Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Tadeusz Januszkiewicz – artysta wśród szewców


cez

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie może głupie, ale dla takich znawców jak Wy to pestka. Jakie buty mógł nosić Bodo? :?  Filmy przedwojenne są takiej jakości, że trudno ocenić.

Bodo reklamował buty Kielmana.*  :-P

Na zdjęciu poniżej widać dość dobrze czarne oxfordy, ale czy to Kielman trudno poznać. :-)

tumblr_me28hjhUme1rbx15bo1_1280.jpg

 

* W opisie książki Anny Miszkowskiej "Bodo wśród gwiazd" możemy przeczytać m.in. "Jego nazwisko firmowało nuty, polisy ubezpieczeniowe, garnitury Old England, krawaty Chojnackiego, kapelusze Młodkowskiego, buty Kielmana, czekoladki Wedla, pastę do zębów, a od wiosny 1939 roku kawiarnię Café Bodo przy Pierackiego 17 w Warszawie (obecnie Foksal)."

I kilka takich reklam poniżej:

reklama.jpg

reklama1.jpg

photo_367643144590.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Ktoś miał problem z butami od mistrza, że mu skrzypiały mocno? Jak chodzę po open space'ie to zwracają uwagę innych odgłosami. Mam dokładnie takie same dwie pary, ale w różnych kolorach,a te co skrzypią są czarne. Dodam,że noszone kilka razy dopiero.

A jak nie chodzisz po "open space'ie" to nieskrzypią?

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co zatem napisałeś, że chodzisz po open spejsie? już samo to zdanie wprawiło w wesołość forumowiczów. A po domu nie chodzisz? A może po ulicy (chodniku)?

Skrót myślowy. Chodziło mi o to, że buty zwracają uwagę odglosami zamiast wyglądem. Dźwięk nie jest straszny jak idę w głośnym miejscu jak ulica czy korytarz, w którym jest duży ruch. Co innego open space (przestrzen biurowa bez ścian działowych ) gdzie ludzie nie generują zbyt dużo hałasu.

Fora mają to do siebie, że "starszyzna" lubi łapać za słowa. Aczkolwiek myślałem, że na tym forum nie tylko chodzi o szatę.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie jest w "starszyźnie". Gdybyś był aktywnym forumowiczem, to z pewnością zauważyłbyś (a może i doświadczył wcześniej), że forma wpisów takich jak Twój, zawierająca w sobie elementy korpo-mowy, bardzo często jest na tym forum "punktowana". Dotyczy to wszystkich, także Forumowiczów z naprawdę dużym stażem. Ciekawsze wypowiedzi są nawet w dziale humor.

Co do skrzypienia butów, to dawno temu, szewc wkładał kawałek kory brzozowej, aby taki efekt uzyskać. Dzisiaj rzeczywiście może być to kłopotliwe i stosunkowo często się to zdarza w butach. Przyczyn może być wiele. Należy zdiagnozować miejsce w bucie gdzie to następuje (co jest trudną sprawą) i dopiero wtedy zastanawiać się co jest tego przyczyną, a nie jest to łatwe. Może to być np. ocieranie podnoska o skórę cholewki, może być poluzowana stalka, a może być pracująca skóra podpodeszwowa na śródstopiu. Niestety, ale nie ma jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie.

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Alabuza - a właśnie, że nie zrobię zdjęć:)

Nie chodziło mi o pisanie dla pisania, ale raczej o to, że nadal można u TJ zamawiać buty, bo zdarzały się czasy, gdy nie przyjmował zleceń. Poza tym to nawiązanie do moich pytań sprzed wielu wielu miesięcy na tym forum odnośnie "ostatnich" butów u tego szewca.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

jakiś czas temu pytałem TJ o buty z niebarwionej skóry (do patynowania). Powiedział, że nie ma zaufania do malowania skór, gdyż "farbiarnie robią to lepiej".

To było moje nawiązanie do malowanych butów TJ (jasny beż) przez firmę TheShine, który zazwyczaj obrabia Yanko. Pewnie było to już wiele razy na forum, ale mam pytanie do fachowców, czy płat takiej skóry do barwienia jest gdzieś do kupienia?

I jeszcze rzecz, która pewnie nikogo nie zainteresuje - dzwonił do mnie wczoraj TJ, czy te czarne oksfordy mają być bez sztupra, czy bez:) Odpowiedziałem, że....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.