Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 01/21/2020 in all areas

 1. 17 points
  Pozwolę sobie na małe podsumowanie ostatnich dni w formie obrazka w temacie, oraz opisu: snobistyczne Yanko 664 (bo na dainite), nie spękane na jednym bucie, kupione w promocji, ale na następny dzień nie było taniej, bez kodu FIRSTACCESS, z zakupem zgodnym z rozporządzeniem Rady Unii Europejskiej z 27 lutego 2018 r. zakazującej nieuzasadnionej geoblokady na rynku wewnętrznym
 2. 6 points
  no i zepsułeś całą naszą ulubioną, "polską" zabawę
 3. 4 points
  Weź i wymień lub reklamuj, i nie rób z siebie ofiary spisku personelu. Najpewniej sami nie wiedzieli, że są takie uszkodzenia. Skoro nie zauważyłeś przymierzając, oni też mogli nie zauważyć.
 4. 3 points
  Trochę nie rozumiem Waszego oburzenia. Wszak promocja czy wyprzedaż to nie cena regularna. Ktoś kupił w regularnej a ktoś "załapał" się na promocję taką czy inną. Kwestia szczęścia. Trzeba mieć na uwadze, że na promocji najczęściej nie ma już wszystkich rozmiarów, kolorów itd. Im mniej popularny rozmiar tym większa szansa kupienia go w lepszej cenie.
 5. 3 points
  Myślę, że lepiej być oddanym własnym wartościom, aniżeli patrzyć kto w czym chodzi. Warto ciągnąć ludzi i ogólny wizurek ku górze niż w dół. Proponowałbym jednak nie zmniejszać formalności zestawu na tę okazję.
 6. 3 points
  Mój pierwszy pasek szyty na zamówienie. Jest super 😉 Dzięki @Pepo!
 7. 3 points
 8. 2 points
  To chyba jednak nadinterpretacja, bo saphir.pl napisał: Z fabrykami i rzeczoznawcami takie sprawy konsultujemy od zawsze, także ich opinie są dla ostatecznego rozstrzygnięcia istotne. Robimy to po to, by ocena była jak najbardziej obiektywna. Bywa, że dzięki temu zyskuje klient, więc tym bardziej uważam to za dobrą praktykę. My lubimy mieć solidne podstawy w sprawach, które są dla naszych klientów ważne, a dla nas trudne. Sprzedawca może oczywiście uznać każdą reklamację bez konsultacji z kimkolwiek, ale jak tak będzie robił to szanse na przetrwanie drastycznie spadną. Asymetryczne łamanie będzie trudne do uznania zawsze, bo ani sprzedawca, ani rzeczoznawca, ani producent nie będzie weryfikował, czy klient faktycznie ma równe nogi, czy inne pary klienta łamią się tak samo czy inaczej, czy oba buty eksploatowane są tak samo ... etc. Także tu takie argumenty nie mają wielkiego znaczenia i jeżeli skóra obu butów faktycznie nie odbiega od norm i standardów danej marki czy ogólnie przyjętych, trudno o pozytywne rozpatrzenie. Chyba wszystkie sklepy obuwnicze się z tym zderzają, bo w rozmowach ze znajomymi sprzedawcami z naszej branży przewija się to nieustannie. Ja doskonale rozumiem perspektywę klienta i najczęściej wcielam się w jego adwokata, nawet jak nie ma racji. To w ogóle generowało spięcia w mojej poprzedniej pracy, gdzie zajmowałem się między innymi reklamacjami - byłem ponoć zbyt prokliencki Jednak cały czas nie przypominam sobie reklamacji, w której udałoby się coś ugrać przy asymetrycznym łamaniu skóry. Jeżeli macie dobre doświadczenia w tej materii z innymi sklepami czy producentami to chętnie się z tym zapoznam. Nawet na PRV. Może jest tu gdzieś przestrzeń do innego spojrzenia na zagadnienie. Chętnie przy najbliższej okazji pogadam o tym z jednym czy drugim fachowcem. Podkreślam, że nikt tu publicznie nie rozpatruje tej czy innej reklamacji. Odpowiadam raczej na ogólne pytanie "Czy tego typu reklamacje są uznawane".
 9. 2 points
  Bardzo uniwersalne płaszczydło- grubsza marynara też się pod nim skryje: Palto. Lardini. Bugatti, C&J:
 10. 2 points
  Moja skromna kolekcja, która czeka na zużycie i częściowe zastąpienie butami na miarę. Budowanie kolekcji rozpocząłem równolegle z rejestracją na forum 9 lat temu. W kolekcji były jeszcze: sztyblety Church’s, trzewiki Markowski, półbuty Markowski, chukka Barker, półbuty Barker, loafersy Barker, monki Yanko, oxfordy Yanko i jeszcze kilka par niewartych uwagi - wszystkie już dokonały żywota lub naprawa była nieopłacalna. W każdym przypadku podaję rok i miejsce zakupu, oraz krótki komentarz. Od góry: 1. Yanko 657, 2016, forum (wygrałem w konkursie). Fajne:-) 2. Tricker’s Aldo, 2019, Ebay, mięciutkie osiołki 3. Yanko, 2014, forum, testowe trzewiki cordovan, legenda;-) 4. C&J Galway II, 2017, forum, wygodne! 5. Vass split toe norweger, 2018, forum. Jeżeli brogsy są dziadkowe, to te są matuzalemowe;-) 6. Vass Old English, 2018, forum, bardzo fajne! 7. Yanko chukka, 2015, online. Jestem lekko rozczarowany jakością skóry. 8. Allen Edmonds, 2015, online. OK Dla odmiany buty lewe: 9. Diadora, 2018, online. Po bułki i do biegania. 10. Foster&Son Leander przez AS, 2018, forum. Dobre, ale ceny regularnej niewarte. 11. Barker, 2012, online. Raz były u szewca. Wygodniejsze od CJ (!) 12. Yanko 436Y, 2016, online. Bez emocji, oprócz dumy ze zmieszczenia się w 915;-) 13. Meindl, 2019, online. Tzw. buty do użytku codziennego. 14. Tricker’s Bourton, 2015, online. Kawał buta. Jak widać, żadnych butów (wliczając wymienione w pierwszym akapicie) nie kupiłem po przymierzeniu w sklepie. Gdybym miał zostawić sobie trzy pary, wybrałbym 3, 6 i 14, a gdybym mógł jeszcze trzy, byłyby to 4, 10 i 11.
 11. 2 points
  Chyba debiut w wątku Przepraszam za otoczenie. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 12. 2 points
  Dobry moment na zakupy w E. Bergu (koszule): -50% na kolekcję jesień/zima. https://emanuelberg.com/pl/
 13. 2 points
  Dziękuję za wszystkie opinie i dobre słowa. Myślę, że cześć uwag może wynikać z kwestii sztucznego światła (takie oświetlenie potrafi podkreślać wszystkie fałdy i załamania, którzy na żywo za bardzo nie widać), perspektywy zdjęć i pozowania klienta, który w niektórych momentach dosyć nienaturalnie prostował się do zdjęć. Odnosząc się do poszczególnych uwag: załamania na froncie nie są jakoś specjalnie widoczne na żywo, chociaż pewnie dodatkowy centymetr albo pół by nie zaszkodził - klient był zadowolony z dopasowania i po poprawkach przymiarkowych nie chciał wprowadzać dalszych zmian, nie zauważyłem żeby coś nie tak działo się z zakładkami na spodniach, wydaje mi się, że guzik jest w dobrym miejscu (i tak starałem się go umieścić ) - poniżej zdjęcie z trochę innej perspektywy i mniej "pozowane", @KIERMAN.pl ma rację, życzeniem klienta były spodnie na pasek, co do balansu to na żywo nie zauważyłem żeby marynarka jakość specjalnie uciekała do tyłu, ale na pewno zwrócę na to uwagę w przyszłości Poniżej dorzucam jeszcze zdjęcia z kamizelką wykonaną z niebieskiej flaneli od Vitale Barberis Canonico.
 14. 2 points
  Nie znam poprzedniej twórczości fantasy autora. Ta książka to literacka próba wędrówki przez wieki trwania ludzkości i odpowiedzi na pytania o sens pracy, sens życia bez pracy, świat przed pismem i świat praktycznie nieposługujący się pismem na powrót (Instagram itp.). Dla mnie jako umysłu ścisłego, bardzo ciekawa lektura.
 15. 2 points
  Gdyby ktoś planował zakup paska pasującego do butów to to zdjęcie może się przydać 😊
 16. 1 point
  Hej! Postanowiłem założyć osobny wątek dla zamówień szycia na miarę MTM realizowanych w mojej Pracowni Od razu zaznaczę, że nie ma to być temat reklamowy, a bardziej miejsce, w którym będę mógł poczytać opinie bardziej doświadczonych kolegów dotyczące mojej pracy. Jako że zbieram miarę od niedawna, a wcześniej z tematem szycia miałem głównie do czynienia przy zamówieniach swoich własnych koszul w MTM, chętnie dowiem się co mógłbym jeszcze poprawić i na co zwrócić uwagę przy kolejnych realizacjach Co jakiś czas będę wrzucał zdjęcia gotowych zamówień z krótkimi opisami realizacji. Jeżeli ktoś będzie chciał pooglądać więcej zdjęć i otrzymać więcej informacji (np. dot. cen itp.) to będę też wrzucał odpowiednie posty w dziale ogłoszeń. Dla jasności dodam jeszcze tylko, że działam w oparciu o system MTM opracowany przez Macaroni Tomato. Przechodzimy zatem do pierwszego zrealizowanego zamówienia, czyli: sportowa marynarka w kratę - materiał to wełna merino z próbnika Vantage3 od Drago, miękkie ramiona, stosunkowo klasyczne proporcje, spodnie z szarej flaneli - materiał to wełna z próbnika Rugby Flannel od Drago, udało mi się namówić klienta na dosyć klasyczny krój (lekko podwyższony stan, jedna zakładka na froncie, nie za mocne dopasowanie), który miał nieco wyrównać jego sylwetkę (szczupłe nogi i wąskie biodra) - osobiście podniósłbym jeszcze stan spodni z przodu o jakieś 1,5 cm (tym bardziej, że do tych spodni ma być jeszcze noszona kamizelka), ale to co widać na zdjęciach to max jaki udało mi się wynegocjować koszula z bawełny pinpoint Tessitura Monti - klasyczny włoski kołnierzyk, mankiety na guziki i stosunkowo luźny krój na życzenie klienta, który do tej pory nosił bardzo obszerne koszule, także dla niego to i tak duża zmiana. Co o tym myślicie?
 17. 1 point
  A - nie zauważyłem, że jest custom. W takim razie biały kangur na białej podeszwie raz proszsz.
 18. 1 point
  Moje już w NL. W tym tygodniu może wyruszą do PL.
 19. 1 point
  @xkoziol - dzięki Matejko nie brałbym na firmową wigilię
 20. 1 point
  Krem pomoże, to buty nie Matejko w oryginale
 21. 1 point
  Krok 1 - wygrać Yanko w konkursie forumowym. Krok 2 - przepić tysiąc złotych.
 22. 1 point
  Czyli opiłować i coś na to nakleić,tak?[emoji3]
 23. 1 point
 24. 1 point
  Monochromatycznie, Berwick.
 25. 1 point
 26. 1 point
 27. 1 point
  Marynarka E.Formicola, Koszula RL, Krawat Barba, Poszetka Valentino. Koniec semestru
 28. 1 point
 29. 1 point
  Atlantic po dziadku, lata 50-te
 30. 1 point
 31. 1 point
 32. 1 point
 33. 1 point
 34. 1 point
 35. 1 point
 36. 1 point
 37. 1 point
  Na razie mała zapowiedź z dwóch przeciwnych punktów widzenia. W miarę czasu opiszę każdą parę.
 38. 1 point
 39. 1 point
  Dziękuje za pomoc. Ostatecznie kupiłem polecany tu Laphroaig. Smakuje dokładnie tak, jak chciałem, aby smakował. Dodatkowo, bardzo dobrze robi na kaszel, bo przeczyszcza gardło .
 40. 1 point
  A ja od dwóch tygodni w takie coś się bawię z córką
 41. 1 point
 42. 1 point
  W CMDNS aż strach coś wrzucać. Z wakacji...
 43. 1 point
  Ja myślę, że problemem nie jest krytyka, ale jej charakter. Można krytykować konstruktywnie i na poważnie, można wymienić się też uwagami po koleżeńsku, ale można również wejść w nowe miejsce i zacząć od rozstawiania ludzi po kątach, pouczania, wymądrzania się. Nie jest to ani miłe, ani grzeczne i nie zmieni tego nawet dziesięć formuł "pozostaję z uszanowaniem". Nie jestem szczególnie aktywnym użytkownikiem tego forum, nie jestem członkiem stowarzyszenia, ale mnie to razi i odbiera przyjemność z czytania/rozmawiania.
 44. 1 point
  Tym razem coś na szerszym kopycie. TLB Mallorca split toe na kopycie G w bordowo czarnym malowaniu
 45. 1 point
  Do pełnego obrazu sprawy potrzebujemy jeszcze informacji ile Kolega waży, jakie ma wady anatomiczne, jaki styl chodzenia (dobiega do autobusu, czy czeka na następny?), po jakich nawierzchniach się porusza i jaka panuje wtedy wilgotność (powietrza i podłoża); bez tego nic nie ustalimy. Jak mawia@eye_lip, „to tylko buty”.
 46. 1 point
  Zatrudnili polskich projektantów
 47. 1 point
  Trochę się pobawiłem z kremami. Gdyby nie ta fatalna jakość kruponów podeszwowych byłoby optymalnie.
 48. 1 point
  Dziś dojechały moje loafersy zamówione na trunk show. To moje pierwsze Meerminy. Mają sporo różnych małych niedoskonałości, ale muszę przyznać że jakość zastosowanej skóry na cholewce jak i podszewce jest wyśmienita, jestem pod wrażeniem, do tego świetnie leżą na stopie. Za 688pln (z darmową wysyłką) nic lepszego się nie znajdzie.
 49. 1 point
 50. 1 point


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.