Skocz do zawartości
cez

[WARSZAWA], Tadeusz Januszkiewicz – artysta wśród szewców

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, FONos napisał:

(...) Potwierdzam, uwagi mistrza odnośnie budowy stopy, dobrania kształtu, podparcia stopy itd. bezcenne.

Możesz napisać coś więcej na ten temat? O czym mówił, na co zwracał uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
47 minut temu, Egonax napisał:

Możesz napisać coś więcej na ten temat? O czym mówił, na co zwracał uwagę?

Uwagi odnosiły się konkretnie do budowy moich stóp. np, że w moim przypadku należy zrobić dodatkowe podparcie tu czy tam, albo gdzieś nieco szerzej ze względu na układ palców itd. ... jeżeli wymyślisz sobie jakiś wąski kształt bo tak Ci się podoba to TJ z uwagi na względy zdrowotne Ci to odradzi. Wg mnie wyraźnie przedkłada względy ortopedyczne nad wizualne, choć podkreślał, że oczywiście jedno z drugim trzeba zgrać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rewelacyjne buty, gratuluję zamówienia! Świetny przykład na to, że niestandardowe formy również świetnie wychodzą TJ-owi :)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Servetch napisał:

Czy wiecie w jakich godzinach (i dniach) zakład jest otwarty?

Poniedziałek - piątek 11-19 i sobota 11-15

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 16.03.2018 o 22:59, baw napisał:

Poszedłem w konkretną wizją butów. Z wydrukowanymi zdjęciami. Schody zaczęły się przy szyciu norweskim. Mistrz nie wiedział o co mi chodzi, zaczął pokazywać na butach w pracowni inne rodzaje szycia. Żadne nie było tym co chciałem osiągnąć.

(...)

Przeszliśmy do podeszwy. Chciałem Rendenbacha. 

"A po co panu ten Rendenbach? Ja panu powiem szczerze, ja tego Rendenbacha miałem u siebie, ale zrezygnowałem. Te podeszwy były słabe, ja mam coś lepszego".(...)

TJ nie ma w repertuarze szycia norweskiego i nie robi z tego tajemnicy - prawdopodobnie nie do końca się zrozumieliście, bo inaczej od razu by Ci to powiedział (tak jak mnie parę lat temu). Najbliższe temu jest oferowane przez niego szycie tyrolskie (podwójne lub potrójne).

Co do Rendenbacha - sam parę lat temu byłem pod urokiem marketingu tej firmy, brałem udział i to chyba dwukrotnie w grupowych zakupach tych kruponów i po tym czasie mogę powiedzieć, że nie jest zły, ale portugalskie krupony będące standardem TJa są lepsze - wolniej się przecierają i bez dwóch zdań mniej chłoną wodę - szybki test w umywalce brutalnie obala mit niezrównanej jakości niemieckich zelówek. Swoją drogą, gdybyś postawił na swoim, prawdopodobnie musiałbyś dopłacić (albo kupić R na własną rękę, co mniej więcej na jedno wychodzi).

Co do medalionów, to faktycznie eksperymentowanie może być niebezpieczne (ponoć trudno w Warszawie o cholewkarza, który będzie powtarzalnie robił cholewki wysokiej jakości) i może stąd taka reakcja TJa. Ja dwa razy zażyczyłem sobie nietypowe medaliony, bo na pięcie i zostały wykonane, przy czym ten naprawdę nietypowy (dość ekstrawagancki krzywoliniowy kształt) wyszedł lepiej od tego bardziej regularnego.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 4/11/2018 o 23:34, FONos napisał:

Poniedziałek - piątek 11-19 i sobota 11-15

Ostatnio w soboty zakład jest czynny 11-14.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi