Skocz do zawartości

o brodaczach dla brodaczy


lodzermensch

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałem reklamować - wadliwa przesyłka. Jako, ze sklep mieści się w stolicy to myślałem, ze to zwykła formalność - podjadę, oddam i z głowy. Ale niestety nie - pracują do 16, więc cieżko tak o wyrwać się na bielany, biuro w bloku - stoisz i czekasz pod domofonem, No i mimo, ze dzwonisz i uprzedzasz o wizycie, to właściciel znika w 20 min, zostawia pracownika, który twierdzi, że jedyne co może zaoferować to 40 min czekania pod blokiem i dopiero, bo wielokrotnym wydzwanianiu domofonem i na kom., wpuszczono mnie i dokonano wymiany. A na dokładkę, moje kilkukrotnie zakupy oraz rozmowy z innymi, którzy skorzystali z ich usług, ukazały, ze nie do końca mają wiedzę o produktach i źle doradzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli bardzo chcesz zapuścić brodę, to uzbrój się w cierpliwość (tak jak sugeruje Wincenty) - na tym etapie niewiele da jego zmiękczanie, bo krótkie włosy będą twarde z natury. Poczekaj jeszcze i oceń po czasie - jak zgolisz teraz, to nigdy się nie dowiesz, czy masz odpowiedni potencjał (ja tak trzy razy podchodziłem do zapuszczenia).  Bazując na własnym doświadczeniu stwierdzam, że kierunek układania się włosa potrafi się zmienić w niektórych miejscach wraz z jego wzrostem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już raz posiadałem 3 miesięczną brodę, jednak to było w okresie kiedy się tym w ogóle nie interesowałem tematem i jak rosła tak rosła. Wiem jednak z tego okresu, że kierunek układania włosa się nie zmieni sam z siebie. Więc uzbrajam się w cierpliwość i za 2 tygodnie zdecyduję co dalej. Dzięki za porady ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

A tak wygląda mój zarost.W tej chwili 4 i pół miesiąca.

Najtrudniej jest z wąsem,który z racji warunków dżentelmeńskiego zakładu nie może być skracany. Broda zresztą też musi pozostać nietknięta.

Zapuszczanie zarostu w ramach zakładu na takich zasadach ma też wielkią zaletę: jeśli zakład jest odpowiednio długi to dowiemy się jak pełny jest nasz zarost w rzeczywistości.Polecam tym, którzy wątpią w swój potencjał ..growera. Nigdy przedtem tak zaawansowanego zarostu nie wychodowałem, aż do teraz! Pozostało 10 i pół miesiąca..

post-6101-0-32782600-1416600990_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo marketingu.

Podstawowa sprawa to pH skóry twarzy oraz właściwości włosa.

Szampon do włosów w zupełności wystarcza.zdecydowanie odradzam mydło. Mydło nie zamyka łusek włosowych-pH ( szorstkie ,wchłaniające brzydkie zapachy włosy)

Traktujcie brody oliwką oraz kremami do zarostu,które zmiękczają włosy. Dla utrwalenia efektów możecie się wspomóc woskami do formowania brody i wąsów.Zaopatrzcie się w poręczną szczotkę( lepsza od grzebienia) , grzebień czasem tez będzie musiał wystarczyć.

Przeczesywanie pozornie usunie kilka włosów,ale rozmasowując brodę szczotką do tego celu poprawiamy ukrwienie skóry twarzy z korzyścią tak dla skóry ,jak i włosów.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz różnicę pomiędzy szamponem dedykowanym, a delikatnym do włosów?? Zastanawiam się ile w tym jest marketingu, a ile faktycznych walorów użytkowych. 

Zawierzając swojemu fryzjerowi powiem to co on... Jedyna różnica jaka może być to taka w naszej głowie -> jeżeli będziemy odczuwali większy komfort psychiczny/czuli, że bardziej dbamy o brodę, korzystając z takiego szamponu, to może faktycznie przełoży się to na jakość brody. Przecież nie od dziś wiadomo, że stan ducha ma spory wpływ na stan włosów ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawierzając swojemu fryzjerowi powiem to co on... Jedyna różnica jaka może być to taka w naszej głowie -> jeżeli będziemy odczuwali większy komfort psychiczny/czuli, że bardziej dbamy o brodę, korzystając z takiego szamponu, to może faktycznie przełoży się to na jakość brody. Przecież nie od dziś wiadomo, że stan ducha ma spory wpływ na stan włosów ;)

Zgadzam się z przedmówcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja od teraz mam podwójny komfort psychiczny - do tej pory był pojedynczy - bo używając delikatnych szamponów - nie szkodziłem. Dziś doszedł drugi czynnik - jestem bogatszy o te kilkadziesiąt złotych :)  Dzięki za odpowiedź :)

 

Jedno pytanie: czy działanie oliwki/kremu nie pokrywa się z właściwościami wosku (z tym, że wosk dodatkowo ułatwia formowanie) ? 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.