Jump to content

saphir.pl

Partner
 • Content Count

  3,313
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  31

Posts posted by saphir.pl


 1. Marne szanse niestety. Import zza oceanu to trochę droga przez mękę, którą dzielnie znosiliśmy, ale jak już przyzwyczailiśmy się do bólu, długich terminów, częstych zmian przepisów ... etc.  producent postanowił wycofać się z EU. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji dotyczącej ewentualnej alternatywy. Natomiast jeżeli komuś bardzo podeszły wieszaki HP, proponuję uzupełniać garderobę póki jest jeszcze jakiś wybór, gdyż na 99% nowych dostaw już nie będzie :( 


 2. Jeżeli zdołasz wywlec te buty na lewą stronę, to kto wie ;) 

  A tak poważniej, to jeżeli skóra jest stosunkowo dobra to po usunięciu wykończenia jest szansa osiągnąć raczej efekt nubuku:

   

  saphir_decapant_multirenowacja_01.jpg.e8e636204bbc4e07b00b91ec92859948.jpg

  saphir_decapant_multirenowacja_02.jpg.ad96b1b1eacb49064c296b027d5dde55.jpg

  saphir_decapant_multirenowacja_03.jpg.4b9442d3e979db12e1bb8cfe91016aea.jpg

   

  Ale to raczej zabawa dla profesjonalistów i zapaleńców. No i ryzyko zepsucia butów zawsze istnieje, także warto się zastanowić. 


  EDIT:
  Dotarło do mnie to, czego mój umysł widocznie nie chciał przyjąć: "materiałowych" :) Nidyrydy niestety :) 

   

  • Like 2

 3. W zasadzie wszystko już zostało napisane. Najwięcej zależy od subiektywnych odczuć więc w ramach i zasadach niewiele da się tu ująć. Albo mierzysz off-line i wiesz wszystko. Albo stawiasz na on-line i liczysz się z ryzykiem, że możesz nie trafić i konieczna będzie wymiana lub nawet 2-3. Po takiej serii wiesz już na tyle dużo, że kolejne zakupy są raczej bezproblemowe. Dobra opcją, z której coraz więcej osób korzysta jest zamówienie wielu par, pozostawienie najlepiej pasującej i odesłanie innych. 

  Off-line najczęściej masz koszty w postaci paliwa i czasu. On-line wysyłki, zatem zwracaj uwagę na opcje darmowych wysyłek i/lub wymian. Kiedyś zebraliśmy trochę materiału od naszych stałych klientów. Może ten wpis trochę pomoże:

  https://blog.patine.pl/jaki-rozmiar-wybrac/

   

   


 4. 14 godzin temu, Bartłomiej napisał:

  Wybaczcie być może elementarne pytanie - Co to znaczy „niewidoczny kawałek skóry”? Wewnętrzna strona jest oczywiście inaczej wyprawiona... 

  Tak, jak @lubo69 wspomniał - najczęściej próby wykonuje się na języku. Niektórzy robią to przy pięcie, choć jest to w zasadzie dość dobrze wyeksponowana cześć buta. Sam robię w różnych miejscach, ale dla mnie to zawsze trochę nadzieja, że coś się odbarwi/zepsuje i będzie zabawa ;)   

  Znam ludzi, którzy próby robią na środkowej części cholewki od wewnętrznej strony buta, twierdząc że tam nikt nie zagląda (zapominają, że czasem trzeba zrobić krok do przodu). Jest trochę opcji. Jak kto woli. Jedno jest pewne - noski warto zostawić na sam koniec, jak już jesteśmy pewni, że wybrany produkt dobrze reaguje ze skórą w innych obszarach cholewki. 

  • Upvote 1

 5. Tak. W pierwszej kolejności Chelsea i Chukka. Zdjęcia sampli powinienem mieć na dniach. Może uzyskam zgodę na publikację przed premierą to wstawię. Natomiast nie wiem jeszcze czy brać na stan coś już w tym roku, bo jest dość późno (biorąc pod uwagę czas niezbędny na realizację). Szerzej chyba będziemy celowali w przyszły rok. Ale jeżeli ktoś będzie bardzo chciał i nie będzie przeszkadzała dostawa z końcem roku, proszę oczywiście o kontakt z supportem. Postaramy się pomóc. 

  • Upvote 1

 6. Tak. To normalna reakcja. Skóry typu YES są same w sobie niejednolite i wykończone w charakterystyczny sposób (efekt patyny). Lepiej stosować do nich delikatniejsze cleanery i kremy. Dodatkowo YES Cuero to jasna skóra, która w kontakcie z każdym tłuszczem pociemnieje (jak większość skór w tym odcieniu). W tym momencie pozostaje raczej polubić ciemniejsze buty i dać im trochę czasu.  Efekt powinien stopniowo łagodnieć. W przyszłości do nich ani Renomat, ani tłuszcz - raczej balsam do skór - Saphir Lotion + Pommadier Cream lub Delicate Cream.

  Próba przed użyciem absolutnie zawsze. Nawet jak sam producent skór będzie zapewniał, że szafa gra. To co dla niego jest OK (np. lekkie przyciemnienie), nie musi być akceptowalne dla klienta. 

   

  • Upvote 3

 7. Projekt nie upadł. Wręcz przeciwnie :) 
  Chciałbym, ale niestety, nie mogę jeszcze udostępnić zdjęć tego co udało się już wykreować :( 
  Nie mogę również podać jeszcze konkretnych dat. Jeżeli słoneczna pogoda jest tu wyznacznikiem to obawiam się, że w tym momencie nie ma co na nas czekać. Nauczeni doświadczeniem od dawana już staramy się nie działać pod presją czasu. 

  • Like 1
  • Upvote 6

 8. Nie ma takich planów, ale sam pomysł ciekawy. Nie wiem czy w tej formule, bo Andrzej przecież i tak wszystkie realizacje publikuje na swoim insta, ale można pomyśleć nad stworzeniem na przykład albumu z realizacjami (fotki Andrzeja) oraz butami na nogach klientów po dłuższym czasie użytkowania ... to tak na gorąco :) 

  • Like 1

 9. Dubbin może przyciemnić tę skórę. TUCAN to niekoniecznie to samo co DUBBIN.  Raczej połączenie tradycyjnego tłuszczu, mink oil i wosku. Różnice i porównanie w załączniku. Świetny produkt o pięknym zapachu, ale również może przyciemnić tę skórę. Osobiście na tym etapie ograniczyłbym się do SAPHIR Onguent w wersji bezbarwnej. Jest bardzo wydajny i najczęściej nie wpływa na kolor. Stosować, jak odczujesz że skóra tego potrzebuje (zależy jak użytkujesz), czyli traci na estetyce, staje się mniej elastyczna i komfortowa, bardziej podatna na uszkodzenia ... to sygnały, które mówią: "Weźże mnie w końcu i zrób coś ze mną"  ;) 

  Porównanie i charakterystyka tłuszczów Tarrago (eng).pdf

  • Upvote 1

 10. Spróbuj z trochę innej strony. Ta skóra lubi tłuszcz, także daj jej się napić :) Co prawda na innych butach, ale ja podobny nalot całkowicie zniwelowałem za pomocą minimalnej ilości kremu Pommadier z pigmentem. Proponuję spróbować kremem albo balsamem z pigmentem właśnie. Coś co dodatkowo natłuści tę skórę. Gdyby nie poszło, napisz wiadomość do supportu MULTURENOWACJI. Tam z takimi przypadkami zderzają się na co dzień, a w sytuacjach wątpliwych mają możliwość konsultacji z kilkoma producentami. 

  • Like 1
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.