Jump to content

[WARSZAWA], Tadeusz Januszkiewicz – artysta wśród szewców

Recommended Posts

Świetne buty!
btw- Kolega Proc jest z "towarzystwa warszawskiego" , co więcej członek-założyciel BWB!

Buty świetne, ale IMO świetniejszy jest powrót Kolegi proca na łono forum, oby nie incydentalny.
  • 1 year later...
  • Replies 916
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pan Januszkiewicz uszył mi w kwietniu cudowne mokasyny z zamszowej skóry lamy. Prawidła wzorowane na kopycie.  

najnowsza produkcja od TJ. Długo się zastanawiałem, ostatecznie wybór padł na niewykończoną skórę z garbarni Kegar. Było trochę zabawy        

Pierwsze zamówienie na miarę w życiu, tak więc Pan Januszkiewicz dość szybko wszedł na krótką listę, po lekturze forum. Buty na ślub, początkowo myślałem o czarnych wiedenkach, ale przez kilka cz

Posted Images

• 4 weeks later...
  • 1 month later...

Panowie, czy ktoś z Was orientuje się przypadkiem, czy zakład Pana Januszkiewicza jest otwarty, czy może przerwa urlopowa? Nie mogę się dodzwonić, a nie chciałbym pocałować klamki jadąc extra z Łodzi.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

• 5 weeks later...

Panowie, myślicie że jest sens zamawiać lotniki u TJ przy relatywnie szerokiej stopie o wysokim podbiciu? Czy lotniki w ogóle mają sens przy takiej stopie? Gdzieś czytałem że lepiej unikać takiego obuwia.

53 minuty temu, Jakub.B napisał:

Panowie, myślicie że jest sens zamawiać lotniki u TJ przy relatywnie szerokiej stopie o wysokim podbiciu? Czy lotniki w ogóle mają sens przy takiej stopie? Gdzieś czytałem że lepiej unikać takiego obuwia.

W moim naiwnym mniemaniu bespoke jest właśnie drogą do posiadania obuwia, które z pewnych względów nie pasuje na Ciebie RTW. Chyba wszystko zależy od tego jak wysokie i szerokie masz stopy i czy czasem nie burzy to proporcji, bo w techniczną wykonalność nie wątpię.

• Upvote 1

W sumie faktycznie, najlepiej zapytać się szewca. Ogólnie zastanawiam się nad kolejną parą obuwia, na chwilę obecną mam:

• ciemnobrązowe oxfordy bez noska
  • ciemnozielone oxfordy z noskiem
  • brązowe brogsy
  • double strap monki koloru średniego brązu
  • ciemnozielone single strap monki
  • 2 pary brązowych derby

Myślałem nad brązowymi/wiśniowymi/czarnymi lotnikami (ewentualnie oxfordami), albo nad czymś bardziej nietypowym. np. jak buty z dwóch różnych kawałków skór w tym temacie. Myślicie że co byłoby lepszym wyborem biorąc pod uwagę bespoke?

Jeżeli to pierwsze bespoke, postawiłbym na coś zupełnie klasycznego np. w szczególnie pięknym odcieniu brązu, jakiego jeszcze nie masz. Minimalna ekstrawagancja w mało widocznych detalach jak gładka pięta, czy sztuper no i dopasowanie czynią projekt czymś niepowtażalnym. 

• Upvote 2
1 godzinę temu, Midlife-Crisis napisał:

Jeżeli to pierwsze bespoke, postawiłbym na coś zupełnie klasycznego np. w szczególnie pięknym odcieniu brązu, jakiego jeszcze nie masz. Minimalna ekstrawagancja w mało widocznych detalach jak gładka pięta, czy sztuper no i dopasowanie czynią projekt czymś niepowtażalnym. 

To będą moje trzecie buty bespoke, jedną z par które szyłem wcześniej są ciemnobrązowe oxfordy i jest to praktycznie jedna z najczęściej noszonych par, stąd pomysł na zdublowanie tej pary drugimi oxfordami lub lotnikami.

• Upvote 3
  • 1 month later...