Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 06/25/2019 in all areas

 1. 11 points
  Już w nich rutynowo na miasto wychodzę, więc nie są aż takie straszne :
 2. 9 points
  Chyba już kilkanaście wyjść za nimi, a wyglądają jak prosto z pudełka. Ten zamsz jest rewelacyjny Vass
 3. 3 points
  A co jest niezwyklego w informacji o tym ze koszula z bawelny lekko sie skurczy? U kazdego producenta sie tak dzieje i nie jest to powod do niepokoju.
 4. 2 points
  Poprawione, dzięki za sygnał Nie mam tego od Romana, ale widziałem go na żywo i wydaje mi się, że nasz ma nieco bardziej jednolitą strukturę. Z drugiej strony, materiały o tak wyraźnej fakturze będą miały większą tendencję do zaciągnięć niż gładkie. Z mojego doświadczenia z popoverami, nie odnotowałem do tej pory żadnych zaciągnięć, a noszę je dość regularnie. Mam 100% bawełniane i ten nasz, wnioski są następujące: nie czuć większej różnicy w oddychalności, czuć za to różnicę w tym jak się układają. Ten z elastanem jest wygodniejszy, łatwiej dopasowuje się w ramionach. Gdybym miał bicepsy, pewnie i tutaj czułbym większy komfort, ale nie mam, więc bez porównania W każdym razie, nie ma się czego obawiać, to naprawdę w porządku tkanina, jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Nie ma "zdefiniowanej" tkaniny na popovery. Ja mam jeden z lnu, jeden z bawełnianej piki, jeden z "dresówki" a'la t-shirt, kolejny z piki i wszystko w koszulowym kroju. Nasz jest robiony na podobieństwo koszulki polo z długim rękawem, nawet wspominam o tym w opisie, bo na takim efekcie nam zależało, ale nie jest polówką bo ma koszulowy kołnierz i mankiet, a nie jak polo ze ściągacza dzianinowego. Tkaniny bawełniane się kurczą. Producenci podają taką informację, często w próbnikach lub przy zakupie tkaniny. Wykurcz występuje nawet do 3%, zwykle około 1,5%, w zależności od warunków prania i użytkowania może wystąpić częściowo lub wcale. Pika jako materiał jest nań szczególnie podatna, w koszulach/popoverach głównie w rękawach i na długość. Nie wiem zatem co w tym złego, że informujemy o tym uczciwie potencjalnych Klientów. Zrobiliśmy testy, użytkujemy te rzeczy prywatnie i wiemy jak się zachowują w dłuższej perspektywie. To, że ktoś przy swoich produktach nie podaje, że pika się kurczy, nie znaczy, że to się nie dzieje (choć jak pisałem wcześniej, w zależności od warunków, może nie występować, ale...). Jak pisałem wyżej, mam 4 popovery, wszystkie bawełniane mi się skurczyły (lniany dla odmiany się poszerzył ). Dwa pierwsze, prototypy mające już prawie dwa lata, zostały wykonane z materiałów od renomowanego włoskiego producenta, co nie przeszkodziło im skurczyć się bardzo wyraźnie. Gdybym wtedy wiedział to co wiem teraz, to nie skończyłbym z za krótkim rękawami i koszulą wyskakującą ze spodni, no ale uroki prototypu Ktoś może napisać, że to producent "jedzie" na znanej marce i ma po prostu kiepskiej jakości tkaniny, ale z mojego doświadczenia ten typ tkaniny po prostu tak ma, ot specyfika. Pika od innych producentów też się kurczyła, a opinie zbierałem również wśród znajomych i współpracowników noszących inne marki. Dlatego postanowiliśmy to zaznaczyć w opisie, mając na uwadze głównie długości (rękawy i długość całego popovera). Rozpisałem się, ale mam nadzieję, że wyjaśniłem, że to tak na serio
 5. 2 points
 6. 2 points
  "Może i nie najtaniej, ale jako tako"
 7. 1 point
  W sumie to dopiero na ślubie się zorientowałem że są w podobnym kolorze. Ja planowałem żeby pasowały mi pod kolor krawata A co do spodni mi się podobają i są bardzo wygodne/przewiewne więc spełniły swoją rolę w Teksańskich temperaturach. Ślub bardzo udany. Było skromnie bo 400 gości, klasyczny meksykański ślub. A odnośnie butów to na wesele zmieniłem espadryle na bespoke velvet slippers od Stubbs & Wootton bo w espadrylach ciężko się tańczy
 8. 1 point
  Całkowicie się zgadzam z kolegami powyżej. Te spodnie zestawione nawet z najlepszą gorą rujnują wygląd całego zestawu. Pomijając wszelkie detale to przede wszystkim mają za nisko stan i kamizelka nie sięga do linii pasa.
 9. 1 point
  Ale buty ma Beny zostawić po zmianie spodni ?
 10. 1 point
  Do pracy Gaziano & Girling oraz Carmina. Na ślub espadryle i kapcie. Czego Ty nie łapiesz?
 11. 1 point
 12. 1 point
  Jakiś forumowy rabat? Albo promo za zakup więcej niż jednego?
 13. 1 point
  To ja pomogę : https://macaronitomato.com/produkt/bialy-popover-z-bawelnianej-piki/
 14. 1 point
 15. 1 point
 16. 1 point
  Co prawda ciepło, ale nie jak ostatnio, więc odważyłem się wskoczyć w lniany garnitur. Suit Supply, Lambert, poszetka.com, Yanko.
 17. 1 point
  Buty pod kolor sukni partnerki? O noł....
 18. 1 point
  Longwingi Yanko - jeszcze przed etapem przemysłowej eksploatacji
 19. 1 point
  @Parker Bierz G, buty gyw się prawie nie rozbijają, one się dopasowują, ale to całkiem inne doświadczenie niż typowe buty z galerii. BTW. Te G wyglądają bardzo dobrze.
 20. 1 point
  @me.spoke musisz się przyzwyczaić do tego typu, dość nieeleganckich wymian poglądów 😉 fajne spodnie!
 21. 1 point
  Jest pięknie:
 22. 1 point
  W przypadku płaszczy, piszę to z własnego doświadczenia, ważne jest wykonanie precyzyjnie pewnych elementów, aby długo służyły. Firmy konfekcyjne, mimo czasem ubogich konstrukcyjnie modeli, te szczegóły mają w większości dobrze wykonane - usztywnione tam, gdzie trzeba, umocnione klejonką, przeszyte rygielkiem itd. Widziałam na własne oczy płaszcz, który miał pewne tego typu wady. Można powiedzieć, że to był jeden z pierwszych, może sztuka wykonana w pośpiechu - tego nie wiem, ale wiem, że osoba, do której należy nie tego się spodziewała. Być może standard jest teraz inny, bo spotkałam osobę, która jest bardzo zadowolona ze swojego zamówienia. W przypadku gorsetów można znaleźć więcej opinii i one też są mieszane. Coś komuś czasem się popruje, czasem szew nie wytrzyma. To znaczy nie zrozum mnie źle - 10% narzekających zawsze się znajdzie. Wydaje mi się, że trzeba samemu ocenić stosunek jakości do ceny i potem, jeśli jakiś element nie jest idealny, na pewno da się dogadać. Jednak to, co chciałam przekazać tym postem to to, że płaszcze od C&R to pojedyncze sztuki, bez konfekcyjnej powtarzalności. Na produkcji pierwsza sztuka odszyta z danego modelu rzadko spełnia wszystkie wymogi klienta marki i trzeba poprawiać, a tu nie ma takiej możliwości, bo rzeczy są unikalne.


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?

  Sign Up
×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.