Skocz do zawartości

Danie o ubiór, konserwatyzm - dyskusja


sergiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie było mnie pewien krótki czas, a tu tyle świetnych zestawów ;).

Mówiliście Panowie o zwracaniu uwagi przez przechodniów na ulicy - mnie najbardziej zaskakuje wyzwisko "pedał". Mi osobiście ubieranie się na sposób klasyczny kojarzy się z czasami minionymi, a one ze światopoglądem konserwatywnym. Gej-konserwatysta, jako że tzw. homoseksualny styl życia przeczy tradycyjnym wartościom pielęgnowanym przez konserwatystów, jest natomiast zjawiskiem nieczęsto spotykanym. Jaki jest zatem sens wyzywania osoby w marynarce, kapeluszu i fularze od "pedałów" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z butami będzie następnym razem :)

Nakładane kieszenie nie pasowałyby do mojej budowy ciała. Jeszcze nie osiągnąłem budowy przypominającej trójkąt, a pewnie takie kieszenie optycznie poszerzyłyby biodra. Ale może rzeczywiście warto zastanowić się nad usunięciem patek, im więcej patrzę na zdjęcia tym bardziej się do tego skłaniam.

Chyba chodzi o schowanie patek do kieszeni, a nie o ich usuniecie? Bo kieszenie bez patek (jetted pockets) są najwyżej w hierarchii formalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie pewien krótki czas, a tu tyle świetnych zestawów ;).

Mówiliście Panowie o zwracaniu uwagi przez przechodniów na ulicy - mnie najbardziej zaskakuje wyzwisko "pedał". Mi osobiście ubieranie się na sposób klasyczny kojarzy się z czasami minionymi, a one ze światopoglądem konserwatywnym. Gej-konserwatysta, jako że tzw. homoseksualny styl życia przeczy tradycyjnym wartościom pielęgnowanym przez konserwatystów, jest natomiast zjawiskiem nieczęsto spotykanym. Jaki jest zatem sens wyzywania osoby w marynarce, kapeluszu i fularze od "pedałów" ?

Równie klasycznie konserwatywne jest bycie starym kawalerem, hihi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiliście Panowie o zwracaniu uwagi przez przechodniów na ulicy - mnie najbardziej zaskakuje wyzwisko "pedał". Mi osobiście ubieranie się na sposób klasyczny kojarzy się z czasami minionymi, a one ze światopoglądem konserwatywnym. Gej-konserwatysta, jako że tzw. homoseksualny styl życia przeczy tradycyjnym wartościom pielęgnowanym przez konserwatystów, jest natomiast zjawiskiem nieczęsto spotykanym. Jaki jest zatem sens wyzywania osoby w marynarce, kapeluszu i fularze od "pedałów" ?

Myślę że ma to związek z dbaniem o siebie i przywiązywaniem uwagi do stroju, co jest u nas nieodłącznie wiązane z kobiecością.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ultrakonserwatysta Cejrowski twierdzi inaczej, że dbanie o siebie nie ma sensu, a facet powinien być spoconą świnią, która po powrocie z roboty najpierw obściska swoją babę, a dopiero potem ewentualnie pójdzie pod prysznic, tzw. macho. Konserwatyzm jak ta lala, baby do garów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ultrakonserwatysta Cejrowski twierdzi inaczej, że dbanie o siebie nie ma sensu, a facet powinien być spoconą świnią, która po powrocie z roboty najpierw obściska swoją babę, a dopiero potem ewentualnie pójdzie pod prysznic, tzw. macho. Konserwatyzm jak ta lala, baby do garów.

Jakiś cytat na poparcie tych rewelacji. Jeśli chodzi o ubiór i kobiety to kojarze jego wypowiedzi, tylko z programu "To mnie wkurza". Z Sołtysikiem rozmawia właśnie o ubraniach. Konkluzja obu panów: ważne jest jak postrzega mnie "Moja", ale też nie założę czegoś wbrew sobie.

Nie pamiętam gdzie, ale zamówił sobie kilka koszul bespoke. Można takie same terez kupić w sklepie kolonialnym. Z tego co pamiętam wielokrotnie narzekał właśnie że nasi mężczyźnie o siebie nie dbają, a wychwalał latynoskich maczo że właśnie są trochę narcyzami.

Pamiętam też jak rozwodził się o kowbojkach, a nawet odwiedził rzemieślnika który je robił. Nie jestem pewny ale wydaje mi się że kowbojki też ma bespoke. Myślę że akurat Cejrowski jest jedną z nielicznych osób publicznych, która ma rzeczywiście swój właśny styl i napewno nie można powiedzieć że jest spoconą świnią. Oczywiście to ile jego styl ma współnego z klasyką to już inna bajka, tak samo jak i spekulacje ile w tym marketingu a ile jego samego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie znajdę, ale właśnie oglądałem jeden program i mówił o tym latynoskim macho, który obściska babę zanim się umyje, w odróżnieniu od wypacykowanych, wypachnionych chłopców z Polski. Ale pamiętam też jak mówił, że but powinien być zaokrąglony, a nie kwadratowy i pokazał takiego kwadraciaka damskiego, tutaj zarobił plusika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie znajdę, ale właśnie oglądałem jeden program i mówił o tym latynoskim macho, który obściska babę zanim się umyje, w odróżnieniu od wypacykowanych, wypachnionych chłopców z Polski. Ale pamiętam też jak mówił, że but powinien być zaokrąglony, a nie kwadratowy i pokazał takiego kwadraciaka damskiego, tutaj zarobił plusika.

Ważny jest kontekst. Nie wiadomo w jakim sensie było to powiedziane - wypachniony chłopiec w Polski" - zarówno negatywna ocena, jak i pozytywna ale w nieco ironiczny sposób wypowiedziana ;)

Polecam przenieść te dywagacje do klubowych pogawędek albo innego stosownego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec tylko dopowiem, że przecież konserwatyzm broni utartych konwenansów, a lewica z nimi walczy. W czasach gdy te konwenanse były silnie zakorzenione, nie wypadało np. wyjść z domu w czymś innym niż garnitur, bo nie było na to przyzwolenia konserwatywnego społeczeństwa, dla którego reguły były niezwykle istotne (z tego powodu był jasny podział na to co noszą mężczyźni - garnitury i to co noszą kobiety - suknie, sukienki). W operze w czymś innym niz frak wywoływało się skandal. Przykładem może służyć epoka wiktoriańska. Uporządkowanie, jasne reguły, tradycja - to wszystko odbijało się w ubiorze. Po rewolucji seksualnej te czasy się skończyły, dominuje to co lewica walczyła - dowolność. I to objawia się też w tym, co wypada założć.

EOT :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dyskurs jak się domyślam został zapoczątkowany postem Styleman-a, odnosząc się do niego wtrącę swoje trzy grosze.

Wspomniany użytkownik opisywał sytuację w której ubrany był cały w biel (opierając się na zaprezentowanych zdjęciach, dopasowane spodnie przed kostkę, brak widocznych skarpet oraz buty w kwieciste hafty) a obrazu dopełniał mały biały piesek.

Czy powodem wyzwisk w tej sytuacji była klasyczna elegancja? Czy tak można nazwać opisany powyżej strój?

Osobiście ciężko mi sobie wyobrazić wyzywanie kogoś ubranego w klasyczny garnitur etc. powodem są stroje wyzywające i odważne, nie będące klasycznymi a jedynie z nich czerpiące i mające w założeniu wyróżniać się w dość nachalny sposób.

Nie usprawiedliwiam oczywiście obelg w żadnej formie jednak uważam ,że ubierając się w sposób wyzywający przyciągamy ku sobie uwagę wszelakiego rodzaju.

Co do homoseksualizmu i klasyki przypomnę ,iż w czasach starożytnych będących bądź co bądź czasami klasycznymi homoseksualizm był w cywilizowanym świecie sprawą nagminną a często nawet gloryfikowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W operze w czymś innym niz frak wywoływało się skandal.

Jak rozumiem, byl Pan ostatnio w operze, jako widz, we fraku?

Nie. Nie rozumiem również jak to się ma do tego, co napisałem. Pisałem co uchodziło (a raczej nie uchodziło) w czasach minionych, a Pan mi tu wyjeżdża z czasami współczesnymi. Dziś raczej jest odwrotnie - pojawienie się w operze we fraku wzbudziłoby zapewne zainteresowanie (chyba, że jest się dyrygentem).

Co do homoseksualizmu i klasyki przypomnę ,iż w czasach starożytnych będących bądź co bądź czasami klasycznymi homoseksualizm był w cywilizowanym świecie sprawą nagminną a często nawet gloryfikowaną.

Tak było, to prawda. W cywilizacji rzymskiej, cywilizacji greckiej, a także prawdopodobnie w przodku cywilizacji greckiej - cywilizacji minojskiej, homoseksualizm nie był potępiany. W Grecji go w pewnych okresach gloryfikowano, w innych kulturach przynajmniej traktowano obojętnie.

Ale te wymarłe już cywilizacje nie są tożsame z naszą cywilizacją. My od tych ludów sporo zaczerpnęliśmy, jednak nie jesteśmy nimi. Nasza tożsamość cywilizacyjna powstała z syntezy części nurtów filozofii greckiej, rzymskich reguł prawa i... etyki chrześcijańskiej. Co za tym idzie, w naszej cywilizacji homoseksualizm był albo potępiany, albo niezauważany - jego nazwijmy to akceptacja zaczyna się dopiero w latach 60 XX wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te wymarłe już cywilizacje nie są tożsame z naszą cywilizacją. My od tych ludów sporo zaczerpnęliśmy, jednak nie jesteśmy nimi. Nasza tożsamość cywilizacyjna powstała z syntezy części nurtów filozofii greckiej, rzymskich reguł prawa i... etyki chrześcijańskiej. Co za tym idzie, w naszej cywilizacji homoseksualizm był albo potępiany, albo niezauważany - jego nazwijmy to akceptacja zaczyna się dopiero w latach 60 XX wieku.

Żadna cywilzacja sprzed dwóch tysiącleci, ba sytuacja sprzed 50 lat nie jest tożsama z "naszą" obecną cywilizacją. Cywilizację starożytnej Grecji często przeciwstawia się cywilizacji starożytnego Izraela. Nasza cywilizacja rzeczywiście jest syntezą wielu wpływów, i z okresu starożytności, i późniejszych kontaktów z kulturami pozaeuropejskimi. Paradoksem który się tu pojawia jest to,że w Grecji i Rzymie nikt nie nakazywał miłości czy szacunku dla bliźniego, ojciec mógł nie uznać dziecka etc a jednak homoseksualizm był tolerowany i akceptowany. A rezultatem religii chrześcijańskiej jest potępienie osób lgbt (pomimo przykazania miłości bliźniego).

EDIT: poprawka stylistyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dobrze trafione ,powoli sie to zmienia lecz ciezko pokonać te panujące stereotypy,najgorsze ze i wsród młodych ludzi to pokutuje,

Pozdrawiam

Zależy wśród ktorych młodych ludzi. Oczywistą oczywistością jest, że wśród rycerzy 3 albo i czasami 4 pasków dalej takie istnieją takie stereotypy, ale wśród klasy średniej/wyższej (tylko proszę, bez dywagacji teraz czy istnieje u nas klasa wyższa ;) ) u młodzieży aż tak źle nie jest. Ba, znam kilku młodych mężczyzn, którzy mają więcej kosmetyków niż kobiety, a zniewieściali jakos przez to nie są.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.