Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Swoją drogą, to czy wypadku braku możliwości zawiązania krawata, czy czegokolwiek taki kołnierzyk należy w ogóle zapinać?
  3. Today
  4. Swoją drogą, to czy wypadku braku możliwości zawiązania krawata, czy czegokolwiek taki kołnierzyk należy w ogóle zapinać?
  5. Nie ma hierarchii, jest tylko wyczucie, którego się nabiera w trzeciej generacji.
  6. Co prawda skrzela przyszwa obłożyna jakby szeroko, ale oczywiście nikt nie zwraca uwagi - to nie Berwicki😉
  7. @Beny23 Klasa te Allen Edmonds'y - nawet skarpeta koresponduje z fakturą rekina 😎
  8. Hierarcha bardziej dotyczy okazji/sytuacji na jaką zakłada się buty.
  9. Nie spotkałem się nigdy z hierarchią najbardziej formalnych butów zakładanych wyłącznie do najbardziej formalnego ubioru. Czy tworzenie takowej to już nie przesada? Owszem, są pewnie różne ich rodzaje, słyszałem nawet, że niekoniecznie muszą być z lakierowanej skóry, a mogą ze zwykłej licowej wypolerowanej na lustro.
  10. Potwierdzam kunszt Pana Zbigniewa z Pięknej. Byłem tam ze swoją Omegą. Koszt zależy nie tylko od marki, ale i werku oraz ilości komplikacji (chrono etc.)
  11. Cześć Zaczynam dopiero przygodę z cygarami, bardzo długo palę fajkę, o dziwo, cygara mi zasmakowały. Szukam czegoś delikatnego, co warte jest uwagi. Może być ciut mocniejsze
  12. Damian Pietrzyk Watch SPA - znajdziesz w sieci bez problemu - polecam.
  13. Kazionne pasy są horyzontalne,koszula na zdjęciu ma pasy wyszczuplające -wertykalne. Chociaż w przypadku tej koszuli efekt wyszczuplający i to nie tylko optycznie krawiec uzyskał dzięki kołnierzykowi. Kołnierz jest tak ciasny ,że pacjent wyschnie na wiór, gdyż nie da rady połknąć żadnego pokarmu.,W takiej koszuli można tylko gumę żuć,oddychać przez nos i ewentualnie wciągać nosem biały proszek
  14. Pisząc "lakierki" masz na myśli "eskarpiny"?
  15. Pod łóżkiem miało być. Ech, trzeba się pilnować, nie ufać słownikom w telefonie.. Wstyd. Chyba mi tylko zbiór truskawek pozostał.
  16. Nie kojarzę miejscowości Tobołek w okolicy mojego województwa? Jest taki zbiornik wodny, ale w woj. pomorskim. Czuwaj.
  17. Yesterday
  18. Na wakacje to wybrałbym do takiej koszuli biały len, ale jeśli spodziewasz się wakacji na Białołęce to będzie jak znalazł. Trzymaj ją w tobołku pod łóżkiem, jak przyjdą o świcie. [emoji3] Przepraszam, ale tak mi się skojarzyło. Tak na serio, to moim zdaniem mało wakacyjnie to wygląda.
  19. Drugie zdanie nad wyraz ciekawe, wezmę je bezwzględnie pod uwagę. Swoją drogą muszę jeszcze dobrać pommadier do tych butów. Zgłoszę się do patine lub multirenowacji. Może przy okazji ostatnie pytanie. Jak duża jest różnica pomiędzy saphir bdc a saphir mdor?
  20. A tymczasem meermin z darmową wysyłką, szkoda tylko że czarne https://www.meermin.es/en/catalog/product/view/id/38720/s/10143237190000se-19-101432-trenzado-negro-e-negro-negro/?utm_source=IGShopping&utm_medium=Social
  21. Tematu podobnego na forum nie znalazłem. Chcę zawęzić temat i wyłączyć z niego typowe lakierowane czy nie oxfordy i lotniki. Lakierków smokingowych jest wiele: - gładkie odkrywające dużą część skarpety - gładkie zakrywające dużą część skarpety - z kokardką cienką - z kokardą grubą - z pasem w poprzek na podbiciu - w welurowym lub atłasowym wierzchem Jakie zasady rządzą doborem powyższych rodzajów butów do smokingu czy żakietu?
  22. Absolutnie nie ma potrzeby uzywania Dubbinu do tego typu butow. Dodatkowo, Dubbin moze trwale przyciemnic jasniejsze odcienie brązow co moze byc niekorzystne dla wlasciciela.
  23. Brzmi jak plan. Przyznam, że potraktowałem wcześniej Berwicki dubbinem po zakupie i wolałem zapytać czy w tym przypadku ma to jakikolwiek sens. Krótko mówiąc, po użyciu dubbinu, pommadier od saphira nie chciał się wchłaniać i to pomimo dokładnego wyczyszczenia butów przy pomocy mydła do skór. Dopiero niedawno doprowadziłem je do porządku. Ewidentnie za dużo środków. Błąd początkującego
  24. @Servetch - Camiceria Olga, materiał TR-0411 jest podobny, dorzucisz do tego kołnierzyk "Wodzu" (zobacz wątek Olgi) i będzie git.
  25. Czy ktoś widział gdzieś koszulę uszytą z tego materiału? Mam dwie, jedną właśnie od Osovskiego, drugą od SuSu i obie domagają się emerytury...
  1. Load more activity

• Newsletter

Want to keep up to date with all our latest news and information?
    Sign Up
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.