Jump to content
xkoziol

[WARSZAWA], przeróbki, dopasowanie

Recommended Posts

Swoje rzeczy zaniosłem do pana Józefa Mazura z Chmielnej (było o nim trochę w przewodniku miejskim). Macaroni polecał go do poprawek, odradzał do szycia (nie posłuchałem, jak zdobędę się na odwagę pokażę efekt, to tak off). W każdym razie pan Józef dokonał dość dużych przeróbek dwóch garniturów z Próchnika i jednej marynarki Jake's. Planuję również przeróbkę płaszcza zimowego, ale jak twierdzi jest zawalony robotą i latem nie ma weny na zimowe rzeczy, więc zaprosił mnie na wrzesień. Ceny, hmm, nie wiem czy dużo czy mało, bo jest to do tej pory jedyny krawiec z jakim miałem do czynienia. W każdym razie pan Józef dokonał następujących przeróbek:

zwężenie dwóch par spodni w pasie i w nogawkach,

zwężenie, skrócenie i wytaliowanie trzech marynarek, dodatkowo skrócił mi w nich również rękawy od góry

i za to policzył sobie 900PLN.

potwierdzam, że pan Mazur nie noi się skaracania rękawów od góry, i wychodzi to OK

Kogo Panowie polecają do poprawek przy koszul? Chodzi mi o skrócenie rękawów, ale nie chce skończyć u kogoś kto ścina prostacko materiał tylko zrobi to profesjonalnie.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

EDIT: w pośpiechu zapomniałem dodać, że chodzi o Warszawę

Ostatnio robiłem wiele przeróbek u p.Marzanny z Żoliborza (skrzyżowanie Tucholskiej i Karpińskiego), czynna 12-18 od pn-pt. Marynarki: zwężanie po szwie środkowym na plecach plus oczywiścieprzeróbka kołnierzy, skracanie marynarek, skracanie rękawów dołem i ich zwężanie w marynarkach, skracanie i zwężanie spodni. Mogę powiedzieć tylko dobre słowo. Żona zwężała koszule z CT i wg mnie także wygląda teraz w nich znakomicie. Obecnie u p.Marzanny czekają już kolejne 3 marynarki do zwężania, skracania i co tam jeszcze trzeba. Generalnie p.Marzanna jest b.komunikatywna, uwzględnia dokładnie moje preferencje oraz w razie konieczności robi poprawki w cenie wyjściowej. Ostatnio odebrałem dwie marynarki (1:zwężanie, 2:zwężanie+skracanie oraz skracanie rękawów dołem) za w sumie 170 zł. Jestem zadowolony i polecam do poprawek.

• Upvote 1

Do tej pory korzystałem z usług Pana Mazura i jestem zadowolony. Teraz zastanawiam się nad zmianą i jeżeli któryś z kolegów może polecić kogoś innego do zwężenia chinosów w nogawce i pasie to proszę o namiary z orientacyjną ceną. 

Korzystałem z usług p. Mazura i byłem bardzo zadowolony. Zwłaszcza z przeróbek spodni. Ze względu jednak na olbrzymie trudności ze znalezieniem miejsca do parkowania obok jego pracowni rozglądam się za inną pracownią. Do p. Marzeny zaniosłem marynarkę do taliowania (dość ciekawa gdyż przy zapięciu na jeden guzik ma klapy w szpic). Marynarkę noszę już jakiś czas i w razie niepowodzenia dużego żalu nie będzie - zobaczę jaki będzie efekt. Przy okazji, p. Marzena była zdziwiona, że w ostatnich dniach wzrosła jej znacznie ilość marynarek do przeróbki - czyżby efekt informacji na forum?

Czy oprócz Pana Mazura, macie jeszczeg kogoś do polecenia w kwesti przeróbek?

Mam kilka garniturów i koszul, którę potrzebuję dopasować po zrzuceniu 15 kg, także potrzebuję kogoś kto potrafi zejść 2 rozmiary niżej.

Fajnie aby była to osoba, która idzie za obecnymi trendami, wytaliuje i zwęzi nogawki jak trzeba.

Cześć po dłuższej nieobecności.

Mam pytanie, potrzebuję krawca, który w miarę niedrogo skróci mi od góry rękawy w marynarce. Nie wiem ile normalnie kosztuje ta usługa.

Dla porównania - w Łodzi 100 zł (w tym poprawka wszycia rękawa, jeśli oryginalnie był krzywo wszyty).

Wywnioskowałem z tematu, dlatego nie podaję konkretnego zakładu, tylko cenę dla porównania.

Józef Błoński spełnia wszystkie Twoje wymagania.

Byłem u Pana Błońskiego raz z przeróbkami i szczerze go polecam, ale jednocześnie też pilnować zamówienia, bo wydaje mi się, że trochę za bardzo przyciął rękawy marynarki.

Mieliście do czynienia z punktami tej sieci?

http://krawieckie.com/

Sprawdzają się przy podstawowych przeróbkach (skracanie rękawów, zwęzanie nogawek itp.)?

Tylko proszę nie pisać, że z tym kazdy sobie radzi - ja zawiodłem się na kolejnym zakładzie osiedlowym...

Mieliście do czynienia z punktami tej sieci?

http://krawieckie.com/

Sprawdzają się przy podstawowych przeróbkach (skracanie rękawów, zwęzanie nogawek itp.)?

Tylko proszę nie pisać, że z tym kazdy sobie radzi - ja zawiodłem się na kolejnym zakładzie osiedlowym...

Sprawdzają się przy podstawowych (operacje na spodniach i koszulach), przynajmniej punkt w Centrum. Raz nawet odważyłem się dać do skrócenia od góry rękawy w marynarce i wyszło OK, chociaż miałem wrażenie, że panie z pewną obawą podjęły się tego zadania, więc nie wiem, czy jest gwarancja powtarzalności rezultatu

Problem polega na tym, że większość rzemieślników, a już w szczególności zakładów poprawek krawieckich kończy pracę bardzo wcześnie. Nie każdy może w ciągu dnia załatwiać takie sprawy. Dlatego dla mnie jest ważne, żeby zakład był blisko domu/pracy.

Witam Panowie, kogo polecilibyście do totalnego przerobienia garnituru, z roz 98 na 48, zależy mi na naprawdę fachowym podejściu, którego chyba coraz mniej,
Ogólnie zaniosłem do Buczyńskiego, ale poczytałem popytałem no i musiałem szybko dzwonić żeby wstrzymali prace :)   czy w ogóle warto sie decydować na taką przeróbkę , dożo roboty :(  dlatego chciałbym trafić do dobrego fachowca, może któryś miał już taki przypadek , coś wiecie?  Czekam na info Pozdrawiam :)  ps. garnitur wełniany , jak mogę dojść skąd jest wełna? , jest tylko metka z logiem no i ta w kieszonce, z rozmiarem, gdzie szyte itp, 

Ale marynarka już teraz jest sporo wyżej niż kostki a krok tak daleko od miejsca gdzie powinien :), zresztą byłem u Pana Mystkowskiego, i powiedział ze się podejmie, zresztą nikt mi nie powiedział ze jest  to nie możliwe... no na juz nie pewno spodnie ...

A tak z ciekawości - za ile się podejmie?

Na oko - zwężanie ramion, mocne taliowanie, skracanie rękawów (dołem lub górą), skracanie marynarki (proporcje!)...strasznie dużo zachodu z tym. Garnitur jest tego wart?