Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Anton von S.

Buty, trochę taniej

Na te akurat zwróciłem już uwagę wcześniej. Jeżeli znajdzie się coś innego, koniecznie dajcie znać .
  3. I od C&J Obstawiam drugie wcielenie kolegi na "X" .
  4. Oryginalne na pewno, ale mogą być też jarmarczne, jedno drugiego nie wyklucza. Krzysiek, tu masz prawie identyczne do tych Carminy https://www.mrporter.com/en-dk/mens/product/santoni/shoes/loafers/woven-burnished-leather-loafers/14097096494524651
  5. Today
  6. Oryginalne na pewno, ale nie wiem czy nie są zbyt jarmarczne przez tą grubą plecionkę i zdobienia.
  7. Temat się obudził a przez te kilka lat nie zmienił podejścia, nosilbym chętnie te carminy, tylko jakby jeszcze były dostępne...
  8. 99ZdzIs

Buty, trochę taniej

Do 500 zł, brązowe derby i Twój rozmiar, podeszwa skórzana to te, które przewinęły się w tym wątku https://allegro.pl/oferta/brogowane-derby-41-buty-brazowe-fabi-yanko-santoni-9269928735
  9. Szanowni, Mam pytanie, wiecie gdzie można kupić nowe rzemienie do boatshoes? Szukam i jedynie na sperry.com w US znalazłem . Na sperry.uk nie ma a moje się schechłały
  10. Różnica między Sperry i Timberland, gdyby ktoś się zastanawiał. Te drugie są o rozmiar większe. Obie pary pasują poprawnie. Pierwsze wrażenia - Timberland są wygodniejsze i mają miękki język, przez co mocniejsze wiązanie nie daje się we znaki stopie. Ich kształt przesądził jednak o pozostawieniu Sperry. Zdjęcia robiłem zanim pomyślałem o forum, także są jakie są.
  11. https://shopmiler.com/pl/marynarki/granatowa-marynarka-sanremo-w-krate-loro-piana Czy ktoś zna ten model i może podzielić się wrażeniami z użytkowania? Szukam informacji nt konstrukcji tej marynarki, ale info@shopmiler.com nie odpowiada. Może ktoś z obsługi sklepu czyta forum i jest w stanie dać znać. Z góry dziękuje.
  12. Niestety z nie-czarnych ostały się dwie pary: Boston 7UK i Whitehall 9.5UK (te są na okrągłym kopycie 330 z linii handgrade, więc może to ewentualnie?) Z czarnych: Westfield 9.5UK (kopyto 341) Malton 7UK (kopyto 360) Grashmere 10UK G Draycott 8UK G Tylko tyle jest i więcej niestety nie będzie. Do mnie idą Whitehall czarne 9UK (handgrade) i Northcote czarne 8.5UK i jeśli nie będą pasowały to wystawię na bazarku.
  13. Kolejny portfel. Uszyty z miękkiej skóry z delikatnym efektem pull up.
  14. @Żorż Ponimirski Jak jest coś na kopycie 341 E w rozmiarze 10UK i nie jest czarne, to jestem zainteresowany.
  15. Anton von S.

Buty, trochę taniej

Panowie, Jestem świeżym użytkownikiem forum i spędziłem tutaj trochę czasu czytając na temat rozmaitych marek i serwisów z butami. Mam szeroką stopę (obwód 25,5 cm, gdy stoję; długość 26,5-27 cm) i szukam butów, w których wreszcie nie będzie mi stopa odstawała drastycznie poza podeszwę. Gdy na Patine.pl przesortowałem buty według tęgości, okazało się, że najtańszy model ze skórzaną podeszwą wykonany na kopycie H kosztuje blisko 1000zł. Czy jesteście mi w stanie polecić jakikolwiek serwis bądź markę, która będzie miała mi coś do zaoferowania w cenie do 500zł? Na start myślę o najbardziej uniwersalnych brązowych derbach, ale każdy link zrzuci mi kamień z serca
  16. Podobno zakład rękawiczek obok się zamknął:) Czy ktoś robił ostatnio zamówienie u TJ?
  17. Rozsądek dobrze Ci podpowiada, niewiele się da zrobić. Ewentualne poprawki nie tylko nie wyeliminują do końca problemu, ale będą drogie i skomplikowane - mało który krawiec da radę zrobić to porządnie. Moim zdaniem raczej nie ma sensu ruszać kuli rękawa w RTW.
  18. @giacco Właśnie odebrałem rzeczowy garnitur. Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się tak dobrego garnituru letniego (materiał, wykończenie, detale) za 999 zł (biorąc pod uwagę promocję z 3100 zł). Rzeczywiście po założeniu człowiek odczuwa różnicę w stosunku do zwykłych marynarek z konstrukcją. Zakładam, że prawdziwe walory tego garnituru wyjdą przy naprawdę wysokich temperaturach. Brak konstrukcji faktycznie sprawia, że rozpięta marynarka nie zawsze prezentuje się dobrze, materiał lubi uciekać w różne strony. Natomiast co do samego modelu Sanremo Air, to szaro-granatowa kolorystyka z motywem kraty bardzo fajnie wpisuje się w cechy garnituru biznesowego, tzn. nie jest bardzo krzykliwy, nie ściąga na siebie zbyt dużo uwagi, jest bardzo stonowany a stosunkowo szerokie, zamknięte klapy nadają mu właściwego charakteru. Jeśli chodzi o rozmiar i krój to tradycyjnie jak to u Milera - mocno taliowana marynarka (1-2 cm do popuszczenia). Do skrócenia byłyby oczywiście rękawy. Poza tym barki, klatka, plecy a także spodnie leżą jak trzeba. Zastanawia mnie natomiast jedna rzecz: nisko wszyte rękawy. Jeśli miał ktoś z nimi do czynienia będzie wiedział o co chodzi. Przy podniesieniu rąk CAŁA marynarka również idzie do góry. Trzeba od razu ją od razu poprawiać. Przez to nie wyobrażam sobie np. zatańczyć w niej na weselu, mimo tego, że jest ona niezwykle lekka i przewiewna. Czy na zbyt nisko wszyty rękaw jest jakaś rada? Czy krawiec może coś wyczarować? Zdrowy rozsądek podpowiada mi, że tego raczej już się nie skoryguje... ale może się mylę. Po weekendzie spróbuję podesłać kilka zdjęć poglądowych.
  19. Dziękuję @Beneventoza naprawę ulubionych spodni 🙂 Lniane chino ciorane do granic możliwości (wspomniałem, że to moja ulubiona para?😉) przetarły się w newralgicznym miejscu 😉 Wyrzucenie lniaków nie wchodziło nawet w grę - to naprawdę świetne spodnie! Poza tym nie lubię marnotrawstwa. Dzięki uprzejmości Pana Zbigniewa spodnie zostały fachowo załatane (po założeniu nie widać śladów naprawy) i kolejne upalne sezony przed nimi👍
  20. Kozerka nie jest za plecami i to wiele zmienia:)
  21. TLB mają smuklejsze kopyto więc są bardziej eleganckie. Poza tym podeszwa w TLB bardziej by mi odpowiadała. Jest bardziej miękka i elastyczna. Podeszwa York (ta w Yanko) to i tak guma na całej długości buta, tylko sama zewnętrzna warstwa to skóra. Mnie się oxfordy podobają w takiej konfiguracji.
  22. Mam nadzieję, że Brooks Brothers należą do marek premium - jest spory wybór koszul na Yoox w przedziale 20-35€, niestety tylko bardzo małe rozmiary (są też inne ubrania w małych rozmiarach, kupiłem czerwone chino za 25€)
  23. Bardzo bym sobie tego życzył jednak 2k to jest już dla mnie dużo i nawet nie pójdę mierzyć, żeby potem móc spać w nocy Kontynuując, zacząłem się zastanawiać czy jednak nie zamówić oksfordów. Longwingi chyba nie przemawiają do mnie stylistycznie. Jest teraz ciekawa promocja na Patine na Yanko i to już jest duży przeskok jakościowy z Berwick'ów https://patine.pl/yanko-664y-chesnut-niger.html Czy może warto dopłacić jednak troche więcej do TLB? https://patine.pl/brogues-morrison-527-country-calf-brown.html Jedne i drugie mają dynamiczne kopyta?
  1. Load more activity

• Newsletter

Want to keep up to date with all our latest news and information?
    Sign Up
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.