Skocz do zawartości

Dopasowanie wzorów na marynarce


basakatua

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam ważkie i pilne pytanie.

Postanowiłem uszyć smoking. Dziś byłem na pierwszej przymiarce. Mierząc, dopatrzyłem się, że marynarka ma nieco inny odcień niż spodnie. W pierwszej chwili pomyślałem, że to wina oświetlenia. Przyjrzałem się jednak bliżej i spostrzegłem, że splot w marynarce układa się w przeciwną stronę niż splot na spodniach. Domyślam się, że sprawia to, że światło w różny sposób odbija się od obu części ubrania i stąd wrażenie innego koloru.

Czy splot w różnych kierunkach do błąd krawca (ten utrzymuje, że różnicy nie widać) i czy jest to błąd "dyskwalifikujący" zamówienie? Mam mało czasu i dlatego zastnawiam się jak się zachować. Czy zamówić drugą parę spodni, ryzykując, że nie będzie gotowa na czas, czy przejść nad problemem estetycznym do porządku, żądając jedynie rabatu.

A może to, że splot układa się inaczej to żaden problem i jest tak w co drugim garniturze, tylko nie zwróciłem na to wcześniej uwagi?

Będę wdzięczny za opinie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to absurdalne przypuszczenie, ale nic innego nie przyszło mi do głowy.

Nie mogę pojąć, jak to jest możliwe. :x Może jedna z części ubrania jest uszyta z materiału na lewą strone?

Kamil, no coś Ty. Splot można (można ?? chociaż fakt, to dziwne) ułożyć w innym kierunku. Może kolega szyje na Kasprowicza, u Panów, o których pisałem, że przegapili moment "zejścia ze sceny' ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina krojenia materiału. O ile w jednobarwnym materiale można tego typu rzeczy przegapić ( no ale krawiec nie powinien właśnie, bo to elementarna sztuka w tym zawodzie ), to można sobie wyobrazić, jakby ktoś garnitur w paski uszył w taki sposób, że marynarka miałaby je wzdłuż, a spodnie w poprzek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak a propos, widział ktoś garnitur w poprzeczne paski? Bo podobno takie bardziej wyszczuplają niż podłużne. :)

Nie mogłem dojść do wniosku, czy to żart, czy poważne pytanie, więc postanowiłem wkleić tutaj ciekawostkę w postaci garnituru w pasy, gdzie kamizelka została uszyta z poprzecznymi paskami ;) :

Dołączona grafika

Szaleńczy przejaw buntu, jak na angielskie kanony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Przyszło mi do głowy, żeby założyć temat dotyczący dopasowania kratki w garniturze. Stworzenie listy miejsce, w których wymagane jest dopasowanie będzie nadzwyczaj ciekawe dla wszystkich szyjących i pewnie spędzi sen z powiek kilku krawcom :)

Zatem:

Poziom podstawowy:

-krata na rękawach i korpusie marynarki na tej samej wysokości

-krata (także prążek) dopasowana do klapy idąca możliwie równolegle do jej krawędzi

-krata (także prążek) na patkach i brustaszy dopasowana do korpusu

-krata na naszywanych kieszeniach dopasowana do korpusu

Poziom zaawansowany:

-krata (także prążek) dopasowane na ramionach

-krata (także prążek) dopasowana na środkowym szwie pleców tak jak tutaj:

http://4.bp.blogspot.com/-tQQbM3FGKiw/T ... 00/075.JPG

-krata (także prążek) na kołnierzu dopasowana do układu kraty na plecach

Zachęcam do dodawania przykładów i przede wszystkim interesujących zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny temat :)

1. Czy istnieje lepsze spasowanie kratki ramię-klatka (pierwsze zdjęcie Skalpela)? W poziomie jest super.

2. Na tym zdjęciu http://4.bp.blogspot.com/-tQQbM3FGKiw/T ... 00/075.JPG

środkowy szew ukrył kratkę - chyba lepiej byłoby, żeby wzór był nieprzerwany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Przezornie w brustaszy jest chusteczka, a płaty kieszeni schowane ;)

Za to w drugiej bardzo fajnie jest dopasowanie wzorów na przestrzeni wyłogi<->tors

Nie sadze zeby patki byly problemem. Je raczej latwo dopasowac jesli robisz marynarke od zera, a nie przerabiasz.

W dolnej marynarce swietnie tez wyglada zbieganie sie kraty na klapach i połach marynarki pod katem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wręcz jarmarczne spasowanie -> patrz rękaw i szew pionowy boczny.

To, że linie nie biegają jak chcą na każdym elemencie to raczej elementarz spasowania wzorów, a nie przykład kunsztu krawieckiego, gdzie dobre spasowanie wymaga często sprytnego operowania żelazkiem

Parę przykładów:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ostatnie zdjęcie to przykład, że nie można mieć wszystkiego. Odpowiednio wyprofilowany rękaw, z pasującym wzorem po środku rękawa, jak widać musi się rozjechać z plecami:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.