Jump to content
xkoziol

[WARSZAWA], przeróbki, dopasowanie

Recommended Posts

Cześć wszystkim.

Kupiłem wełniany garnitur Zara w najmniejszym dostępnym rozmiarze, który i tak jest za duży, z zamiarem zmniejszenia go. Dopasowania wymagają spodnie i marynarka - należy założyć, że pomniejszyć trzeba wszystkie wymiary. Garnitur będzie noszony codziennie w pracy.

Szukam krawca, który przerobi garnitur w nowoczesnym stylu (taki jest fason - dopasowany) w budżecie do 350 zł. 

Najlepiej na Mokotowie w rejonie metra Wilanowska/Służew, ewentualnie Ursynów. W grę wchodzi też oczywiście Śródmieście.

Będę wdzięczny za podpowiedź.

Przeróbki u krawca (takiego, który szyje) są z reguły nieopłacalne. Pozostaje punkt poprawek krawieckich. U góry masz przykłady polecanych punktów. Sporo zależy od tego, czy trzeba modyfikować ramiona - jeśli nie, liczba zakładów się zwiększa (zwężanie marynarki i spodni wraz ze skracaniem to są proste rzeczy); jeśli trzeba, to się zmniejsza. Ja np. w "swoim" zakładzie ramion raczej nie przerabiam.  

Dzięki za wskazówki. Ramiona (barki) należy raczej zwęzić. Kontaktowałem się wstępnie z Panią Marzeną i Panem Mazurem. Raczej unikają robienia wyceny w ciemno. Jestem w stanie to zrozumieć, ale chciałbym uniknąć jeżdżenia po mieście i szukania rzemieślnika, który mieści się w budżecie i przerobi garnitur zgodnie z oczekiwaniami.

Jeśli chodzi o Bemowo, ja mogę polecić zakład krawiecki przy ul. Synów Pułku 4. Krawcowa skracała rękawy przy koszulach, z efektów jestem zadowolony. I cenowo też - 30 zł z przeszyciem listwy/rozporka.

Ta, Wołoskiej. Tym zabawniejszy błąd, zważywszy na to, że kiedyś przy niej mieszkałem. Chodzi o punkt przy bazarku (krawieckie.com). Zdjęć prędko nie wrzucę bo jestem w pracy. Mogę za to opisać - niewiele się da popsuć w przypadku łat - szew daleko od brzegu, przez co sporo łaty odstaje + widoczne dziurki przez które szycie finalnie nie poszło. 
Szczerze jestem zaskoczony taką sytuacją w tym miejscu.
Robiłem tam całe mnóstwo poprawek spodni i koszul i zawsze byłem zadowolony.
Poleciłem pracownię kilku znajomym i też wyszli zadowoleni.
Może mają problem z szyciem łat ;)

Mam marynarkę do skrócenia z długości oraz z rękawów od góry, z tego co wyczytałem na forum to polecani Panowie Mazur oraz Mystkowski, przy czym ten drugi się mocno ceni. I teraz pytania jak z terminami u tych Panów? W tydzień się wyrobią? Wiecie jak to mniej więcej cenowo? Znalazłem tylko info, że Pan Mazur skraca od góry rękawy za 150 zł. Czy Panowie sami z siebie podpowiadają ew inne zmiany?

Cześć, 

Jako że jestem nowy w Warszawie, prosze o poradę, kogo polecilibyście do drobnych poprawek krawieckich? Na ten moment jest to skrócenie rękawów koszuli + przesunięcie listwy, w przyszłości pewnie będzie więcej podobnych zabiegów. Warunki konieczne to późne godziny otwarcia pracuję do 17:30), lub zakład otwarty w sobotę. Najlepiej okolice Czyste/Wola. I gdyby nie kosztowało miliona monet to też byłoby super.

Macie jakieś opinie o Józefie Rumowskim/Małgorzacie Dudek jeżeli chodzi o takie poprawki?

Pozdrawiam,

15 godzin temu, KrzysztofS napisał:

Mam marynarkę do skrócenia z długości oraz z rękawów od góry, z tego co wyczytałem na forum to polecani Panowie Mazur oraz Mystkowski, przy czym ten drugi się mocno ceni. I teraz pytania jak z terminami u tych Panów? W tydzień się wyrobią? Wiecie jak to mniej więcej cenowo? Znalazłem tylko info, że Pan Mazur skraca od góry rękawy za 150 zł. Czy Panowie sami z siebie podpowiadają ew inne zmiany?

Jesteś pewien, że przy takim zakresie poprawek warto je robić? Skrócenie marynarki może spowodować utratę proporcji. Pojawia się również pytanie, czy zapięcie nie jest zbyt nisko (skoro marynarka wymaga skrócenia).

1 godzinę temu, mosze napisał:

Jesteś pewien, że przy takim zakresie poprawek warto je robić? Skrócenie marynarki może spowodować utratę proporcji. Pojawia się również pytanie, czy zapięcie nie jest zbyt nisko (skoro marynarka wymaga skrócenia).

Aktualnie skracam marynarkę od góry z ciekawości, by zachować proporcje nie miałem innego wyjścia. 

Jestem już po pierwszej przymiarce, i zapowiada się bardzo ładnie.

Gdy moja krawcowa usłyszała moją propozycję, prawie zemdlała. Przecież to krawiecka herezja.

Należy odpruć kołnierz, następnie zebrać materiał wzdłuż szwu obojczyka (od szyi do barku). Należy pamiętać, że zmniejsza się wtedy średnica otworu na wszycie rękawa, i wszystkie inne wymiary. 

Ja do tej pory zbierałem tylko z jednej strony, ze względu na krzywe plecy, ciągnął mi się szlic. Jedna strona pleców jest delikatnie przestawiana do góry.

• Like 2

Szukam zakładu w Warszawie, który skróciłby rękawy w kurtce skórzanej od góry. Wie ktos cos?

I jesli znacie cos takiego to jaka moglaby byc cena takiego zabiegu?

4 godziny temu, MWojtylak napisał:

Szukam zakładu w Warszawie, który skróciłby rękawy w kurtce skórzanej od góry. Wie ktos cos?

I jesli znacie cos takiego to jaka moglaby byc cena takiego zabiegu?

Spróbuj uderzyć na Smolną, tamtejsze panie pracują na skórze i raz widziałem "na stole operacyjnym" kurtkę skórzaną z odprutymi rękawami, więc może się podejmą. Cenowo trudno powiedzieć, bo nic tak zaawansowanego tam nie robiłem, ale generalnie to powinno być w granicach rozsądku.

• Like 1

Panowie,

Był ktoś z Was ostatnio u Pana Mazura?

Mam kilka poprawek do zrobienia, próbowałem dzwonić na tel. (bez skutku), wybrałem się też na miejsce (pocałowałem klamkę) stąd pytanie czy przyjmuje czy może zrobił sobie obecnie trochę wolnego?

Panowie,
Był ktoś z Was ostatnio u Pana Mazura?

Pan Mazur jest przeziębiony, będzie dostępny od środy / czwartku (może). Rozmawiałem z nim dzisiaj.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

7 godzin temu, otwieraczdopiwa napisał:

Szukam do poprawek na Żoli/Bielanach, ew po prawej stronie. Skrócenie i wytaliowanie marynarki. Czy ktoś jest w stanie polecić jakiegoś krawca, który nie skasuje majątku za takie poprawki?

4 godziny temu, astaroth napisał:

Dołączę się do pytania, tylko dołoże Muranów :)

Podajcie konkretne ulice, tylko nie za długie. Będzie wygodniej.

Dla wizyty u sprawdzonego, polecanego i godnego uwagi rzemieślnika niektórzy są skłonni podróżować do innego kraju, mniej zdeterminowani do innego miasta, jeszcze inni korzystając z przebogatego Przewodnika Miejskiego wybiorą interesującego i spełniającego kryteria fachowca w swoim mieście, a Kolega? Kolega ogranicza się do osiedla, którego dłuższy bok to trzy raczej krótkie przystanki tramwajowe. Jeśli to nie lenistwo, a (przepraszam) jakieś problemy z przemieszczaniem się wybierz dobrego, odpowiadającego Ci krawca, a ja Ci zorganizuję transport na wszystkie u niego wizyty.

• Like 4
  • Upvote 3

35 minut temu, xkoziol napisał:

Podajcie konkretne ulice, tylko nie za długie. Będzie wygodniej.

Moderatorzy piszą na czerwono!

Ja z Muranowa jeździłem na Smolną 38, teraz jeżdżę tam z Żoliborza. Dobra jakość wykonanej pracy przebija wygodę odległości od miejsca zamieszkania - co Ci po szybko i łatwo odebranej koszuli, jeśli będzie źle leżeć?

• Like 1

W tej chwili jeżdżę ze skomplikowanymi przeróbkami do Krakowa, z którego zresztą niedawno się przeprowadziłem i gdzie polecałem na forum zakład Lord i Pracownie u Krawcowej na ul. Wawrzyńca. Znam polecanych na forumkrawców, nawet wiem kiedy kto sie rozchorował. Faktycznie nie mam problemu z poruszaniem i choć korciło mnie żeby wstawic zdjęcie wózka dla kolegi ktoremu łatwo przychodzą oceny, to powód jest inny i prostszy. Dużo pracuję i ciężko mi się wyrwać z pracy, wiec w przerwie na lunch/obiad/drugie śniadanie z czystego lenistwa wolalbym mieć blisko zwłaszcza, ze chodzi mi o raczej mniej skomplikowane przeróbki. Ponadto pozostaje prozaiczny powód, a mianowicie że chciałbym również zjeść wspomniane posiłki. Nazwijmy to wygodnictwem i brakiem poświęcenia dla sartorialnych uniesień:)  Chyba że kolega zna zaklady otwarte 24h :) Jednak w związku z dużym i niestosownym zaweżeniem pytania, wszystkich urażonych kolegów serdecznie przepraszam. Jednocześnie, bez ironi, stwierdzam, że warto było, choćby dla tego żeby będąc na forum prawie 7 lat, wkońcu zostać wyszydzonym przez legendarnego kolegę #xkoziol :))

Starałem sie napisac post z polotem ale po jego ponownej lekturze muszę stwierdzic, ze kolega #xkoziol jest jeden, a inni tak jak ja silący się na drobne złośliwostki to już tylko marni plagiatorzy ;)

• Like 1
  • Upvote 1