Jump to content

saphir.pl

Partner
 • Content Count

  3,320
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  31

Everything posted by saphir.pl

 1. @adamW, zatem masz wyraźnie wyrobione zdanie i nie potrzebujesz jednej czy drugiej opinii. Ja wskazuję jedynie drugą stronę, w której asymetryczne łamanie skór jest interpretowane w sposób, który klienta nie satysfakcjonuje niestety. Najczęściej sprowadza się to wszystko do akceptacji (lub nie) standardu, jaki dana marka oferuje. Dziś tego typu sprawy można konsultować nawet bezpośrednio z producentem - można poprzez FB/Mail/Insta podesłać zdjęcie do producenta X czy Y z nieskrępowaną opinią i pytaniem. Jeżeli po takim kontakcie klient wyczuje, że jest cień szansy na inne spojrzenie na dane zagadnienie od strony producenta, bardzo chętnie się tego chwycę i być może wtedy będę mógł już napisać - "tak, zdarza się, że w takich przypadkach reklamacje są uznawane". Na razie żałuję, ale nie mogę tak napisać. Natomiast niezależnie od jednych czy drugich opinii, reklamację możesz złożyć zawsze.
 2. To są trudne do rozstrzygania przypadki i nie przypominam sobie podobnej historii, w której rzeczoznawca czy producent skłaniałby się do uznania reklamacji. Kiedy się drąży i przyciska, raczej wskazują na to, że normy zostały zachowane, a skóra jest naturalnym materiałem, który nie musi łamać się tak samo na obu butach. Szewcy ujmują to dosadniej, ale nie zacytuję Mi doświadczenie podpowiada, że dla jednego klienta może to być jakiś problem estetyczny, a drugi w zderzeniu z takim stanem rzeczy kompletnie nie wie o czym mowa. Ja nie jestem obiektywny, ale skoro zostałem wskazany to subiektywnie od siebie, ale zaznaczam, że ja lubię falującą skórę i nie muszę mieć racji - patrząc na fotki i mając świadomość, że te potrafią wyolbrzymiać detale i przekłamać to dla mnie w prawym bucie nie ma tragedii. Raczej dość naturalny proces. Za to lewy wygląda jak nowy
 3. To jest jedna z moich ulubionych realizacji Andrzeja, a geneza projektu przedstawiona w taki sposób, że sentyment się pogłębia Naprawdę jest MOC! Gratulacje!
 4. Środków nie kupuje się przecież do 1 pary Jak nubuck olejowany to bez stresu weź sobie 1-2 wybrane produkty i spokojnie wystarczy do tej pary i wielu innych. Sam ocenisz z czasem czy jest sens coś dobierać. Nie polegaj na internetowych opiniach, bo zawsze będą skrajnie różne. Poza tym skrajnie różne potrafią być oczekiwania i potrzeby ludzi. Spróbujesz i szybko wyrobisz sobie własne zdanie w temacie. A tak, będziesz odbijał się od jednej racji do drugiej i tak "wkoło Wojtek"
 5. Kwestia dość indywidualna. Może ktoś o podobnych parametrach podpowie, ale proponuję przede wszystkim napisać e-mail do supportu. Tam na podstawie statystyk postarają się coś zasugerować. Jeżeli jest możliwość, warto zakupić 2-3 pary, zostawić najlepiej pasującą, resztę odesłać. To dziś dość powszechna praktyka.
 6. Viccel rezygnuje z niektórych opcji, bo różnice między nimi nie są duże. Jest trochę zmian i zamieszania. W przyszłym roku będziemy temat rozwijać mocniej i wtedy też okaże się jakiego ostatecznie kształtu nabierze oferta. Jeżeli macie jakieś konkretne życzenia można podsyłać PRV, odnotuję sobie i postaram się o to powalczyć dla polskich odbiorców.
 7. Marne szanse niestety. Import zza oceanu to trochę droga przez mękę, którą dzielnie znosiliśmy, ale jak już przyzwyczailiśmy się do bólu, długich terminów, częstych zmian przepisów ... etc. producent postanowił wycofać się z EU. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji dotyczącej ewentualnej alternatywy. Natomiast jeżeli komuś bardzo podeszły wieszaki HP, proponuję uzupełniać garderobę póki jest jeszcze jakiś wybór, gdyż na 99% nowych dostaw już nie będzie
 8. Jeżeli zdołasz wywlec te buty na lewą stronę, to kto wie A tak poważniej, to jeżeli skóra jest stosunkowo dobra to po usunięciu wykończenia jest szansa osiągnąć raczej efekt nubuku: Ale to raczej zabawa dla profesjonalistów i zapaleńców. No i ryzyko zepsucia butów zawsze istnieje, także warto się zastanowić. EDIT: Dotarło do mnie to, czego mój umysł widocznie nie chciał przyjąć: "materiałowych" Nidyrydy niestety
 9. Akurat przy nich siedziałem To pewnie model Boots 701 (dostępne w 3 opcjach)
 10. W zasadzie wszystko już zostało napisane. Najwięcej zależy od subiektywnych odczuć więc w ramach i zasadach niewiele da się tu ująć. Albo mierzysz off-line i wiesz wszystko. Albo stawiasz na on-line i liczysz się z ryzykiem, że możesz nie trafić i konieczna będzie wymiana lub nawet 2-3. Po takiej serii wiesz już na tyle dużo, że kolejne zakupy są raczej bezproblemowe. Dobra opcją, z której coraz więcej osób korzysta jest zamówienie wielu par, pozostawienie najlepiej pasującej i odesłanie innych. Off-line najczęściej masz koszty w postaci paliwa i czasu. On-line wysyłki, zatem zwracaj uwagę na opcje darmowych wysyłek i/lub wymian. Kiedyś zebraliśmy trochę materiału od naszych stałych klientów. Może ten wpis trochę pomoże: https://blog.patine.pl/jaki-rozmiar-wybrac/
 11. Okazało się, że można edytować ankietę, także zwolenników Dark Brown poproszę o głos lub komentarz, jeżeli ktoś zmienił zdanie. Jakoś to sobie przeliczę
 12. Bardzo dziękuję za pomoc. Można oczywiście jeszcze głosować i dorzucać sugestie. Zapomniałem jednak o jednym kolorze. Ankieta pokazała, że liczy się właściwie tylko Oxblood i Cognac, ale na którym miejscu postawilibyście Dark Brown Cordovan?
 13. Dyskutuję sobie właśnie z pewnym przesympatycznym artystą z branży i nie wiem kto ma rację. Pomóżcie Panowie
 14. saphir.pl

  Lustrzany połysk

  Skojarzyło mi się z tym wątkiem Model: Brogues 664
 15. One jeszcze nie miały szansy się zestarzeć, bo to stosunkowo młody projekt Tu coś jest ewentualnie: Można poprosić też support o dodatkowe fotki.
 16. Jesteśmy leniwi więc zamiast robić nowe zdjęcia, ostro wyprzedajemy modele ze starymi wizualizacjami Wleciało właśnie sporo dobroci w bardzo mocnych przecenach pod tym linkiem : https://patine.pl/category/special
 17. Aaaaaaa! Pamiętam! No to jeszcze bardziej wyjątkowa para I faktycznie wypada wydrapać "0" albo "-1" Ja w zasadzie zawsze jeździłem linią nr. 13 Już nie pamiętam o co chodziło, ale to bodajże para która wróciła ze względu na jakiś detal (w końcu 13) Wyobraźcie sobie, że jakiś czas temu skontaktował się z nami człowiek z Azji bodajże, który jakimś cudem nabył gdzieś te buty z drugiej ręki i bardzo chciał się dowiedzieć co to za dziwny znaczek z tym bucikiem. Elegancko wytłumaczyliśmy. Facet był zachwycony całą historią i faktem, że trafiła mu się perełka do kolekcji Dla takich chwil warto Z pozdrowieniami dla wszystkich Forumowiczów!
 18. Ależ to już jest piękna historia i teraz patrzy się na te buty z jeszcze większą przyjemnością Para z tego limitowanego projektu z logiem BWB? Jeżeli tak, to jaki numer masz wypisany po wewnętrznej?
 19. Tak, jak @lubo69 wspomniał - najczęściej próby wykonuje się na języku. Niektórzy robią to przy pięcie, choć jest to w zasadzie dość dobrze wyeksponowana cześć buta. Sam robię w różnych miejscach, ale dla mnie to zawsze trochę nadzieja, że coś się odbarwi/zepsuje i będzie zabawa Znam ludzi, którzy próby robią na środkowej części cholewki od wewnętrznej strony buta, twierdząc że tam nikt nie zagląda (zapominają, że czasem trzeba zrobić krok do przodu). Jest trochę opcji. Jak kto woli. Jedno jest pewne - noski warto zostawić na sam koniec, jak już jesteśmy pewni, że wybrany produkt dobrze reaguje ze skórą w innych obszarach cholewki.
 20. Tak. W pierwszej kolejności Chelsea i Chukka. Zdjęcia sampli powinienem mieć na dniach. Może uzyskam zgodę na publikację przed premierą to wstawię. Natomiast nie wiem jeszcze czy brać na stan coś już w tym roku, bo jest dość późno (biorąc pod uwagę czas niezbędny na realizację). Szerzej chyba będziemy celowali w przyszły rok. Ale jeżeli ktoś będzie bardzo chciał i nie będzie przeszkadzała dostawa z końcem roku, proszę oczywiście o kontakt z supportem. Postaramy się pomóc.
 21. Tak. To normalna reakcja. Skóry typu YES są same w sobie niejednolite i wykończone w charakterystyczny sposób (efekt patyny). Lepiej stosować do nich delikatniejsze cleanery i kremy. Dodatkowo YES Cuero to jasna skóra, która w kontakcie z każdym tłuszczem pociemnieje (jak większość skór w tym odcieniu). W tym momencie pozostaje raczej polubić ciemniejsze buty i dać im trochę czasu. Efekt powinien stopniowo łagodnieć. W przyszłości do nich ani Renomat, ani tłuszcz - raczej balsam do skór - Saphir Lotion + Pommadier Cream lub Delicate Cream. Próba przed użyciem absolutnie zawsze. Nawet jak sam producent skór będzie zapewniał, że szafa gra. To co dla niego jest OK (np. lekkie przyciemnienie), nie musi być akceptowalne dla klienta.
 22. Projekt nie upadł. Wręcz przeciwnie Chciałbym, ale niestety, nie mogę jeszcze udostępnić zdjęć tego co udało się już wykreować Nie mogę również podać jeszcze konkretnych dat. Jeżeli słoneczna pogoda jest tu wyznacznikiem to obawiam się, że w tym momencie nie ma co na nas czekać. Nauczeni doświadczeniem od dawana już staramy się nie działać pod presją czasu.
 23. Zdjęcie wskazuje na to, że tęgość akurat tego modelu nie jest dobra. W tej materii nic na siłę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.