Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 06/10/2019 in all areas

 1. 19 points
 2. 19 points
 3. 17 points
  Z cyklu "zgadnij kto/co". Sobotnie spotkanie BwB w Stacji Klasyki w Łomiankach Do wyboru - 1x Yanko, 1x Crockett & Jones, 1x TBL, 1 x Carmina i 1x Shoepassion @Velahrn@arsen @waski
 4. 16 points
  Ech, Kolega jak zwykle... Dobra, tłumaczę. Uwaga: 1. Buty nie były z zamówienia grupowego, a zamówienia grupowe budują i wzmacniają społeczność forumową. Takie sandałki to byle kto może kupić w każdym sklepie z sandałkami. 2. Źle skadrowane, za blisko. Buty fotografuje się tak: 3. Zakładam, że nie masz pojęcia jakie to kopyto i czym się różni od innego. Taka informacja i zaprezentowane powyżej kadrowanie generuje pomocną dyskusję, np. „Co to za buty?” „Jan Winston Hohenzollern dla Frankenstein und Söhne, kopyto 436/22/g, limitowane GMTO, rozeszły się w 72h. Nic specjalnego, ale po bułki można wyjść.” 4. Masz kota w awatarze, a na zdjęciu nie - bez sensu. 5. Brakuje kontekstu, np. „Poranna kawa na placu Św. Marka”, albo „W drodze do pracy, pierwszy raz jako kierownik działu - to będzie długi dzień”. No. Tak że ten,@xkoziol, już będziesz wiedział.
 5. 16 points
 6. 13 points
  Tak w gruncie rzeczy to dyskusja, poza częścią inspirowaną przez mongolski wywiad, nie zboczyła w jakieś szczególnie niebezpieczne rejony. Przypominam, że wywołało ją niewinne zdjęcie zamieszczone przez kol. @Beny23 przedstawiające brytyjską królową witającą się z politycznymi przedstawicielami narodów biorących udział w operacji w Normandii. Wśród nich znalazła się kanclerz Angela Merkel. W jakim charakterze ? Tego podpis pod fotografią nie tłumaczy, ale w kontekście wieloletniej polityki Niemiec mającej na celu relatywizację historii i rozmycie odpowiedzialności za zbrodnie wojenne jakich Niemcy się dopuścili w jej trakcie, wydaje się bardzo symboliczne. Kanclerz Niemiec w gronie aliantów walczących z nazistami. Nie chodzi tu o stwierdzenie, czy Niemcy są obecnie fajni, czy niefajni. Są fajni, może fajniejsi od Polaków. Tylko co z tego ? Kiedyś byli niefajni i nie można im tego zapomnieć. Poprawność polityczna tego nie zabrania. Takie jest moje zdanie, ale ja mogę być nieobiektywny, bo Niemcy wymordowali mi w czasie okupacji połowę rodziny (w tym dziadka, powstańca wielkopolskiego), drugą (w tym dwunastoletnią ciocię) zmuszając do niewolniczej pracy. Bezpośrednich świadków tych wydarzeń już na palcach jednej ręki można policzyć. Obowiązek podtrzymywania pamięci spoczywa na potomnych, czyli na nas. Dlatego uważam, że ta dyskusja ma sens i nie stwarza zagrożenia dla poprawności stosunków polsko- niemieckich.
 7. 13 points
  Dziś dla odmiany problematyczne spodnie. Miętowe, czy też pistacjowe (tak czy siak z lodami się kojarzą) chinosy Hackett + C&J i adekwatny zamszowy pasek British Belt Company z Massdropa:
 8. 12 points
  To mam dzisiaj na sobie:
 9. 11 points
  Dużą część mojej rodziny wymordowali Niemcy, sporą Rosjanie wysłali w nieznane, całkiem pokaźną pod Lwowem wykończyli Ukraincy i to w sposób tak barwny, że do dzisiaj po nazwiskach opisuje ich literatura. Z tego ostatniego pogromu nielicznych uratowali Niemcy, a Ci wybrali się na zachód, aby odzyskiwać "ziemie odzyskane" wywalając Niemców z miejsc, które niespodziwanie okazały się Polską. Nie wspomniałem jeszcze, że mój pradziadek podczas I WŚ został wcielony do Wermahtu, a mój dziadek, jego syn, został wysłany na roboty do Niemiec, które cudem przeżył. Z drugiej strony rodziny, prababcia z Limanowej do końca życia twierdziła, że jej stolicą jest Wiedeń. Jak o tym pomyślę to, aż trudno uwierzyć, że się urodziłem. Miałbym spory problem wybrać sobie kogo nienawidzić. Takie były czasy. Oby się nie powtórzyły i oby nam pamięć, nie przerodziła się w pamiętliwość. Pielęgnowanie takich sentymentów nieuchronnie prowadzi do mordobicia.
 10. 11 points
  Kocia miłość potrafi mnie zaskoczyć, gdy wieczorem wracam do domu i nagle, jak spod ziemi...: Vass + robota @arsena
 11. 10 points
  Crownhill Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 12. 9 points
  Można zapobiec problemowi unikając zginania stopy podczas chodzenia, ale to niewygodne, niepraktyczne i niezdrowe. Można również w butach nie chodzić - to z kolei nielogiczne i nieekonomiczne (bo trzeba kupić inne buty, do chodzenia). Innymi słowy - wszystko w normie.
 13. 9 points
 14. 9 points
 15. 9 points
 16. 9 points
  W trakcie tej spontanicznej sesji nie ucierpiało żadne zwierzę :
 17. 9 points
 18. 9 points
  Chciałem mieć buty przyciągające wzrok, no to mam... za swoje . Cheaney vintage z wczoraj i dziś::
 19. 8 points
  Wczoraj, próba OCBD z krawatem. Chyba jednak wolę takie koszule do bardziej casualowych zestawów.
 20. 7 points
 21. 6 points
  Niemcy byli ofiarami nazizmu na takiej zasadzie: Sąd do oskarżonego: "Zabił pan ojca i matkę, co ma pan na usprawiedliwienie tak straszliwej zbrodni?" Oskarżony: "Wysoki sądzie, proszę wziąć pod uwagę, że jestem sierotą..." 🙄 Oczywiście możesz sobie tworzyć dowolne analogie, klawiatura zaakceptuje wszystko, ale warto pozostać przy takich, które mają ręce i nogi. A co do próby rozmycia odpowiedzialności Niemców, jako ludzi en masse, za WW2, to takie się oczywiście odbywają. Rzecz jasna subtelnie, bo taka subtelności jest właśnie skuteczna. Dostrzegają to nie tylko poskojęzyczne trolle, ale nawet co rozsądniejsi ludzie na Zachodzie: https://www.tabletmag.com/jewish-arts-and-culture/161446/generation-war The problem with this approach is that it assumes that “average” Germans were passive participants in the events of WW II who were forced against their better natures to go along with Hitler’s terrible crimes. At its most distasteful, Generation War portrays its protagonists as victims. In fact, most ordinary Germans circa 1941 were enthusiastic racists who endorsed Hitler’s program of conquest, subjugation, and colonization.
 22. 6 points
 23. 6 points
  Z perspektywy parunastu tygodni eksplotacji zakup muszę określić jako udany
 24. 6 points
  Z wesela w dniu wczorajszym:
 25. 6 points
  Specjalnie dla @Krzysiek_W .


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?

  Sign Up
×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.