Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Z ostatniej godziny
  2. Dzisiaj
  3. To normalna przeróbka w zakresie, żadne "ryzyko".
  4. Wczoraj
  5. pytanie do doświadczonych w przeróbkach. Potrzebuje poszerzyć w pasie spodnie garniturowe o ok. 4cm. Zapas jest. Pytanie, czy przy poszerzeniu o te 4 cm spodnie nie zgubią kształtu. Zazwyczaj poszerzałem / zwężałem max 2 cm. Co myślicie, warto ryzykować ?
  6. Velahrn

    Zamszowe Chukka / gdzie?

    Firma kurierska (chyba DHL czy DPD, ciągle mi się mylą) przysyła ci wzór oświadczenia celnego na mejla - co sprowadzasz. Odsyłasz im wypełnione oświadczenie, w którym wpisujesz - 1 para butów, i wpisujesz ile za nie zapłaciłeś. Oni odsyłają Ci nr konta i kwotę, jaką masz wpłacić opłat celnych. Jak opłacisz, przesyłka dostarczana jest normalnie.
  7. Mirror

    Zamszowe Chukka / gdzie?

    Jak je opłacić? przyjdzie zawiadomienie ile mam zapłacić po prostu od urzędu, czy mam coś robić sam?
  8. Ostatni tydzień
  9. Kyle

    Nierówne odległości cap toe?

    Samo umiejscowienie przeszycia może nie mieć takiego znaczenia dla łamania. Pod skórą jest z reguły usztywnienie noska i but zwykle łamie się tam, gdzie kończy się usztywnienie, a nie tam, gdzie jest przeszycie - często usztywnienie kończy się przed przerzyciem (tak mam na przykład w oxfordach od Shoe Passion, faktem jest, że złamanie wtedy wygląda tak sobie). Dyskomfort może też wynikać z różnic anatomicznych między stopami (mam podobną sytuację do Ciebie w jednych C&J i jak zakładam dużo chodzenia w nich danego dnia, to wolę prewencyjnie nakleić plaster, nie zawsze buty za większe pieniądze dają większy komfort niestety, a nie są to kwestie, które wychodzą podczas przymiarki, nawet gdyby trwała godzinę). Inna sprawa, że jak sądzę umiejscowienie przeszycia może być podstawą do reklamacji z przyczyn estetycznych, jeżeli jest to widoczne (buty powinny przecież wyglądać jak z jednej pary). Pytanie, czy to jest widoczne, skoro sam tego nie dostrzegłeś.
  10. Tak, dokładnie, jest tam na krawędzi kawałek skóry licowej w kontrastowym kolorze. Mnie to właśnie nie pasuje.
  11. Velahrn

    Zamszowe Chukka / gdzie?

    Przynajmniej na moim przykładzie, opłaty celne to było koło 20 % zamówienia.
  12. d_k

    Buty żeglarskie (boat shoes)

    Czy mógłbyś napisać coś więcej na ten temat?
  13. W realu jest taki bardziej rdzawy i nieco spłowiały, więc mimo porady przeciwko poważnie rozważam zatrzymanie. I jaką polecasz? Raczej wolę ciemniejsze i bardziej wyraziste kolory ze względu na kontrast twarzy, ale jestem otwarty na eksperymenty. Wyglądają idealnie. Zagadałem do Meermina i proponują mi zamówienie ich z realizacją za 30-35 dni, więc pewnie się skuszę. Czy dobrze rozumiem, że na krawędzi mają kawałek skóry licowej również w miedzianym kolorze? Czy to dla uniknięcia wycierania? Czy one jest kontrastowy?
  14. Trafifi do telewizji, może ktoś był przez ostatnie lata i coś wie o jakości pracy u tego pana? https://www.facebook.com/wwwsepl/videos/1809063376257846/
  15. Mirror

    Zamszowe Chukka / gdzie?

    Super, dziękuję. jeszcze pytanie: oprócz ich ceny + wysyłki, nie będzie jakichś podatków/cła/czegokolwiek? Nie mam o takich rzeczach pojęcia, mega rzadko kupuję spoza UE
  16. kozlone

    Buty żeglarskie (boat shoes)

    Kupiłem na ZL ich buty (model Pierce 25) z rabatem dużym rabatem. Było ~900zł, kupiłem za 389+. No i to jest ich prawdziwa cena. 1. Konstrukcja cementowa 2. Ogólnie rzecz biorąc, buty nie dają uczucia solidnego produktu. Są podobne do butów Skechers. Wyglądają jak buty, ale wrażenia są bardziej podobne do sneakersów. 3. Za taką cenę chciałbym, żeby rozmiary były podane dokładniej. Wziąłem swój zwykły rozmiar, chociaż ZL zalecał brać mniejszy. Mam szeroką stopę. Ogólnie, co do szerokości, dobrze pasują, ale pięta trochę się "luźni". Zamówiłem podpiętki, mam nadzieję, że to pomoże. Przymierzałem również inne mokasyny, także rozmiar 42, ale miałem wrażenie, że to rozmiar 41.
  17. kozlone

    Buty żeglarskie (boat shoes)

    Część! Szukam butów żeglarskich dla szerokiej stopy w okolicach 150€. Idealnie, żeby były szyte, a nie klejone. Sebago ma szerokie modele, ale na ich stronie nie ma aktualnie takiej opcji dla mojego rozmiaru (rozmiar 42). W Klasyczne Buty jest obecnie Berwick z oznaczeniem szerokości G - to, czego potrzebuję. Jednak mam nieprzyjemne doświadczenia związane z KB i cena przekracza mój budżet.
  18. Velahrn

    Zamszowe Chukka / gdzie?

    Skóra ma się bardzo dobrze, zdjęcie na szybko.
  19. Mirror

    Zamszowe Chukka / gdzie?

    Gadam z nimi właśnie, bardzo dobry kontakt. Mógłbyś wrzucić na szybko albo zdjęcie albo opisać jak się ma to kudu po czasie, czy warto? W paru słowach, bardzo by mi to pomogło, nigdy nie kupowałem butów w ten sposób i trochę nerwy
  20. Velahrn

    Zamszowe Chukka / gdzie?

    Napisz do nich. Wiem, że na reddicie jakiś ziomek opisywał swoje zamówienie na szeroką stopę. O, znalazłem:
  21. Mirror

    Zamszowe Chukka / gdzie?

    @VelahrnNo właśnie to kudu by mnie interesowało najbardziej, bo zamierzam się akurat na chukke z kudu... tylko ja mam stopy jakbym z chernobyla na bosaka spierd.... więc nie wiem, czy ogarną temat. Zobaczymy.
  22. Napisałem PW w sprawie kodu A event wypadł tak
  23. Velahrn

    Zamszowe Chukka / gdzie?

    Bardzo spoko, jestem zadowolony. Mam jeszcze drugą parę - z antylopy kudu od Cf Stead - jakość nie mogę się zebrać, by powrzucać zdjęcia.
  24. Mirror

    Zamszowe Chukka / gdzie?

    Dziękuję bardzo za poradę, to BLKBRD mnie zainteresowało (resztę opcji znam, albo nie spełnia wymagań, albo za drogo) - pogadam tam. Zasadniczo z wątku wynika, że można ufać w jakość. *na Zalanado nie ma rozmiarów i nie wiem jak tam z jakością + na bank rozmiar znowu byłby zły. @VelahrnWypowiesz się proszę jak z jakością tego BLKBRD po czasie?
  25. Ropóh

    Zamszowe Chukka / gdzie?

    Moje buty pierwszego wyboru, zamszowe chukka. Jak casual, szersze, to zobacz klasykę - deserty Clarks'a, proste, bez podszewki. Na Zalando czy eobuwie masz aktualnie poprzeceniane, np. https://www.zalando.pl/clarks-originals-desert-sznurowane-obuwie-sportowe-light-brown-cl612k00l-o12.html A bardziej formalne, np. Patine na G: https://patine.pl/patine-chukka-boots-77037v-g-suede-brown-brazowe-trzewiki-meskie.html Jeszcze Vass, Shoepassion i Barker robią buty dla szerokostopych. Ale to Ci już kiedyś koledzy podpowiadali. A może, jak masz takie niewymiarowe stopy, to zrób sobie na wymiar wygodne buty, np. tu:
  26. Cześć, prośba o polecenie gdzie szukać dobrych butów chukka, które robiłyby za bardzo casualowy wybór na cieplejsze dni? Chodzi mi o coś w tym stylu: https://klasycznebuty.pl/pl/p/Berwick-580-Kudu-Reverse-Snuff-Derby/8038 Brak podszewki, świetny zamsz kudu, niestety kopyto F/G nie jest dla mnie... podeszwa krepowa w sumie fajna, ale nie jest to dla mnie bardzo istotne. Zasadniczo szukam czegoś casualowego, wygodnego, na szerokim kopycie (G to absolutne minimum, a lepiej H...) Ktoś coś doradzi?
  27. Cześć, mam problem z butami, kiepsko się złamały i skóra lewego buta "wgryza" mi się w okolice dużego palucha. Wziąłem buty do szewca by coś zaradził, a on zauwazył, że przeszycie "cap toe" na lewym jest wcześniej niż w drugim bucie i stąd różnice w łamaniu się. W prawym bucie to są okolice 9 cm, a w drugim 9.25 / 9.5 cm licząc od przeszycia do końca buta. Czy taka różnica między lewym i prawym butem (abstrahując od tego, czy faktycznie to jest głównym powodem podrażnień) może być podstawa reklamacji / wymiany?
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.