Jump to content

saphir.pl

Partner
 • Content Count

  3,310
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  31

Everything posted by saphir.pl

 1. Akurat przy nich siedziałem To pewnie model Boots 701 (dostępne w 3 opcjach)
 2. W zasadzie wszystko już zostało napisane. Najwięcej zależy od subiektywnych odczuć więc w ramach i zasadach niewiele da się tu ująć. Albo mierzysz off-line i wiesz wszystko. Albo stawiasz na on-line i liczysz się z ryzykiem, że możesz nie trafić i konieczna będzie wymiana lub nawet 2-3. Po takiej serii wiesz już na tyle dużo, że kolejne zakupy są raczej bezproblemowe. Dobra opcją, z której coraz więcej osób korzysta jest zamówienie wielu par, pozostawienie najlepiej pasującej i odesłanie innych. Off-line najczęściej masz koszty w postaci paliwa i czasu. On-line wysyłki, zatem zwracaj uwagę na opcje darmowych wysyłek i/lub wymian. Kiedyś zebraliśmy trochę materiału od naszych stałych klientów. Może ten wpis trochę pomoże: https://blog.patine.pl/jaki-rozmiar-wybrac/
 3. Okazało się, że można edytować ankietę, także zwolenników Dark Brown poproszę o głos lub komentarz, jeżeli ktoś zmienił zdanie. Jakoś to sobie przeliczę
 4. Bardzo dziękuję za pomoc. Można oczywiście jeszcze głosować i dorzucać sugestie. Zapomniałem jednak o jednym kolorze. Ankieta pokazała, że liczy się właściwie tylko Oxblood i Cognac, ale na którym miejscu postawilibyście Dark Brown Cordovan?
 5. Dyskutuję sobie właśnie z pewnym przesympatycznym artystą z branży i nie wiem kto ma rację. Pomóżcie Panowie
 6. saphir.pl

  Lustrzany połysk

  Skojarzyło mi się z tym wątkiem Model: Brogues 664
 7. One jeszcze nie miały szansy się zestarzeć, bo to stosunkowo młody projekt Tu coś jest ewentualnie: Można poprosić też support o dodatkowe fotki.
 8. Jesteśmy leniwi więc zamiast robić nowe zdjęcia, ostro wyprzedajemy modele ze starymi wizualizacjami Wleciało właśnie sporo dobroci w bardzo mocnych przecenach pod tym linkiem : https://patine.pl/category/special
 9. Aaaaaaa! Pamiętam! No to jeszcze bardziej wyjątkowa para I faktycznie wypada wydrapać "0" albo "-1" Ja w zasadzie zawsze jeździłem linią nr. 13 Już nie pamiętam o co chodziło, ale to bodajże para która wróciła ze względu na jakiś detal (w końcu 13) Wyobraźcie sobie, że jakiś czas temu skontaktował się z nami człowiek z Azji bodajże, który jakimś cudem nabył gdzieś te buty z drugiej ręki i bardzo chciał się dowiedzieć co to za dziwny znaczek z tym bucikiem. Elegancko wytłumaczyliśmy. Facet był zachwycony całą historią i faktem, że trafiła mu się perełka do kolekcji Dla takich chwil warto Z pozdrowieniami dla wszystkich Forumowiczów!
 10. Ależ to już jest piękna historia i teraz patrzy się na te buty z jeszcze większą przyjemnością Para z tego limitowanego projektu z logiem BWB? Jeżeli tak, to jaki numer masz wypisany po wewnętrznej?
 11. Tak, jak @lubo69 wspomniał - najczęściej próby wykonuje się na języku. Niektórzy robią to przy pięcie, choć jest to w zasadzie dość dobrze wyeksponowana cześć buta. Sam robię w różnych miejscach, ale dla mnie to zawsze trochę nadzieja, że coś się odbarwi/zepsuje i będzie zabawa Znam ludzi, którzy próby robią na środkowej części cholewki od wewnętrznej strony buta, twierdząc że tam nikt nie zagląda (zapominają, że czasem trzeba zrobić krok do przodu). Jest trochę opcji. Jak kto woli. Jedno jest pewne - noski warto zostawić na sam koniec, jak już jesteśmy pewni, że wybrany produkt dobrze reaguje ze skórą w innych obszarach cholewki.
 12. Tak. W pierwszej kolejności Chelsea i Chukka. Zdjęcia sampli powinienem mieć na dniach. Może uzyskam zgodę na publikację przed premierą to wstawię. Natomiast nie wiem jeszcze czy brać na stan coś już w tym roku, bo jest dość późno (biorąc pod uwagę czas niezbędny na realizację). Szerzej chyba będziemy celowali w przyszły rok. Ale jeżeli ktoś będzie bardzo chciał i nie będzie przeszkadzała dostawa z końcem roku, proszę oczywiście o kontakt z supportem. Postaramy się pomóc.
 13. Tak. To normalna reakcja. Skóry typu YES są same w sobie niejednolite i wykończone w charakterystyczny sposób (efekt patyny). Lepiej stosować do nich delikatniejsze cleanery i kremy. Dodatkowo YES Cuero to jasna skóra, która w kontakcie z każdym tłuszczem pociemnieje (jak większość skór w tym odcieniu). W tym momencie pozostaje raczej polubić ciemniejsze buty i dać im trochę czasu. Efekt powinien stopniowo łagodnieć. W przyszłości do nich ani Renomat, ani tłuszcz - raczej balsam do skór - Saphir Lotion + Pommadier Cream lub Delicate Cream. Próba przed użyciem absolutnie zawsze. Nawet jak sam producent skór będzie zapewniał, że szafa gra. To co dla niego jest OK (np. lekkie przyciemnienie), nie musi być akceptowalne dla klienta.
 14. Projekt nie upadł. Wręcz przeciwnie Chciałbym, ale niestety, nie mogę jeszcze udostępnić zdjęć tego co udało się już wykreować Nie mogę również podać jeszcze konkretnych dat. Jeżeli słoneczna pogoda jest tu wyznacznikiem to obawiam się, że w tym momencie nie ma co na nas czekać. Nauczeni doświadczeniem od dawana już staramy się nie działać pod presją czasu.
 15. Zdjęcie wskazuje na to, że tęgość akurat tego modelu nie jest dobra. W tej materii nic na siłę.
 16. Kilka ostatnich par sampli. Teraz już od 399PLN i po wyprzedaniu zamykamy ten, jakże lubiany dział w sklepie https://patine.pl/category/special?horizontal
 17. Nie ma takich planów, ale sam pomysł ciekawy. Nie wiem czy w tej formule, bo Andrzej przecież i tak wszystkie realizacje publikuje na swoim insta, ale można pomyśleć nad stworzeniem na przykład albumu z realizacjami (fotki Andrzeja) oraz butami na nogach klientów po dłuższym czasie użytkowania ... to tak na gorąco
 18. Piękna realizacja! Nosić, bo "kitku" jakby sugerował, by model zaprezentował się w nowych butach na wybiegu
 19. Nie mam teraz dostępu do danych. Bardzo proszę o kontakt e-mail z supportem w tej sprawie.
 20. Dubbin może przyciemnić tę skórę. TUCAN to niekoniecznie to samo co DUBBIN. Raczej połączenie tradycyjnego tłuszczu, mink oil i wosku. Różnice i porównanie w załączniku. Świetny produkt o pięknym zapachu, ale również może przyciemnić tę skórę. Osobiście na tym etapie ograniczyłbym się do SAPHIR Onguent w wersji bezbarwnej. Jest bardzo wydajny i najczęściej nie wpływa na kolor. Stosować, jak odczujesz że skóra tego potrzebuje (zależy jak użytkujesz), czyli traci na estetyce, staje się mniej elastyczna i komfortowa, bardziej podatna na uszkodzenia ... to sygnały, które mówią: "Weźże mnie w końcu i zrób coś ze mną" Porównanie i charakterystyka tłuszczów Tarrago (eng).pdf
 21. @KIERMAN.pl model 980Y: https://patine.pl/yanko-980y-suede-testa-moro.html
 22. Spróbuj z trochę innej strony. Ta skóra lubi tłuszcz, także daj jej się napić Co prawda na innych butach, ale ja podobny nalot całkowicie zniwelowałem za pomocą minimalnej ilości kremu Pommadier z pigmentem. Proponuję spróbować kremem albo balsamem z pigmentem właśnie. Coś co dodatkowo natłuści tę skórę. Gdyby nie poszło, napisz wiadomość do supportu MULTURENOWACJI. Tam z takimi przypadkami zderzają się na co dzień, a w sytuacjach wątpliwych mają możliwość konsultacji z kilkoma producentami.
 23. Skóra olejowana. Tam od czasu do czasu jakiś tłuszczyk jej posłuży (Onguent SAPHIR, albo Tucan TARRAGO). Nano raczej zbędne.
 24. Różni specjaliści mają bardzo różne podejście do tego zagadnienia. Jedni zalecają działać od razu, inni nie specjalnie, a jeszcze inni w ogóle radzą butów (nie tylko nowych) nie pielęgnować Dla mnie wiele zależy od tego, co to za buty i w jakim są stanie. Czasem zdarza się, że kupujemy na przykład parę z półki i ona wręcz krzyczy, by się nią zająć. Jeżeli skóra wygląda na zdrową, ja osobiście pierwsze wyjścia traktuję luźno - minimalna ilość kremu i pasty. Koniec. Przy pierwszej konieczności czyszczenia przyglądam się im mocniej wtedy ewentualnie działam kompleksowo. Tu poradnik z trochę innym podejściem do nowych butów, ale miej do tego dystans, złap trochę własnej praktyki i wyczucia, a szybko dostosujesz teorię do własnych oczekiwań i potrzeb: http://pastadobutow.pl/
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.