Jump to content
cez

[WARSZAWA], Tadeusz Januszkiewicz – artysta wśród szewców

Recommended Posts

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tych butów jeszcze tu nie było; bardzo przyjemne derby. Buty nie należą do mnie; zdjęcia znalezione tutaj : http://www.askandyaboutclothes.com/foru ... rsaw-(pics) . Wykonane z tego co widać w 2007 roku, o cenie z tego okresu możemy już tylko niestety pomarzyć (1400 zł).

Byłem u pana Januszkiewicza podczas mojej ostatniej wizyty w Warszawie. Zamówiłem brązowo-wiśniowe lotniki z delikatnym ażurem. Będą gotowe na koniec listopada. Przy okazji dziękuję forumowemu koledze Kamilowi za wskazówkę o dobrej jakości lotników od Januszkiewicza (początkowo chciałem zamówić je u Kielmana)

Wrażenia z pierwszej wizyty -- jak najbardziej pozytywne. Pan Januszkiewicz budzi zaufanie swoją fachowością i dbałością o szczegóły podczas składania zamówienia. Jest przy tym ujmująco skromny. Niecierpliwie czekam na moje buty!

Byłem u pana Januszkiewicza podczas mojej ostatniej wizyty w Warszawie. Zamówiłem brązowo-wiśniowe lotniki z delikatnym ażurem. Będą gotowe na koniec listopada. Przy okazji dziękuję forumowemu koledze Kamilowi za wskazówkę o dobrej jakości lotników od Januszkiewicza (początkowo chciałem zamówić je u Kielmana)

Wrażenia z pierwszej wizyty -- jak najbardziej pozytywne. Pan Januszkiewicz budzi zaufanie swoją fachowością i dbałością o szczegóły podczas składania zamówienia. Jest przy tym ujmująco skromny. Niecierpliwie czekam na moje buty!

Witaj w klubie! Po odbiorze koniecznie opisz swoje wrażenia i wrzuć zdjęcia.

Wydaje mi się, że buty nie przewinęły się przez forum, a szkoda, by umknęły.

Tadeusz Januszkiewicz, lotniki, cordovan ... czyli wszystko to, co lubimy najbardziej :)

post-73-13658923420593_thumb.jpg

post-73-13658923421054_thumb.jpg

Fotki nadesłane przez klienta TJ'a w celu dobrania środków.

Jest zgoda na publikację.

pozdrawiam

Tadeusz Januszkiewicz, lotniki, cordovan ... czyli wszystko to, co lubimy najbardziej :)

...a na deser podwójne kontrastujące przeszycie tyrolskie - brawo za pomysł i wykonanie! Z doświadczenia tylko doradzę ostrożność w nakładaniu kremu (jeśli będzie w kolorze bordo, a nie bezbarwny), bo dratwa dość łatwo się brudzi. Na szczęście w takich sytuacjach bardzo łatwo czyści się ją szmatką nasączoną renomatem.

Fotki nadesłane przez klienta TJ'a w celu dobrania środków.

Jest zgoda na publikację.

pozdrawiam

czy to ktoś z Waszego forum? Jak nie zna forum BwB to proszę o dobrowolne doprowadzenie klienta ... :)

Zainteresowanych odsyłam tu z miłą chęcią systematycznie, ale właściciel akurat tych butów forum BwB zna (jest zarejestrowany). Nie zdradzę jednak, bo nie wiem czy tego chce ... :)

Tak sobie myślę - gdyby lamówka była w kolorze zbliżonym do dratwy... powstałby efekt "ramy", ech, kusi wyobraźnia :twisted:

Z moją pamięcią wzrokowa nie jest jednak tak źle. Wiedziałem, że coś mi w tym wpisie Shoe Snoba nie pasowało. Kielman nie robi takich ładnych butów ;)

Dołączona grafika

Shoe Snob : http://www.theshoesnobblog.com/2012/10/jan-kielman-rendition-of-eg-brummel.html

Buty prezentowane przez andershep’a : http://forum.butwbutonierce.pl/viewtopic.php?f=10&t=1501

Nie wiem czy dziwna, skoro były dwie pary podobnych butów robionych na wzór.

Te buty są od TJ'a - warto mr. snobowi zwrócić uwagę ...

EDIT:

napisałem komentarz pod tym artykułem. Ciekawe czy Justin opublikuje ?

... jak nie to wiecie co robimy :)

Świetne te zamszowe! Mam podobne w planach, ale muszą poczekać na szycie z tweedów i kaszmirów - a jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie zanim dojdę do tego punktu na mojej liście. :)

Świetne te zamszowe! Mam podobne w planach, ale muszą poczekać na szycie z tweedów i kaszmirów - a jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie zanim dojdę do tego punktu na mojej liście. :)

Miód, choć na żywo na pewno wyglądają jeszcze lepiej (byłem - widziałem podobne).

e-b: nie czekaj , zamsz pasuje też do lnu czy bawełny, a zresztą Włosi pokazują, że do worsted też

Zamszowe golfy rzeczywiście bardzo ładne. Pan Tadeusz pokazywał mi je podczas jednej z wizyt w zakładzie i na żywo wyglądają jeszcze piękniej. Podobnie jak e-b sam nabrałem chęci na podobne. Tymczasem chciałem zaprezentować swoje "cudeńka" od mistrza. Buty były odbierane odpowiednio w czerwcu i lipcu i zdjęcia pochodzą z tamtego czasu. Wykonane są ze skór, które pan Tadeusz posiadał w swoich zbiorach. Mokasyny były w głównej mierze wzorowane na jednym z modeli C&J, natomiast druga para na jednym z modeli Carminy.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

PS. Patrząc na modele butów, jakie wychodzą spod ręki pana Januszkiewicza, czasami żal bierze, że mistrz nie ma chociażby takiego wyboru skór jak Kielman.

Na dwóch ostatnich zdjęciach w niektórych miejscach zdobień poprzyczepiały się drobne kłaczki z worków, w których przechowywane były buty.