Jump to content

saphir.pl

Partner
 • Content Count

  3,331
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  32

Posts posted by saphir.pl


 1. Wybaczcie Panowie, ale nie będę opowiadał o szczegółach, bo nie porzucamy tego projektu, a zawieszamy, także bardzo proszę nie "wyciągać" mi tu detali  :) :)  W drodze wyjątku - te spody oczywiście znamy, były testowane na etapie "samplowania". A skoro znalazły się w elitarnej grupie spodów, które nie zostały odrzucone na wcześniejszych etapach, może o nich świadczyć całkiem dobrze :) 

  • Upvote 1

 2. Krem do butów co jakiś czas + prawidła i tyle w temacie zgięć. Są naturalne i wypada je polubić. Niektórzy dla efektu prasują kicksy, by pozbyć się zagięć, ale jest to efekt chwilowy (do pierwszego wyjścia). Stosuję ten patent raczej sprzedawcy, chcący sprzedać używane buty w jak najlepszym stanie :) 


 3. Zamsz w kontakcie z wilgocią może barwić, więc w przypadku łączeń warto stosować czyszczenie suchymi piankami. Są one często na tyle uniwersalne i skuteczne, że można bezpiecznie czyścić nimi zamsz, nubuck, tekstylia i licówki. Suche pianki do czyszczenia:

  https://multirenowacja.pl/tarrago-nubuck-suede-dry-cleaner-200-ml.html

  https://multirenowacja.pl/shampoo-200ml-pianka-do-czyszczenia-skor-gladkich-licowych-zamszu-i-nubuku.html

   

  W drugim przypadku możesz użyć dokładnie tej samej pianki. Będzie skuteczna i przy naturalnych, i przy syntetycznych materiałach. Także 1 produkt i nie ma konieczności wchodzenia w detale :) 

   


 4. 23 minuty temu, Stormont napisał:

  Aha. To niezależnie od przyczyny i odbioru stanu tych butów, trochę nie rozumiem tego zdystansowanego tonu komentarzy Saphir.pl, jakbyś to w fabryce yanko miał je reklamować.

   

  To chyba jednak nadinterpretacja, bo saphir.pl napisał:

  Cytat

  Natomiast niezależnie od jednych czy drugich opinii, reklamację możesz złożyć zawsze.

   

  Z fabrykami i rzeczoznawcami takie sprawy konsultujemy od zawsze, także ich opinie są dla ostatecznego rozstrzygnięcia istotne. Robimy to po to, by ocena była jak najbardziej obiektywna. Bywa, że dzięki temu zyskuje klient, więc tym bardziej uważam to za dobrą praktykę. My lubimy mieć solidne podstawy w sprawach, które są dla naszych klientów ważne, a dla nas trudne. Sprzedawca może oczywiście uznać każdą reklamację bez konsultacji z kimkolwiek, ale jak tak będzie robił to szanse na przetrwanie drastycznie spadną. Asymetryczne łamanie będzie trudne do uznania zawsze, bo ani sprzedawca, ani rzeczoznawca, ani producent nie będzie weryfikował, czy klient faktycznie ma równe nogi, czy inne pary klienta łamią się tak samo czy inaczej, czy oba buty eksploatowane są tak samo ... etc. Także tu takie argumenty nie mają wielkiego znaczenia i jeżeli skóra obu butów faktycznie nie odbiega od norm i standardów danej marki czy ogólnie przyjętych,  trudno o pozytywne rozpatrzenie. Chyba wszystkie sklepy obuwnicze się z tym zderzają, bo w rozmowach ze znajomymi sprzedawcami z naszej branży przewija się to nieustannie. 

  Ja doskonale rozumiem perspektywę klienta i najczęściej wcielam się w jego adwokata, nawet jak nie ma racji. To  w ogóle generowało spięcia w  mojej poprzedniej pracy, gdzie zajmowałem się między innymi reklamacjami - byłem ponoć zbyt prokliencki ;) Jednak cały czas nie przypominam sobie reklamacji, w której udałoby się coś ugrać przy asymetrycznym łamaniu skóry. Jeżeli macie dobre doświadczenia w tej materii z innymi sklepami czy producentami to chętnie się z tym zapoznam. Nawet na PRV. Może jest tu gdzieś przestrzeń do innego spojrzenia na zagadnienie. Chętnie przy najbliższej okazji pogadam o tym z jednym czy drugim fachowcem. Podkreślam, że nikt tu publicznie nie rozpatruje tej czy innej reklamacji. Odpowiadam raczej na ogólne pytanie "Czy tego typu reklamacje są uznawane". 

  • Like 3
  • Upvote 1

 5. @adamW, zatem masz wyraźnie wyrobione zdanie i nie potrzebujesz jednej czy drugiej opinii. Ja wskazuję jedynie drugą stronę, w której asymetryczne łamanie skór jest interpretowane w sposób, który klienta nie satysfakcjonuje niestety. Najczęściej sprowadza się to wszystko do akceptacji (lub nie) standardu, jaki dana marka oferuje. Dziś tego typu sprawy można konsultować nawet bezpośrednio z producentem - można poprzez FB/Mail/Insta podesłać zdjęcie do producenta X czy Y z nieskrępowaną opinią i pytaniem. Jeżeli po takim kontakcie klient wyczuje, że jest cień szansy na inne spojrzenie na dane zagadnienie od strony producenta, bardzo chętnie się tego chwycę i być może wtedy będę mógł już napisać - "tak, zdarza się, że w takich przypadkach reklamacje są uznawane". Na razie żałuję, ale nie mogę tak napisać. Natomiast niezależnie od jednych czy drugich opinii, reklamację możesz złożyć zawsze.

  • Upvote 1

 6. To są trudne do rozstrzygania przypadki i nie przypominam sobie podobnej historii, w której rzeczoznawca czy producent skłaniałby się do uznania reklamacji. Kiedy się drąży i przyciska, raczej wskazują na to, że normy zostały zachowane, a skóra jest naturalnym materiałem, który nie musi łamać się tak samo na obu butach. Szewcy ujmują to dosadniej, ale nie zacytuję ;)  Mi doświadczenie podpowiada, że dla jednego klienta może to być jakiś problem estetyczny, a drugi w zderzeniu z takim stanem rzeczy kompletnie nie wie o czym mowa. 

  Ja nie jestem obiektywny, ale skoro zostałem wskazany to subiektywnie od siebie, ale zaznaczam, że ja lubię falującą skórę i nie muszę mieć racji ;)   -  patrząc na fotki i mając świadomość, że te potrafią wyolbrzymiać detale i przekłamać to dla mnie w prawym bucie nie ma tragedii. Raczej dość naturalny proces. Za to lewy wygląda jak nowy :)  

   

  • Like 1
  • Upvote 1

 7. Środków nie kupuje się przecież do 1 pary :)  Jak nubuck olejowany to bez stresu weź sobie 1-2 wybrane produkty i spokojnie wystarczy do tej pary i wielu innych. Sam ocenisz z czasem czy jest sens coś dobierać. Nie polegaj na internetowych opiniach, bo zawsze będą skrajnie różne. Poza tym skrajnie różne potrafią być oczekiwania i potrzeby ludzi. Spróbujesz i szybko wyrobisz sobie własne zdanie w temacie. A tak, będziesz odbijał się od jednej racji do drugiej i tak "wkoło Wojtek" ;) 

   


 8. Marne szanse niestety. Import zza oceanu to trochę droga przez mękę, którą dzielnie znosiliśmy, ale jak już przyzwyczailiśmy się do bólu, długich terminów, częstych zmian przepisów ... etc.  producent postanowił wycofać się z EU. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji dotyczącej ewentualnej alternatywy. Natomiast jeżeli komuś bardzo podeszły wieszaki HP, proponuję uzupełniać garderobę póki jest jeszcze jakiś wybór, gdyż na 99% nowych dostaw już nie będzie :( 


 9. Jeżeli zdołasz wywlec te buty na lewą stronę, to kto wie ;) 

  A tak poważniej, to jeżeli skóra jest stosunkowo dobra to po usunięciu wykończenia jest szansa osiągnąć raczej efekt nubuku:

   

  saphir_decapant_multirenowacja_01.jpg.e8e636204bbc4e07b00b91ec92859948.jpg

  saphir_decapant_multirenowacja_02.jpg.ad96b1b1eacb49064c296b027d5dde55.jpg

  saphir_decapant_multirenowacja_03.jpg.4b9442d3e979db12e1bb8cfe91016aea.jpg

   

  Ale to raczej zabawa dla profesjonalistów i zapaleńców. No i ryzyko zepsucia butów zawsze istnieje, także warto się zastanowić. 


  EDIT:
  Dotarło do mnie to, czego mój umysł widocznie nie chciał przyjąć: "materiałowych" :) Nidyrydy niestety :) 

   

  • Like 2

 10. W zasadzie wszystko już zostało napisane. Najwięcej zależy od subiektywnych odczuć więc w ramach i zasadach niewiele da się tu ująć. Albo mierzysz off-line i wiesz wszystko. Albo stawiasz na on-line i liczysz się z ryzykiem, że możesz nie trafić i konieczna będzie wymiana lub nawet 2-3. Po takiej serii wiesz już na tyle dużo, że kolejne zakupy są raczej bezproblemowe. Dobra opcją, z której coraz więcej osób korzysta jest zamówienie wielu par, pozostawienie najlepiej pasującej i odesłanie innych. 

  Off-line najczęściej masz koszty w postaci paliwa i czasu. On-line wysyłki, zatem zwracaj uwagę na opcje darmowych wysyłek i/lub wymian. Kiedyś zebraliśmy trochę materiału od naszych stałych klientów. Może ten wpis trochę pomoże:

  https://blog.patine.pl/jaki-rozmiar-wybrac/

   

   

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.