Skocz do zawartości

BYTOM - oferta szycia na miarę


lisciofcb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Jako nowy użytkownik, goniony mocno przez czas, chciałbym zasięgnąć opinii wśród Was, znacznie bardziej doświadczonych w dziedzinie garniturów szytych na miarę.

Przyznam od razu, iż ma to być mój pierwszy taki garnitur, głównie ze względu na fakt, iż przy moim wzroście, znalezienie czegoś prosto z wieszaka graniczy z cudem (albo moja wiedza jest zbyt mała, i zbyt szybko się zrażam, zamiast zakupiony z wieszaka garnitur dać po prostu do poprawek...).

Przechodząc do sedna, wzrost 197-198 cm, waga 99,5 kg, długie nogi i ręce (załączę poniżej może jakieś foto, co by było łatwiej).

Jako, iż na dzień dzisiejszy mam dość mocno ograniczony budżet, skłaniam się ku ofercie salonu BYTOM z Bydgoszczy (skąd sam pochodzę) na uszycie garnituru na miarę - cenowo wypada to 999 zł za garnitur w 100% wełniany, wełna 110's.

Pierwsze pytanie, czego się spodziewać po tej marce, przyznam że z garniturami od nich nie mam żadnych doświadczeń, mam jedynie jedną koszulę.

Goni mnie termin, ponieważ 4 sierpnia jestem świadkiem na ślubie i głównie z tą myślą kupuje garnitur, jednakże z pewnością będzie mi on służył też w pracy (finanse - praca z domu). Marynarkę w pracy nosiłem rzadko, raczej korzystam ze spodni i koszuli z krawatem, marynarka byłaby mi potrzebna wyłącznie na spotkania z klientami.

Przejeździłem już sporo km w poszukiwaniu garnituru, głównie outlety między innymi w Piasecznie, w Gdańsku i Luboniu. Właściwie tylko w Piasecznie, w salonie Próchnik udało mi się znaleźć garnitur w cenie 799 zł wykonany z wełny 140's, niestety po spokojnym przymierzeniu go w domu, poszedł do zwrotu...

Problemem jak już wcześniej wspomniałem, jest głównie wzrost i raczej szczupła sylwetka (przez ostatnich kilka lat ważyłem ok 85 kg, teraz w ciągu paru miesięcy jakoś tak mi się przybrało te 15 kg) więc zawsze szukałem garnituru taliowanego (podobnie jak koszule, które zawsze kupuję - są taliowane).

Wiem, że wszystko jest napisane dość ogólnikowo, dlatego prosiłbym o ewentualne pytania fachowców, które pomogłyby Wam dać mi jakieś cenne wskazówki.

A także proszę o odpowiedzenie na pytanie, czy ktoś szył w salonie BYTOM i jaka jest Wasza opinia o tych produktach.

Poniżej załączam linki do oferty BYTOM - czyli wełna 250 g. , 110's - raczej pierwszy lub drugi materiał według katalogu oraz link na którym mniej więcej widać jak się prezentuję

Tkaniny: http://bytom.com.pl/#tkaniny

Ja: http://imageshack.us/photo/my-images/19/dsc05593oa.jpg/ w czerwonej koszulce

Dzięki z góry za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to garnitur szyty na miarę a garnitur szyty na zamówienie. Jest w tym więcej niż subtelna różnica. Bałbym się skorzystać z oferty wiedząc że garnitur na zamówienie za 999 zł jest tańszy niż wiele garniturów z półki marki Bytom. Garnitur za 999 zł z tkaniną nie ma prawa mieć coś wspólnego z szyciem na miarę. Przypuszczam że jest to zamówienie garnituru podług wykroju Twojego rozmiaru. W sensie na Twoją sylwetkę będzie przypisany odpowiedni rozmiar i wykonają Tobie garnitur w tym rozmiarze. Nie wiem czy będzie się to czymś różniło gdybyś kupił taki garnitur w sklepie bez zamawiania.

Biorąc pod uwagę Twoje parametry uważam, że tkanina 250g będzie za lekka. Powinieneś wybrać coś cięższego. Lekka tkanina z wełny czesankowej przy 100kg wagi nie sprawdza się w użytkowaniu. Z jakiego miasta jesteś? Jaki masz max. budżet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak dopiero wczoraj przeczytałem, że BYTOM ma jakby 2 oferty: szycie na miarę i krawiectwo na miarę.

Jestem z Bydgoszczy.

Jeśli chodzi o budżet no właśnie, takie dosyć typowo polskie podejście - jak najlepiej za jak najmniej :)

Po prostu jestem w takim okresie przejściowym, gdzie niestety nie mogę poświęcić więcej niż powiedzmy 1200 zł na garnitur. Tym bardziej, że goni mnie czas, ponieważ na 4 sierpnia muszę mieć go już u siebie.

Ustalając kwotę, sugeruję się też trochę cenami outletowymi, gdzie jak wspomniałem kilka outletów już zwiedziłem, i garnitury są tam przecenione powiedzmy o 50%, gdzie cena sprzedaży to w granicach 800-1100 zł, oczywiście nigdy nie dowiemy się ile one pierwotnie kosztowały.

Jak wspomniałem wcześniej, też w podświadomości siedzi mi ten garnitur z Próchnika, z wełny 140's który był przeceniony z 1900 na 800 zł bodajże, wyglądał naprawdę fajnie, no ale niestety nie pasował tak jak powinien.

Mój brat zakupił garnitur w sklepie "Albione" w outlecie w Piasecznie, a przemawiało za tym głównie to, że pracujący tam dwaj panowie sprawiali wrażenie znających się na rzeczy, robili przymiarki sprawdzając na bracie garnitur co w sumie zbudziło jakieś tam zaufanie do nich. Dobrali garnitur na brata, który widoczny jest na załączonym przeze mnie zdjęciu, ten z prawej, czyli również wysoki, tylko że kończyny ma krótsze i chyba bardziej proporcjonalne długości ciała. JEgo kosztował 999 zł za wełnę super 120's, niestety nie widzę na metce gramatury.

To szycie na wymiar w BYTOMIE zaczęło do mnie przemawiać głównie dlatego, że mam coraz mniej czasu, sklep mam tu na miejscu. Bo jeżdżenie do Warszawy, Poznania czy Gdańska to wiadomo - wydatek na paliwo, przez co okaże się że te koszty w połączeniu z ceną garnituru wyjdą mi nie wiadomo ile, ale z drugiej strony, gdybym miał pewność że jadąc teraz do Warszawy czy Piaseczna, wrócę z garniturem pasującym na mnie, do lekkich przeróbek, pewnie bym się na to zdecydował.

Może któryś z forumowiczów, będących z Warszawy miałby na tyle dobre serce i trochę czasu, żeby poświęcić go trochę dla mnie i np służyć swoją wiedzą i pojeździć ze mną po sklepach, zaczynając od tych outletowych? Wiadomo, że sam nie zobaczę wszystkich niedoskonałości podczas przymiarki, a i często w sklepach mydlą klientom oczy, byleby coś kupić. Może ktoś z doświadczenia poradzi mi w jakich sklepach szukać, znając mniej więcej budżet jaki chciałbym przeznaczyć na garnitur, z zaznaczeniem, że służyć ma on na ślubie gdzie będę świadkiem, a jeśli chodzi o pracę to pewnie z 2-3 razy w miesiącu na spotkaniach z klientem, ewentualnie częściej używam samych spodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeśli chodzi o zakład DerRed - kilka osób mi go polecało wśród znajomych, jako że szyli tam garnitury i są zadowoleni - aczkolwiek wiadomo, każdy przykłada uwagę do innych szczegółów. Ja osobiście widząc projekty z ich strony w galerii jakoś się nie przekonałem, garnitury wyglądają na takie sprzed 10 lat, takie odniosłem wrażenie. Przejechać się zawsze mogę, podpytać jaki materiał, jaka cena, może uda mi się obejrzeć jakieś nowsze projekty.

Dodatkowym problemem szycia na miarę oprócz ceny, może być mała ilość czasu, ponieważ garnitur jak już wspomniałem musi być gotowy na 3 sierpnia najpóźniej, w całości.

Dlatego może ponowię prośbę do warszawiaków, może któryś znalazłby trochę czasu żeby ze mną pochodzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są zadowoleni, ale czy mają jakąkolwiek skalę porównawczą? Zdjęcia na stronie zniechęcają - dopasowanie co najwyżej przeciętne; zostawienie zbyt długich rękawów czy nogawek na zdjęciach będących reklamą zakładu to szczegół, który jednak sporo mówi.

Wg mnie szycie u nieznanego krawca to wyrzucanie (statystycznie) kasy w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są zadowoleni, ale czy mają jakąkolwiek skalę porównawczą? Zdjęcia na stronie zniechęcają - dopasowanie co najwyżej przeciętne; zostawienie zbyt długich rękawów czy nogawek na zdjęciach będących reklamą zakładu to szczegół, który jednak sporo mówi.

Wg mnie szycie u nieznanego krawca to wyrzucanie (statystycznie) kasy w błoto.

No i tkaniny! Sam plastik! To po prostu nie jest krawiectwo o jakim tu piszemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są zadowoleni, ale czy mają jakąkolwiek skalę porównawczą? Zdjęcia na stronie zniechęcają - dopasowanie co najwyżej przeciętne; zostawienie zbyt długich rękawów czy nogawek na zdjęciach będących reklamą zakładu to szczegół, który jednak sporo mówi.

Wg mnie szycie u nieznanego krawca to wyrzucanie (statystycznie) kasy w błoto.

No i tkaniny! Sam plastik! To po prostu nie jest krawiectwo o jakim tu piszemy.

Nie chcę zaczynać jałowej dyskusji, ale Scabal, Dormeuil czy Holland & Sherry dostępne w opcji szycia miarowego to chyba nie plastik?

Co do fotek, zgadzam się - dobrą reklamą nie są.

Ja również nie mam ochoty na ten temat dyskutować. Wszedłem na stronę, zmarnowałem tam około 2 minut i zobaczyłem garnitury z poliestru w koszmarnych kolorach, które nie mają nic wspólnego z krawiectwem miarowym. Jeśli robią tam lepsze garnitury, lub jeśli masz jeden z nich, dział bespoke tego forum to świetne miejsce żeby go pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to garnitur szyty na miarę a garnitur szyty na zamówienie. Jest w tym więcej niż subtelna różnica. Bałbym się skorzystać z oferty wiedząc że garnitur na zamówienie za 999 zł jest tańszy niż wiele garniturów z półki marki Bytom. Garnitur za 999 zł z tkaniną nie ma prawa mieć coś wspólnego z szyciem na miarę.

Pamiętajmy o tym, że jest to promocja, która ma na celu przyciągnięcie nowej grupy klientów. Cena ta zapewne wkrótce wróci do poziomu "przed promocją", czyli ok. 1500 zł.

Dysponując tak niewielkim budżetem, ja zaryzykowałbym ofertę Bytomia. Oczywiście nie jest to szycie na miarę, ale przy budżecie 1000 zł nic lepszego raczej kolega nie znajdzie, skoro pisał, że produkty z wieszaka leżą kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie sugestie ma nam to ułatwić? Wszystko w tym temacie już napisano, nikt nie napisze Ci -weź garnitur X w rozmiarze Y, bo on jest na dokładnie takie rozmiary. Nie znamy rozmiarówek firm na pamięć zresztą centymetry to nie wszystko [przekonał się o tym każdy kto zamawiał garnitur przez internet podając własnoręcznie pomierzone wymiary]

Trzeba zwyczajnie pójść do sklepu i mierzyć. Kiedy dobrze leży? Wskazówki już napisał mosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm już sam nie wiem, gdzie leży prawda..

Byłem dziś w salonie BYTOM w Bydgoszczy, pytałem jak to jest z tą ofertą szycia na miarę, i sprzedawca powiedział że nie są to żadne poprawki, tylko szycie od podstaw, wraz ze ściąganiem miary... Termin realizacji 21 dni roboczych.

Przy okazji dowiedziałem się, że ponoć pracownia szyjąca dla firmy BYTOM, szyła garnitury dla naszej kadry na Euro 2012...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to nie znaczy, że w Twoim przypadku materiał oraz jakość wykonania będą identyczne. Nawet proces zbierania miary i poprawek może być kompletnie inny.

Moim zdaniem takie MTM może wchodzić w grę wyłącznie w przypadku osób, które kompletnie nie mogą znaleźć niczego z półki (powiedzmy: mam 210 cm wzrostu, ale na krawca mnie nie stać). Nie masz doświadczenia - idź albo do sprawdzonego krawca (dasz 5-7 tys. za gajer i będziesz w nim wyglądał jak książę) albo dobierz "półkowy", leżący stosunkowo najlepiej, i popraw w nim to, co nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.. No dziś o dziwo coś tam znalazłem w Vistuli, co opisałem w temacie o marynarkach ..

I teraz pytanie, czy brać taki który leży wg sprzedawcy idealnie (co jeszcze jutro zamierzam potwierdzić z bezstronną osobą) czy też taliowany, ale wypadający na nieco większy, dołożyć 300 zł i mieć na zapas.. Aczkolwiek wydaje mi się, że lepiej leżał ten który był "akurat", nie czułem się skrępowany wykonując skrzyżowanie rąk do klatki piersiowej, jedyne co mi się wydawało to to, że minimalnie prawa klapa zginała się do przodu, tak jakby był zbyt ciasny, ale powiedziano mi że to kwestia budowy ciała, bo lewa tak się nie uginała, zresztą być może było to po prostu jakieś moje przewrażliwienie, że w pewnej pozycji i danym ułożeniem rąk, miałem wrażenie że klapa się lekko ugina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusję na temat dopasowania kontynuuj w tamtym wątku, bo ten dotyczy MTM Bytomia.

Twoje pytania zadane w ten sposób nie mają sensu. Dobierz najlepiej dopasowany, w którym jednak czujesz się swobodnie. Jeśli chcesz spytać o jakąś ocenę, to zrób porządne zdjęcia (takie, żeby było dobrze widać marynarkę) i je wrzuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.