuacji powinienem rozważać zakupienie jeszcze jakiegoś sprzętu - np. DAC? Jeżeli tak, to czy jest coś co ktoś może polecić (budżet w założeniu maksymalnie w okolicy ceny słuchawek)? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD650 to bardzo fajne słuchawki o dość wysokiej impedancji, których potencjału Spotify i przeciętny laptop nie ujawnią.
Przejdź się do salonu TopHiFi w Twoim mieście (Wrocław, dobrze kojarzę?) z laptopem i słuchawkami. Posłuchaj dobrze znanego utworu z Audioquest Dragonfly Red oraz bez (albo dla utrudnienia Red, Black i bez). Sam ocenisz:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lubo69 napisał:

HD650 to bardzo fajne słuchawki o dość wysokiej impedancji, których potencjału Spotify i przeciętny laptop nie ujawnią.
Przejdź się do salonu TopHiFi w Twoim mieście (Wrocław, dobrze kojarzę?) z laptopem i słuchawkami. Posłuchaj dobrze znanego utworu z Audioquest Dragonfly Red oraz bez (albo dla utrudnienia Red, Black i bez). Sam ocenisz:-)

 

@blekit Przy okazji wizyty podłączyłbym je też do jakiegoś wzmacniacza. Nie mam doświadczenia z HD650, ale HD600 nie da się napędzić z laptopa, a słyszałem, ze te nowsze modele są jeszcze bardziej wymagające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Poszukiwany sprzęt grający, przede wszystkim radio. Coś małego, ładnego, dobrze grajacego. W stylu muzen, w sensie wizualnie, bo czy to dobrze gra to nie wiem. Sprzęt ma być na prezent dla żony, budżet tak do pińćset (500plus ;))

Pomożecie audiofile? 

 

rosewood_ddf9305b-6fd2-4e86-b451-51a4f97

 

https://muzenaudio.com/collections/all-products/products/rosewood-duffle#tabs-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję bezprzewodowych słuchawek do telefonu w budżecie do 1500 zl. Muzyki słucham w 99% ze spotify i daleko mi do audiofila chodzi mi o estetycznie wyglądające słuchawki, które będą funkcjonalne i, które będę przyzwoicie grały.

Jeden ze znajomych muzyków rekomendował mi beats studio 3. Poza tym czytałem też o B&W PX. Polecicie coś jeszcze w tym przedziale cenowym?

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc stoje przed zakupem TV do salonu. Mam do wydania ok 3 tys na tv 50-55 " . Znalazlem takie 2 Samsungi UE NU7472  za ok 2.5 tys i droższy model NU8002 za ok 3.3 tys pln. 

Czy ktoś może sie wypowiedziec na temat tych modeli, może ktoś ma ? czy warto dopłacić do droższego? Troche zniechęca mnie że samsung wykroił gniazdo słuchawkowe i nie wspiera wszystkich poplularnych  kodeków .... jakas dziwna polityka dlatego tez  jakby ktoś podpowiedział  jakąś alternatywę co do tych modeli to z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2019 o 06:54, Kuba napisał:

Poszukuję bezprzewodowych słuchawek do telefonu w budżecie do 1500 zl. Muzyki słucham w 99% ze spotify i daleko mi do audiofila emoji846.png chodzi mi o estetycznie wyglądające słuchawki, które będą funkcjonalne i, które będę przyzwoicie grały.

Jeden ze znajomych muzyków rekomendował mi beats studio 3. Poza tym czytałem też o B&W PX. Polecicie coś jeszcze w tym przedziale cenowym?

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

@Kuba

dokanałowe? wokółuszne? 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba W temacie niewiele się pojawiło, więc trzy grosze. Mam B&W P5 bezprzewodowe (więc poniżej budżetu) i jestem zadowolony. Na głowie są wygodne tak do 4-5h, potem już zaczynają uwierać. Wzornictwo jest zdecydowanie na plus, grają ekstra. Jedyne problemy z BT jakie miałem są prawdopodobnie winą nienajnowszego smartfona - czasem muzyka się przytnie, ale tylko jeśli to konkretne urządzenie jest źródłem. Z minusów - samoczynnie mi się gaszą po bodajże 10 minutach kiedy połączę je z laptopem w trybie hands-free. Tak jakby nie wykrywały używania w tym trybie. Natomiast w trybie stereo z laptopem chyba nie działał mikrofon. Nie grzebałem w tym zanadto więc może da się szybko naprawić, może nie.

PXy pewnie będą grać trochę inaczej, pewnie będą leżeć trochę inaczej, ale przymierz. W wątku polecano też któreś Bose, bodajże QC35? Zerknij wstecz. Ja wybrałem P5 bo grają bardzo ładnie jak na moje ucho, wyglądają świetnie i nie mają ANC (nie chciałem, nie potrzebuję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2019 o 23:08, Krzysiek_W napisał:

Poszukiwany sprzęt grający, przede wszystkim radio. Coś małego, ładnego, dobrze grajacego. W stylu muzen, w sensie wizualnie, bo czy to dobrze gra to nie wiem. Sprzęt ma być na prezent dla żony, budżet tak do pińćset (500plus ;))

Pomożecie audiofile? 

 

rosewood_ddf9305b-6fd2-4e86-b451-51a4f97

 

https://muzenaudio.com/collections/all-products/products/rosewood-duffle#tabs-3

Nikt nic? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Kuba said:

Wokółuszne emoji846.png

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Na moje kompletnie nieaudiofilskie ucho mi wystarczą na chwilę obecną Bluedio kupione z Aliexpress - ja mam model T4S. Oczywiście Twój budżet jest wyższy, więc bez problemu pewnie znajdziesz coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2019 o 13:23, Kuba napisał:

Wokółuszne emoji846.png

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

@Kuba kupowałem w ubiegłym roku słuchawki ATH-AR5BT wprawdzie są sprzedawane jako nauszne , ale w moim przypadku praktycznie okalają uszy.  Mają kabel i BT. Dzwie jak na moje potrzeby i słuch  świetny .

Mogę je polecić ,  jestem mega zadowolony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy ktoś może wytłumaczyć laikowi czym jest tryb Pure Direct w Yamaha Pianocraft ? Definicję znam, ale w sumie nie widzę większych różnic z/bez. Czy to ma zastosowanie do konkretnych nośników muzyki lub czy jest jakiś sposób aby w oczywisty sposób zauważyć różnicę między PD a trybem standardowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pure Direct omija i/lub wyłącza wszystkie układy mogące w jakikolwiek sposób wpłynąć na dźwięk. Jeżeli jest włączony - słuchasz muzyki tak jak została nagrana (+indywidualny koloryt wzmacniacza).
Pomieszaj trochę gałkami od regulacji barwy dźwięku np. przytnij mocno tony niskie i dodatkowo podbij tony wysokie. Posłuchaj chwilę, a następnie włącz Pure Direct - różnicę powinieneś usłyszeć natychmiast.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Honey Badger, dokładnie o to mi chodziło. Moja jedyna wątpliwość jest taka, że przy potencjometrach basów, wysokich i balansu na "środku" nie słyszę różnicy z Pure Direct, stąd moje pytanie czy PD to jest coś więcej (a właściwie mniej) niż wszystkie potencjometry w pozycji zerowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, można postrzegać Pure Direct jak ustawienie wszystkich gałek regulacji barwy do pozycji neutralnej.
Dodatkowo jak sprzęt jest wyposażony w jakieś polepszacze dźwięku lub inne cuda, to zostają one wyłączone.

W sprzętach AVR tryb ten dodatkowo wygasza wyświetlacz, w taki sposób że ten podświetlał się tylko na moment kiedy kręciło się gałką głośności.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.