Skocz do zawartości

Prośba o pomoc przed zakupem


1313

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry ,  mam prośbę czy ktoś z szanownych kolegów posiada wiedzę na temat takiego cudeńka : DOXA JUMPING HOUR RRR .  Jest to zegarek kieszonkowy podobno kolekcjonerski ,, rarytas'' i pewna ? lokata kapitału . Wystawiony jest na alle...o.  Brak podstawowych info o przedmiocie { zegarek zagadka} Zastanawiam się nad zakupem w/w i stąd moja prośba. Dziękuję i Pozdrawiam Serdecznie

,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Jeśli Ci się podoba, to czemu nie. Alpinist (bo to w istocie najnowsze wcielenie tego legendarnego modelu) to kawał historii. W poprzedniej wspomnianej przeze mnie wersji miał dobry mechanizm 6R15, nie wiem czy w tych nowych jest mechanizm podobnej klasy, trzeba by poczytać. To z pewnością good value for money.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze jesteś bardzo doświadczony jeśli chodzi O zegarki , dlatego zapytam się jakie opcje inne wchodzą w grę? Interesuje mnie zegarek minimalistyczny ,z ciemną tarcza, może być bez daty. Ma być za to czytelne wskazanie godziny, bo bez okularów troszkę niedowidzę. I na branzolecie, gdyż wszystkie skory na ręku mnie uczulają .Średnica najlepiej 38 mm, bez żadnych dodatkowych pokręteł, pierścieni itp. 

5 godzin temu, pablocito napisał:

W opisie na stronie podają 6R35. To upgrade 6R15. Ma większą rezerwę chodu (70h). Mechanizmy z seri R mają bardzo dobre opinie. Oczywiście przy zakupie zegarka warto rozeznać się w innych opcjach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze jesteś bardzo doświadczony jeśli chodzi O zegarki , dlatego zapytam się jakie opcje inne wchodzą w grę? Interesuje mnie zegarek minimalistyczny ,z ciemną tarcza, może być bez daty. Ma być za to czytelne wskazanie godziny, bo bez okularów troszkę niedowidzę. I na branzolecie, gdyż wszystkie skory na ręku mnie uczulają .Średnica najlepiej 38 mm, bez żadnych dodatkowych pokręteł, pierścieni itp. 
 

Gruuuba, przesada. Akurat kiedyś podobał mi się Alpinist SARB 017. Z czytelności słyną piloty, czyli Laco, Stowa (firmy które robiły te zegarki już dla hitlerowców, jeśli Cię to kręci), wzorujący się na nich Steinhart. Mają je w różnych rozmiarach. Montują tam mechanizmy automatyczne ETA 2824 (różnych klas wykończenia i pozycji regulacji), a w większych manualnych ETĘ 6497/6498 pochodzącą z zegarków kieszonkowych. Hamilton też fajny. Musisz wybrać to, co Ci się najbardziej podoba. Jedno jest pewne: Seiko to na pewno będzie dobry wybór, co nie znaczy że pozostałe są złe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ponieważ o zegarkach wiem niewiele, a te które posiadam wybierałem oczami bez zgłębiania szczegółów, mam pytanie.   Czy ten zegarek jest wart tej ceny?
 

 https://kraff.pl/zegarki-oris/9031-oris-big-crown-propilot-timer-gmt-01-748-7756-4064-07-8-22-08-7612611028392.html

Poki co podoba mi się jego wielkość:)
 

Dziękuję z góry za podpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.