Skocz do zawartości

Francja- Paryż


SirThomas

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 years later...

Watek co prawda troche stary ale.. moze maly update:

http://johnbaillie.fr/  - Tuz obok paryskiej opery, krawiec

Charvet jak pisal kolega wyzej, dla milosnikow krawatów oraz koszul,

Dla ciekawskich - showroom firmy Stockman, jedne z najlepszych producentow manekinów krawieckich na świecie : 

  • 163, rue du Faubourg Saint-Honoré, 75008 Paris, FRANCE
  • http://www.boutique-pape.com/   - calkiem ciekawy sklep-krawiec
  • 4 Avenue Rapp, 75007 Paris, France
  • Pozatym to oczywiscie Place Vendome i okolice - szczegolnie dla milosnikow zegarkow,
  • Pozdrawiam
  •  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Godzinę temu, roj napisał:

ktoś jakieś apdejty może? :)

Ja co prawda dopiero w czerwcu będę ale rok temu jakoś nic ciekawego nie obejrzałem i nie kupiłem więc może tym razem..

Ja lubię chodzić po Galeries Lafayette lub Printemps. Wszelkie luksusowe marki zegarków, perfum itp. pod jednym dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

Ja lubię chodzić po Galeries Lafayette lub Printemps. Wszelkie luksusowe marki zegarków, perfum itp. pod jednym dachem.

Do mnie akurat ta koncepcja w ogóle nie przemawia. Ponieważ stoiskom bliżej do wysp z etui na telefony w galeriach handlowych niż do wnętrz dedykowanych butików to i asortyment mniejszy ale przede wszystkich jakieś to takie obdarte z całego luksusu, uroku, wizerunku tych marek itp.. 

Ale fakt, że turyści z Azji wychodzili z Lafayette jak przeciętny obywatel PL z dyskontu przed długim weekendem. Ilość siatek z kupionymi towarami imponująca.. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr B

Dzięki za chęć pomocy :D

Czy coś warto zobaczyć? Są jakieś sklepy typowe dla Francji/Paryża, które mają (kupując na miejscu) relację cena/jakość lepszą niż to co możemy dostać przez internet?

Np. w Berlinie wpadłem do SuSu czy Shoepassion.

Może jest jakiś odpowiednik Osovskiego? - jakaś firma z jednym sklepem stacjonarnym znana lokalnie jako niedrogo a spoko.

Może jakiś ciekawy outlet?

Raczej nie mam budżetu na koszule za 800 EUR ani marynarki za >2000 EUR ale coś co może zaskoczyć stosunkiem cena/jakość chętnie zawsze przemyślę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokręć się po męskim dziale w BHV Marais , czasami na Marais można odkryć coś ciekawego, ale nie spodziewaj się niczego taniego. Jeśli interesują cię second handy to także Marais jego zachodnia część ma sporo do zaoferowania. 

Ciekawy bywa też Boutique Pape w 7dmej dzielnicy, ale nie są to jakieś "tanie" opcje. Według mnie Paryż jest generalnie DROGI, mieszkałem rok i miasto ma zdecydowanie więcej do zaoferowania jeśli chodzi o lokalne małe marki modowe. 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RTW droższe niż w Polsce, moim zdaniem nie warto, MTM lub bespoke w Polsce będziesz miał tańszy niż RTW paryskie. Gdy trafisz do dobrej pracowni i zespołu tkaniny będziesz miał Loro Piany, Thomasa Masona, za ok. 1600 zł u Berga uszyjesz koszulę z tkanin najwyższej światowej jakości, na niektóre z nich E. B. ma wyłącznośc w Polsce, stąd niedostępne w próbnikach podstawowych u wielu krawców w Polsce.
Polecić mogę wizytę w Bottiera, ma zjawiskowe buty, dużo RTW dostępnych na miejscu. Nie ma jak możliwość zobaczenia kilkudziesięciu par w swoim rozmiarze i przymierzenia kilkunastu.
 Wejdź do sklepu Santoniego, często mają tam nieoficjalne przeceny. Kilka tygodni temu podszedłem tam po upatrzony model patynowanych szarych oksfordów. Z ponad 800 euro wyszło coś ok. 520 euro, tylko ze względu na podniszczony karton, a buty nawet niemierzone i nie z wystawy. Widziałem tam wiele takich podniszczonych kartonów, więc nie sugeruj się cenami wyjściowymi za bardzo.
Berlutiego też warto odwiedzić, bo w Polsce w Vitkacu są zawsze 3-4 modele i mało ciekawe.

20200109_201617.jpg

20200109_201144.jpg

20200109_201342.jpg

20200109_201342.jpg

20200109_201617.jpg

20200109_201144.jpg

  • Like 5
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.