Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 08/15/2019 in all areas

 1. 24 points
  Już podobnie było, ale to mój ulubiony zestaw.
 2. 21 points
 3. 20 points
  Dzisiaj premierowe wyjście. Tak bardziej „technicznie” w celu dopasowania 🙂. Patine TJ w barwach @arsen
 4. 18 points
 5. 18 points
  Z Kirby Allison’em który wpadł na Manhattan zrobić kilka filmów na swojego YouTube. W ostatnich 5 miesiącach widzieliśmy się z Kirby 3 razy. W Londynie, w Dallas i w NYC. Każde spotkanie z Kirby to okazja do rozmowy o butach i garniturach a także do poszerzenia mojej sartorialnej wiedzy bo jest on wyjątkowym znawcą tematów bespoke. Polecam Wam jego kanał na YouTube. Takiej skarbnicy wiedzy o bespoke chyba jeszcze nikt nie zgromadził w jednym miejscu.
 6. 16 points
 7. 16 points
 8. 15 points
  Marynarka: SuSu Krawat: Poszetka Poszetka: ZackRoman Koszula: Osovski
 9. 15 points
  Marynarka: SuSu Krawat & poszetka: poszetka.com Koszula: Osovski P
 10. 15 points
 11. 14 points
  Meermin w wiśniowym kordowanie:
 12. 14 points
 13. 13 points
 14. 13 points
 15. 13 points
 16. 13 points
  również TLB. Awansowały ostatnio do rangi ulubionych loafersów :
 17. 12 points
  Marynarka: SuSu Krawat & poszetka: Poszetka.com Koszula: Osovski
 18. 12 points
  Taki wynalazek- portki z mieszanki wełny i bawełny. Całkiem nieźle się spisują- nie gniotą (nadmiernie) i zapewniają wysoki komfort termiczny. Reszta lniana:
 19. 10 points
  Marynarka: Poszetka.com Krawat (lniana grenadyna- fajna rzecz) & poszetka: Poszetka.com Koszula: Osovski
 20. 10 points
  Podobno tutaj są same odpicowane buty *Yanko
 21. 10 points
 22. 9 points
 23. 9 points
  Niedobre wieści. Paweł, wszystkiego dobrego i pamiętaj - ambasadora można odwołać abo przenieść na mniej atrakcyjny obszar działań, ale ambasadorem elegancji zostaje się na zawsze, zatwm liczymy na nowe inicjatywy w przyszłości!
 24. 9 points
 25. 8 points
 26. 8 points
 27. 8 points
 28. 8 points
 29. 8 points
 30. 7 points
 31. 6 points
  @adamW moim zdaniem krawat i poszetka są za bardzo zbliżone, wygląda to trochę jak gotowy zestaw. Poza tym ja nie lubię denimowych koszul w eleganckich zestawach, ale wiem że to ostatnio dość powszechny trend. Ja z kolei miałem ochotę trochę pojechać po bandzie. Stąd takie połączenie koszuli i krawata. Resztę na szczęście utrzymałem stonowaną, ale i tak jest "grubiej" niż zazwyczaj u mnie ostatnimi czasy
 32. 6 points
 33. 6 points
 34. 5 points
 35. 5 points
  Panie... wątek umiera. A tyle się przecież dzieje! Ostatnio, przypadkiem, znalazłem się w salonie Royal Collection. Nie pamiętam, kiedy byłem w nim ostatnio - 6 lat wcześniej? Wtedy wzdychałem do marynarek i garniturow Oscar Jacobson. Czasami robili wyprzedaże -70% no i wtedy coś się wyrywało. Obecnie mają -50%. Koszule Eton od 320-360 zł. Jest OJ i nadal ma niezłe rzeczy. Firma szyje (i szyła już dawniej) owe mityczne marynarki bez konstrukcji, z częściową podszewką. Generalnie warta polecenia. Nową marką jest Cavaliere (też szwedzka). Robią marynarki jw - bez konstrukcji, choć są i klasyczne. Może i bym coś kupił, na szczęście marynarki miały wzór w dużą kratę i przecięte dziurki - ani dołem, ani górą nie idzie skrócić. Przy okazji - polityka cenowa RC. Ceny, generalnie, królewskie. Ceny producenta, Cavaliere, to ok. 4500 koron, czyli jakieś 1800 zł. W RC ceny wyjściowe z przedziału 2500-3000. Na wyprzedaży w Internecie ceny spadają o połowę, podobnie w RC, ale tutaj najdroższe marynarki w zasadzie tanieją - w stosunku do ceny producenta - niewiele. Dopiero -70% to by była jakaś przecena. RC dorobiło się sklepu online, dość badziewnego w stosunku do obecnych standardów. Co ciekawe, jest tam tylko część rzeczy, a w sklepach jest dostęp do całości kolekcji (zakładając sprowadzenie brakujących modeli/rozmiarów).
 36. 5 points
  Rodzinna pamiątka stuningowana przez Filipa :
 37. 5 points
  Pogoda w Łodzi paskudna:(
 38. 4 points
  @adamW - jeśli mógłbym coś zasugerować - czy mógłbyś robić zdjęcia butów z mniejszej odległości? Na aktualnych ujęciach niezbyt dużo widać, a to ładne egzemplarze które warto pokazać z bliska U mnie ostatnio było bardziej casualowo: Yanko
 39. 4 points
  Trickers (kupione na forum)
 40. 4 points
  Praktycznie każda koszula w TKMaxx jest jakościowo lepsza od (obecnej) Wólczanki, a żadna nie kosztuje 600 zł ani nawet połowy tej kwoty. Przykładowe marki: Profuomo Originale (100 zł lub mniej, bardzo dobre), Profuomo Sky Blue (100 zł lub więcej, rewelacyjne), Eton (200 zł, rewelacyjne), Jacques Britt (200 zł, rewelacyjne), Arrow (ok. 150 zł, rewelacyjne), Van Laack (rzadko bywają, 200 zł lub więcej, rewelacyjne). Ceny z TK, ocena w porównaniu do Wólczanki, nie T&A.
 41. 4 points
  U mnie też wszyscy używają Paperwhite - nowszych i starszych modeli. Wszystkie kupowaliśmy w jakiejś promocji na Amazon i wszystko ok. Nawet mój ś.p. prawie 90 letni tata docenił możliwość powiększania liter A tak a poważnie uwielbiam książki od dziecka i bardzo długo zarzekałam się, że nigdy przenigdy nie będę używać ebooków ani audiobooków. Co do ebooków złamałam się posiadając również czytające dużo dzieci - najgorsze były książki zajmujące 75% bagażu wakacyjnego. Odkąd każde ma ebooka jest spokój (ostatecznie i my i dzieci mamy swoje bo jak był jeden w rodzinie czy dwa to było wyrywanie w podróżach i wakacyjnych wyjazdach). Drugi raz złamałam się w momencie jak wyszły podświetlane czytniki - nic nie poradzę, że czasami MUSZĘ dowiedzieć się co jest stronę dalej i NAJLEPIEJ to robić jednak w łóżku ze stopami przytulonymi do stóp męża Można więc nie budzić Człowieka i jednocześnie zaspokajać i ciekawość i potrzebę dogrzania się (nie mam frajdy z wyłażenia nocą spod ciepłej kołdry do innego pokoju, żeby dokończyć czytanie a w sypialni dać spać :)) Audiobooki to inna historia, natomiast nie o nich jest wątek więc nie będę tego rozwijać. Zdecydowanie polecam Kindle. W zasadzie mam wrażenie, że inne marki też już teraz oferują podobne funkcje i też nie są awaryjne - w każdym razie u nas umarły (baterie) te najstarsze czytniki - mają problem z dobudzeniem się ale ona mają sporo lat i są mocno zużyte (dzieci wakacje, piasek, woda, brudne łapska itp). Staramy się dbać o czytniki niemniej jednak jak były małe wychodziłam z założenia, że wolę dać im zniszczyć ebook niż odgonić od czytania :).
 42. 4 points
 43. 4 points
 44. 4 points
 45. 4 points
 46. 4 points
  Marynarka: SuSu Krawat & poszetka: poszetka.com Koszula: Osovski
 47. 4 points
 48. 4 points
  Marynarka: SuSu Krawat & poszetka: poszetka.com Koszula: Osovski
 49. 3 points
  Dodaj jeszcze kremik i jakąś pasteczkę. To będzie bardzo ciekawy zestawik.
 50. 3 points
  Może i ta kamizelka wygląda najlepiej, ale jej skład to nie kwestia teoretycznej zgodności z jakimiś zasadami, a bardzo praktyczna - na weselu się w niej ugotujesz bo nie będzie przepuszczać żadnego powietrza.


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.