Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 08/19/2018 in Posts

 1. 11 points
  Wszystkim obrońcom praw krawców/projektantów/własności intelektualnej chciałbym przypomnieć kilka projektów forumowych, które były wzorowane na modelach innych firm. Jakoś wtedy ci obrońcy nie protestowali Przypomnę chociażby listę zamawiających aktówkę Barona, która była niemal kopią projektu Berg&Berg.
 2. 7 points
 3. 7 points
  Czyli masz takie samo zdanie jak ja (sam zresztą mam aktówkę i torbę weekendową), apeluję zatem o więcej rozsądku, bo komentarze niektórych osób w tym wątku przeczą temu. W tej branży nie da się ciągle wymyślać koła, zatem pewne projekty/rozwiązania/wzory/kolory powtarzają się i będą się powtarzać. Jeśli ktoś uważa za karygodne kopiowanie kroju koszuli za którą ktoś zapłacił niemało, to dlaczego nie miał nic przeciwko kupowaniu aktówki będącej kopią produktu innej firmy?
 4. 6 points
 5. 3 points
  Kąt wszycia rękawa- kąt pod jakim rękaw jest przymocowany do pachy, optymalny zależy od typu postury danego osobnika, obrazek pokazuje różne pozycje wszycia rękawa dla osób z różnym typem postawy.,W marynarce zaprezentowanej przez kol, @JA wyprucie i wszycie rękawów obróconych o ok 10-15 stopni do przodu zlikwidowało by fałdy na rękawach w okolicy bicepsów.,Mimo wszystko tej marynarki nie da się uratować , tu poprawki to tylko zbędna strata czasu i nerwów.,Można wymienić całą litanie błędów łatwiejszych bądź trudniejszych do poprawienia, ale tu przede wszystkim jest za mało materiału w przednim panelu na wysokości klatki piersiowej a w tym miejscu nie ma z czego wypuścić i to jest nienaprawialne.,
 6. 3 points
  Nowe Vassy, tak trochę przez przypadek nabyte na ebayu (okazyjna cena). Podeszwa bez logo Rendenbacha, zmajstrował je w czerwcu 2015 roku jakiś zupełnie mi nie znany Jozsi. Mam nadzieję, że to nie "trupięgi" na tekturze :
 7. 2 points
 8. 2 points
 9. 2 points
  To nie denim (u dołu), to taki "dżinsopodobny" len z bawełną. Bawełna przeważa. Debiutujące dzisiaj koniakowe Vassy odwracają uwagę od nakrycia głowy :
 10. 2 points
 11. 2 points
 12. 2 points
  garniak SuitSupply MTM koszula SuitSupply (traveler) krawat Poszetka.com, grenadyna grossa poszetka Miler buty Meermin oxfordy brogsy z museum calf skarpetki SuitSupply sikor Glycine Combat Polish Air Force 100 Years Limited Edition
 13. 1 point
  Warto przeczytać raz jeszcze dwa pierwsze wpisy kolegi @el-biczel, bo dyskusja odeszła nieco w bok. Jak kolega polecił, warto pomyśleć 2x. Wszyscy wiemy, iż wymiary zdjęte przez krawca z danej osoby nie są identyczne z wymiarami koszuli. Te drugie trzeba dopiero stworzyć. Kolega nazwał proces uszycia na podstawie zdjętej miary trudnym i słusznie. Skopiowanie wymiarów z danej koszuli jest natomiast pójściem na skróty i mogę sobie wyobrazić, że co najmniej wchodzi w obszar szarej strefy etyki zawodu krawieckiego (takie wyobrażenie moje 😐). W końcu chodzi tu podobnie jak w przypadku pierwowzoru o jednorazowy produkt na jednorazowego klienta. Zaburzenia praw autorskich w tym przypadku nie widzę, bo nic tu nie jest zastrzeżone. Do kradzieży doszłoby, gdyby krawiec przyszył w koszuli swoją metkę na miejsce autorskiej. Kopiowanie dizajnu i robienie rzeczy podobnie, czy nawet identycznie wyglądających (na to zeszła dyskusja) ma z tym przypadkiem mało wspólnego. Koszula uszyta na podstawie "skradzionej" miary może zupełnie inaczej wyglądać (inny materiał, inny kołnierz, inne mankiety). Wspólne jest tylko dopasowanie. Dlatego dołączam do grona tych, którzy odczuwają wątpliwości co do czystości intencji w takich przypadkach. Krawiectwo miarowe online bazuje na tworzeniu części garderoby bez fizycznego kontaktu z klientem i procedura kopiowania wymiarów jest tu w moim wyobrażeniu czymś zupełnie normalnym (może się mylę). To bazuje jednak na podstawie, że co nie jest zastrzeżone, jest dozwolone. Takie przesunięcie norm etycznych, Czy może przesadzam? 😉
 14. 1 point
  Patek za drogi , AP również , ale znalazłem coś co jest w zasięgu , zaczynam zbierać 😀
 15. 1 point
  Czyżby kolor odegrał kluczową rolę? 🤔😉
 16. 1 point
  Fajne combo z torbą U mnie nowość i jestem zachwycony rozmiarem i proporcjami
 17. 1 point
  Kajman petrol od Filipa i tytanowa „malowanka”.
 18. 1 point
  A sumie co szkodzi pospamować w odpowiednim wątku
 19. 1 point
 20. 1 point
 21. 1 point
 22. 1 point
 23. 1 point
 24. 1 point
 25. 1 point
 26. 1 point
  Rampley & Co. Moja druga i na pewno nie ostatnia poszetka tej firmy.
 27. 1 point
  Moim zdaniem jeśli rozporządzasz swoim ubraniem i robisz "kopie", czyli nowe wersje dla siebie to nic do tego nie mam. Tak samo jak nic nie mam do przeróbek czy renowacji. Jeśli natomiast kupisz garnitur Havana od SuSu, rozłożysz na czynniki pierwsze, zlecisz do zszycia 100 sztuk w Bangladeszu i założysz firmę "Gajerki Januszex" i zaczniesz sprzedawać identyczny garnitur o nazwie Jastarnia czy inna Krynica Morska to jest to kradzież wzoru przemysłowego.
 28. 1 point
  szwajcarska marka o polskich korzeniach, model Faubourg de Cracovie W zeszłym roku nagraliśmy we współpracy z Ch24.pl krótki wywiad z prezesem firmy Czapek & Cie SA


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.