Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Tadeusz Januszkiewicz – artysta wśród szewców


cez

Rekomendowane odpowiedzi

Świetne buty!
btw- Kolega Proc jest z "towarzystwa warszawskiego" , co więcej członek-założyciel BWB!

Buty świetne, ale IMO świetniejszy jest powrót Kolegi proca na łono forum, oby nie incydentalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Panowie, czy ktoś z Was orientuje się przypadkiem, czy zakład Pana Januszkiewicza jest otwarty, czy może przerwa urlopowa? Nie mogę się dodzwonić, a nie chciałbym pocałować klamki jadąc extra z Łodzi.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
53 minuty temu, Jakub.B napisał:

Panowie, myślicie że jest sens zamawiać lotniki u TJ przy relatywnie szerokiej stopie o wysokim podbiciu? Czy lotniki w ogóle mają sens przy takiej stopie? Gdzieś czytałem że lepiej unikać takiego obuwia.

W moim naiwnym mniemaniu bespoke jest właśnie drogą do posiadania obuwia, które z pewnych względów nie pasuje na Ciebie RTW. Chyba wszystko zależy od tego jak wysokie i szerokie masz stopy i czy czasem nie burzy to proporcji, bo w techniczną wykonalność nie wątpię.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie faktycznie, najlepiej zapytać się szewca. Ogólnie zastanawiam się nad kolejną parą obuwia, na chwilę obecną mam:

  • ciemnobrązowe oxfordy bez noska
  • ciemnozielone oxfordy z noskiem
  • brązowe brogsy
  • double strap monki koloru średniego brązu
  • ciemnozielone single strap monki
  • 2 pary brązowych derby

Myślałem nad brązowymi/wiśniowymi/czarnymi lotnikami (ewentualnie oxfordami), albo nad czymś bardziej nietypowym. np. jak buty z dwóch różnych kawałków skór w tym temacie. Myślicie że co byłoby lepszym wyborem biorąc pod uwagę bespoke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to pierwsze bespoke, postawiłbym na coś zupełnie klasycznego np. w szczególnie pięknym odcieniu brązu, jakiego jeszcze nie masz. Minimalna ekstrawagancja w mało widocznych detalach jak gładka pięta, czy sztuper no i dopasowanie czynią projekt czymś niepowtażalnym. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Midlife-Crisis napisał:

Jeżeli to pierwsze bespoke, postawiłbym na coś zupełnie klasycznego np. w szczególnie pięknym odcieniu brązu, jakiego jeszcze nie masz. Minimalna ekstrawagancja w mało widocznych detalach jak gładka pięta, czy sztuper no i dopasowanie czynią projekt czymś niepowtażalnym. 

To będą moje trzecie buty bespoke, jedną z par które szyłem wcześniej są ciemnobrązowe oxfordy i jest to praktycznie jedna z najczęściej noszonych par, stąd pomysł na zdublowanie tej pary drugimi oxfordami lub lotnikami.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Czy ktoś orientuje się jak obecnie wyglądają ceny u P. Januszkiewicza, np porównując do Staniosa w Krakowie? Kontaktowałem się ze Staniosem, jednak cena za zamówienie pierwszej pary (dodatkowy koszt przygotowania kopyta oraz "kapcia" do przymiarki) wprawiła mnie w osłupienie. Zawsze byłem przekonany to Warszawa wiedzie prym, jeśli chodzi o wysokość cen, a tu zaskoczenie.

 

P.S. Raczej coś spokojnego, brązowe oksfordy lub lotniki (o ile o lotniskach można powiedzieć, że są łatwe w wykonaniu :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.