Skocz do zawartości

Sprzęt audio


Yukon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
W dniu 3.08.2018 o 08:23, abnegat napisał:

Panowie, stoję przed wyborem słuchawek bluetooth z redukcją hałasu. Zastanawiam się pomiędzy trzema modelami: Bose QC 35 II, Sony wh 1000 mx2 oraz b&w px. Jakieś rekomendacje spośród tej trójki? A może jakieś inne?

Wiem, że oczywiście najlepiej przetestować na własnych uszach i postaram się to zrobić, ale chciałem wysłuchać Waszych wskazówek.

Muzyki słucham zróżnicowanej, lubię brzmienia mocno basowe, ale nierzadko też jazz czy klasyka.

Z góry dziękuję

 

W dniu 3.08.2018 o 08:47, lubo69 napisał:

Zdecydowanie B&W PX, chyba że nie chodzi o brzmienie, ale o silną redukcję hałasu (no ale do tego lepiej nadadzą się nauszniki przemysłowe).

PX jest od konkurentów nieco słabsze jeśli chodzi o stopień redukcji, natomiast bije je na głowę całą resztą - wykonaniem i przede wszystkim brzmieniem.

Na początku możesz być odrobinę rozczarowany brzmieniem, ale już po kilku godzinach słuchania jest bardzo dobrze, a później coraz lepiej.

 

W dniu 3.08.2018 o 09:23, Zajac Poziomka napisał:

@lubo69 nauszniki przemysłowe nie są zbyt wygodne... a QC 35 można nosić cały dzień, ich komfort jest niesamowity. Redukcja hałasu to wbrew pozorom nie tylko bajer, przy częstych podróżach to naprawdę robi różnicę. Szczególnie przy regularnym lataniu samolotami, ale i zwykły dojazd do pracy metrem jest w nich o wiele przyjemniejszy. Ja kupiłem QC 35 i nie żałuję. Dźwięk jak na ich cenę jest trochę rozczarowujący... ale rekompensują to wygodą i wyciszeniem.  Dobrej jakości dźwięku mogę posłuchać w domowym zaciszu, a lecąc samolotem turbośmigłowym, na dodatek z grupą głośno rozmawiających ludzi, kiedy musisz przygotować coś do pracy... cóż jakość dźwięku schodzi na dalszy plan. 

Panowie, te w/w są w budżecie ~1500, a co moglibyście polecić tak w granicach 800-1000? Cel: filmy i koncerty bo w domu teraz nie może być zbyt głośno :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Blondas @lubo69 @Adi78 za podpowiedzi. Wybór padł na senka. Skojarzyłem że mam jeszcze jedne z tej firmy  z czasów komunikacji miejskiej, które świetnie grały, dlatego na nie się zdecydowałem :)

W końcu będę mógł oglądać wieczorem koncerty :)

 

Edit: @Adi78 ivory vs Black - to tylko różnicą kolorów bez zmiany parametrów? Bo na necie nie znajduje porównania tych dwóch egzemplarzy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Eh, miały być buty, ale jakoś tak człowiek poszedł na Bohemian Rhapsody i słuchawek się zachciało. To miała być AudioTechnica, ale generycznie wyglądający biały skaj vs. czarna skóra i gięty metal... :mrgreen:

Jeśli mobilnie to polecicie Spotify Premium czy Tidal? Spotify najwyższa jakość dźwięku, Tidal wysoka - abonament Hi-Fi za jedno konto drogawy, a te hiper uber jakości i tak tylko na desktopie.

b_w_p5.jpg.2f26d5c78807f411f053072e7cc3a6a8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotify w najwyższej jakości i tak ma tylko mp3... Tidal faktycznie drogawy, jak chcesz to napisz na PW, mam jeszcze dostępne jedno wolne konto w pakiecie grupowym, nie pamietam ile dokładnie ale wyjdzie Cię ok. 10-15 zł za miesiąc. Tylko z tidalem mobilnie jest taki problem ze raczej musisz ściągać muzykę na telefon, streaming z sieci często nie wyrabia.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo za B&W, sam kilka lat temu dałem się skusić tej nowozelandzkiej owieczce.

Tidal Premium i Spotify Premium to bardzo zbliżona jakość, jak pisze @Zajac Poziomka równoważna mp3 320 kbps. Tidal HiFi to jakość CD, zaś dostępny w abonamencie HiFi stacjonarnie (aplikacja desktopowa) Tidal Masters to (czasami) pliki hi-res. W P5 bez wzmacniacza 95% użytkowników w ślepym teście nie usłyszałoby różnicy.

Zatem wybór między Tidalem Premium i Spotify Premium (ta sama cena) sprowadza się do interfejsu aplikacji z której będziesz korzystać i repertuaru. Weź w obu miesiąc na próbę i potestuj.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest znaleźć kilka osób i wziąć w Tidalu abonament family z opcją HiFi. Abonament kosztuje 60 pln miesięcznie, już przy 3 osobach wychodzi porównywalnie ze Spotify. Oczywiście o ile mamy warunki żeby cieszyć się dźwiękiem - jak pisałem wcześniej mobilnie jest problem z tym, że 3g często nie wyrabia ze streamowaniem przez Tidal Hifi, więc utwory trzeba zapisywać w pamięci telefonu. No i jeżeli będziemy słuchawek używać w głośnych miejscach to o ile nie mają dobrego wyciszenia różnica między Spotify a Tidal Hifi i tak nie będzie raczej zauważalna... Jak pisał @lubo69 - najlepiej samemu potestować, zarówno Tidal Hifi, Tidal Premium jak i Spotify premium można wziąć na próbę na miesiąc bez żadnych opłat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lubo69 napisał:

Brawo za B&W, sam kilka lat temu dałem się skusić tej nowozelandzkiej owieczce.

Tidal Premium i Spotify Premium to bardzo zbliżona jakość, jak pisze @Zajac Poziomka równoważna mp3 320 kbps. Tidal HiFi to jakość CD, zaś dostępny w abonamencie HiFi stacjonarnie (aplikacja desktopowa) Tidal Masters to (czasami) pliki hi-res. W P5 bez wzmacniacza 95% użytkowników w ślepym teście nie usłyszałoby różnicy.

Zatem wybór między Tidalem Premium i Spotify Premium (ta sama cena) sprowadza się do interfejsu aplikacji z której będziesz korzystać i repertuaru. Weź w obu miesiąc na próbę i potestuj.

Lubię TIDAL.

Jeszcze lepszy jest Qobuz i ma ciekawszą ofertę w klasyce i jazz’ie, ale zeby go uruchomić trzeba mieć zagraniczny adres. 

Ogolnie jakość streamingu wyraźnie wzrosła przez ostatni rok i myśle, ze bedzie jeszcze lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktoś sie wybiera na tegoroczny AVS polecam uwadze małe, vintagowe JBLe w kolorze pomarańczowym. 

786C207D-51EB-4B76-B967-29D0E659A2BE.jpeg.2ae32635dc8d5101dcc81b54761fa0aa.jpeg

Można je znaleźć na wystawie na Stadionie i oprócz koloru, wsrod sprzętów za miliony, wyróżnia je umiejetność ładnego grania.

Cena wydaje sie wysoka (ok 18tys PLN), ale słuchając co potrafią w porównaniu do kolumn za 200-500tys z sąsiednich prezentacji to niemal okazja ;).

Tegoroczny show wzmocnił mnie w przekonaniu, ze ta branża już całkowicie odjechała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witam mam takie szybkie pytanie :  czy jest sens kupna takiego urządzenia jak AudioQuest DragonFly Black w połączeniu z budzetowymi słuchawkami i budzetowym żrodłem dzwieku np pliki mp3 ze smarfonu ?  Czy wogole bedzie zauważalna poprawa jakości dzwięku , jakiś  "przeskok w inny wymiar :)czy raczej tylko poprawa głośności ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.