Skocz do zawartości

Nietypowe połączenia kolorów - koszula+garnitur


Kaiketsu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jako, że podejmuję pracę gdzie mogę pozwolić sobie na więcej luzu (garnitur, ale bez krawata) - chciałbym zrealizować coś, co zawsze chciałem zrobić, tj. zrezygnować z "nieśmiertelnych" połączeń i pójść w nieco bardziej szalone kolory.

Przy czym nie chciałbym wyglądać jak festyniarz i nie iść na całość z wariackimi kolorami jak Saul Goodman :)

Chętnie usłyszę Wasze propozycje, ja myślałem o następujących połączeniach:

 

- Biały/kremowy garnitur, błękitna koszula (inspirowane Michaelem Jacksonem ze "Smooth Criminal").

- Jasny/ciemny szary garnitur i różne odcienie fioletu (obawiam się tylko, że jestem zbyt blady na "całościowo ciemną" kombinację).

- Czarny garnitur i różne odcienie różu. Moim zdaniem bardzo pasujące połączenie kolorów.

- Niebieski garnitur i złota koszula (brzmi kretyńsko? Tutaj sugeruję się tym, że połączenie ciemnego niebieskiego i złotego jest uznawane za "królewskie" połączenie i wiele produktów czy słodyczy jest tak ozdabianych właśnie).

 

Do jakiego garnituru będzie Waszym zdaniem pasować czerwona koszula? :) A bordowa? Lubię te dwa kolory koszul, ale mam pewien problem z doborem garnituru do niego.

 

Podkreślę, że chcę nieco zaszaleć, ale nie wyglądać jak pajac.

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że być może któryś z tych zestawów może wyglądać ok, ale w połączeniu z pewną siebie osobą która przerobiła już 100 klasycznych zestawów i ma dużo doświadczenia. W innym przypadku nie będziesz się w tym czuł pewnie i to widać od razu, a skoro pytasz na forum to nie jest to dla Ciebie;) 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mają rację, że wymienione zestawy wymagają silnego "nosiciela"! To co opisałeś ociera się trochę o zestawy dla Jokera. Takiego na mniejszą, jakby krajową  skalę! Poza pierwszą propozycją biały-błękitny, która mocno zwróci na Ciebie uwagę, ale mieści się w eleganckiej klasyce.

Rozważ na początek marynarki w zgaszonych kolorach: różowy i zielony to na początek wystarczająca ekstrawagancja. Z moich doświadczeń wynika, że nawet biel i malinowa czerwień marynarki "pobudzają" dość mocno otoczenie.

Dobrym przykładem do naśladowania mogą być zestawy bohatera filmu "Wielkie Piękno" lub zestawy Kolegi @Styleman

Jeżeli będziesz się w nich czuł zupełnie swobodnie wtedy przyjdzie czas na mocniejsze kolory, wzory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.