Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Yesterday
 2. Rozwiało by to ciągłą dyskusję właśnie dla takich osób.
 3. kamizelka

  Co mam dziś na sobie

  @laleczka Prezentuje się super ;D Niech się dobrze nosi!
 4. Blondas

  Przebarwienia i zagniecenia skóry licowej

  A propos prawideł cedrowych, cudów nie robią, ale długo trzymają zapach, nawet kilka lat, całkiem przyjemnie but pachnie po wyjęciu prawideł. Dla mnie to ogromna zaleta.
 5. laleczka

  Co mam dziś na sobie

  Obiad z mamą, na dzień matki Zdjęcia niestety na szybko i są jakie są. Z krawatem EoE od @kamizelka, marynarką SuitSupply i Patine Shoes!
 6. Uważam, że taka ankieta nie ma najmniejszego sensu. Istotą krawata jest, że stanowi ozdobę. Ktoś dla kogo krawat ma być uniwersalny raczej nie przepada za klasyczną elegancją i ma jeden bo tak trzeba (śluby, pogrzeby, egzaminy, cokolwiek).
 7. Nawrot

  Producenci, marki butów: Carlos Santos

  Ma ktoś może porównanie kopyt od CS'a w ich monkach i loafersach, oferowanych przez Klasyczne Buty? Monki mam w rozmiarze 8 i trochę się nacierpiałem, ale po czasie nie zamieniłbym nawet na pół rozmiaru większe. Nie wiem czy w loafersach, na innym kopycie (?) iść w górę?
 8. Ciągle to samo pytanie, które pojawia się w dziale głównie dot. ubioru ślubnego. Chciałbym zamknąć temat raz na zawsze (zarazem zachęcić do dyskusji). Macie do wyboru tylko jeden krawat na wszystkie okazje, spotkania biznesowe, śluby, luźne spotkania etc. Który krawat wybieracie? Piszcie w komentarzach jaki kolor byłby najbardziej preferowany. Nie uwzględniałem tego w odpowiedziach, gdyż mogłoby byś za dużo odpowiedzi. Jeżeli miałbym zmodyfikować ankietę dajcie znać co zmienić / dopisać do ankiety itp.
 9. mosze

  Przebarwienia i zagniecenia skóry licowej

  Tak, to był jeden z artykułów, które miałem na myśli.
 10. W.N.

  Przebarwienia i zagniecenia skóry licowej

  Jeśli chodzi o temat prawideł to, być może, @mosze chodziło o ten eksperyment: https://imgur.com/a/rpyPh, który to dobrze prezentuje funkcję jaką spełniają prawidła.
 11. EBerg używa uproszczonej rozmiarówki, wymiary zmieniają się co drugi rozmiar kołnierzyka. Np. 39 i 40 mają ten sam rozmiar klatki/talii - dla 40 koszula jest lekko slim, dla 39 już nie będzie slim. Analogicznie 37 nie jest specjalnie wąska. Generalnie zwężenie koszuli jest łatwą przeróbką, ale problemem są ramiona. Jeśli są zbyt szerokie, to już nie jest prosto i nie wiem, czy przeróbka ma sens (a na pewno nie w koszuli za 460 zł). Poszukaj w markach młodzieżowych, ew. w Albione - mają małe rozmiary. Inną opcją jest faktycznie mtm.
 12. Witam forumowiczów! To mój pierwszy post, chociaż forum śledzę od dłuższego czasu w związku z przygotowaniami do ślubu. Aktualnie szukam białej, gładkiej, twillowej koszuli z mankietami na spinki i kołnierzykiem włoskim. Jestem wysoki (184 cm) i bardzo szczupły, kołnierzyk 37, obwód w klatce <90 cm, talia<80 cm. Znalazłem koszulę, która spełnia moje kryteria w Emanuel Berg https://emanuelberg.com/pl/mcr-mr-crown-twill-mtm1862.html chociaż i tak będzie wymagać poprawek krawieckich. Proszę o radę - czy nie jestem aby zbyt chudy nawet na najbardziej slimowane koszule? Może powinienem pomysleć o MTM? A jeśli RTW jest w zasięgu przeróbek, może moglibyście zaproponować tańszą niż Berg alternatywę?
 13. 130 Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 14. mosze

  Przebarwienia i zagniecenia skóry licowej

  Był również artykuł, chyba shoe snoba, pokazujący sporo butów z wysokiej półki i sposób, w jaki się połamały i jak skóra się pozaginała. Tzn. takich wpisów jest sporo, ale jeden był szczególnie długi, wartościowy, ilustrowany bogato przykładami. Generalnie dobrej jakości skóra gnie się nieco inaczej, ładniej, ale to nie znaczy, że się nie łamie. Choć bywają skóry bardziej i mniej sprężyste. W każdym razie w tym wpisie były przykłady butów bardzo drogich, które brzydko się złamały. Zależy to od wielu rzeczy, pewnie od stopy, dopasowania do kopyta itp. Oczywiście, im mniej but "faluje", tym lepiej. Jednak szczególnie ważne jest, aby nie tracił formy, przede wszystkim - by się łamał tam, gdzie powinien, i nie łamał, gdzie nie powinien. Jednak nawet buty renomowanych producentów potrafią łamać się za przeszyciem noska (monki C&J).
 15. _harry

  Przebarwienia i zagniecenia skóry licowej

  Wiesz mosze, faktycznie trochę mnie sprowadziłeś na ziemię. Przejrzałem zdjęcia raz jeszcze. Akurat we wspomnianym przeze mnie wątku są zdjęcia butów noszonych na co dzień które wyraźnie pokazują że wszystkie buty się łamią. Może wątek dotyczący zakupów i pielęgnacji pokazuje buty nowe, świeżo wyczyszczone, wypucowane do granic możliwości to wątek który powinienem wskazać Po kilku godzinach widać załamania skóry. Chciałem tylko uzmysłowić koledze że nie ma co wierzyć w idealne nie załamane buty
 16. mosze

  Przebarwienia i zagniecenia skóry licowej

  Nie. Ja pokazuję buty, w których chodzę na co dzień. Odkąd zrobiło się ciepło, chodzę praktycznie wyłącznie w pokazywanych w wątku loafersach (3 pary). Co ciekawsze, pielęgnacja ogranicza się do przetarcia szmatką. Co do meritum - skóra różnie się łamie i zgina, ja nie widzę nic niepokojącego. Prawidła tylko częściowo są w stanie wyprostować skórę, zmarszczek na pewno nie wygładzą. Ich główną funkcją jest zapobieganie deformacji całego buta (zaginanie czubków do góry). Był taki eksperyment- właściciel trzymał jeden but na prawidłach, drugi bez, i po jakimś czasie była widoczna różnica. Tak więc na prawidłach warto trzymać. Edit: tutaj jest link: ale był lepszy artykuł ze zdjęciami co miesiąc.
 17. Hej! Niniejsza licytacja jest powiązana z konkursem organizowanym przez nasz sklep, ponieważ kolega @The-Bigwig (zdobywca 2 miejsca) postanowił przeznaczyć swoją nagrodę na cel charytatywny. Ustaliliśmy, że wygrana poszetka zostanie przeznaczona na aukcję, zaś wylicytowana kwota zostanie przeznaczona na Stowarzyszenie na Rzecz Dzikich Zwierząt "SOKÓŁ" http://www.peregrinus.pl/pl/ @The-Bigwig tak uzasadnił swój wybór: Pieniążki proszę przekazać na akcję restytucji Sokoła Wędrownego. Zwierzęta to wspaniała cząstka naszego życia, ale jakby mocno niedoceniana. Elegancki mężczyzna powinien dbać także o otoczenie i o to, co - niestety - także zniszczył swoimi działaniami. Kilka informacji i zasad dot. aukcji: Organizatorem aukcji jest sklep Jak Elegancko Paweł Rutkowski; Sponsorem aukcji jest @The-Bigwig + sklep Jak Elegancko Paweł Rutkowski; Beneficjentem aukcji jest Stowarzyszenie na Rzecz Dzikich Zwierząt "SOKÓŁ"; przedmiotem aukcji jest poszetka z Kolekcji Japońskiej Hiroshige Andō od @poszetka.com ; przewidujemy możliwość wymiany powyższej poszetki na dowolną poszetkę aktualnie dostępną w ofercie naszego sklepu; cena wywoławcza - 50 zł; minimalna kwota przebicia - 5 zł; wygrywa Uczestnik licytacji, który do momentu jej zakończenia zadeklarował najwyższą kwotę za licytowany przedmiot; termin zakończenia aukcji - 01.06.2019 r. do godz. 23:59; Zwycięzca aukcji dokonuje wpłaty wylicytowanej kwoty bezpośrednio na konto Stowarzyszenia "SOKÓŁ" i potwierdza to przesyłając do Organizatora aukcji potwierdzenie zapłaty (w terminie 5 dni od dnia zakończenia aukcji); odbiór wylicytowanego przedmiotu może nastąpić w formie obioru osobistego lub za pośrednictwem Poczty Polskiej i Paczkomatu InPost (na terenie Polski), koszty wysyłki pokrywa Organizator. Zapraszamy do wzięcia udziału w licytacji!
 18. _harry

  Przebarwienia i zagniecenia skóry licowej

  Dla zdrowia psychicznego: przestań oglądać zdjęcia z wątku "jakie buty mam dziś na sobie". Mają tyle wspólnego z realiami co wygląd Kate Moss na sesji dla Glamour a tym jak wyglada po porannej kupie. Buty tam widoczne w 90 procentach są mało chodzone i zdjęcia są robione "pod publiczkę". Koledzy mają po kilkanaście par i tak sobie "strzelają fotki". Takie czasy. W połowie dnia buty są tak samo połamane chyba że po pięciu krokach chowane są do pudełka aby się im przyglądać z ogniem w oczach. Jedne łamią się ładniej, drugie już nie tak. Zależy od skóry i pielęgnacji (i przestań się nabierać: pasty za 5-7 PLN z dobrym składem działają tak samo jak te po 45 złotych). Wpływ prawideł jest znikomy (uwielbiam czytać opowieści o zbawiennym wpływie cedrowych prawideł... buahahaha) i polega na tym że buty mogą sobie odetchnąć, wyschnąć trzymając fason ale nie pozbędziesz się przy ich pomocy łamania skóry. Po wyjęciu prawideł buty znów się złamią w tym samym miejscu i w ten sam sposób. Czy przypadkiem nie przetarłeś lica skóry w miejscach przez ciebie wskazanych? Wtedy skóra przyjmuje inaczej środki pielęgnujące i może mieć inny kolor w tym miejscu. A co takiego się stało twoim butom że musiałeś ją traktować renowatorem?
 19. Szydlowsky

  Klasyczne sneakersy

  Nie pamiętam ale bardzo mi się podobają , dzięki za link 👍
 20. Hej. Dwa pytania zwiazane ze skórą: Czy to normalne że są widoczne tak mocno zagniecenia na czubku buta w miejscu, gdzie cholewka się zgina (pierwsze zdjęcie)? Buty zawsze w prawidłach po zdjęciu z nogi. Kiedyś po polerowaniu z włożonymi prawidłami zrobiło się takie odbarwienie na skórze w miejscu, gdzie prawidłami chyba mocniej przywierały od spodu (drugie zdjęcie) . Da się usunąć to jakoś? Obecnie te buty są po umyciu mydłem i po zaaplikowaniu renovateura.
 21. kichanadeta

  Klasyczne sneakersy

  "Buty Sofix dla kazdego, trwale modne i wygodne - w tym sie chodzi!"
 22. popescu

  Kurtka przeciwdeszczowa

  Ani słowa gdzie wykonana więc na pewno nie w Anglii to bedale slim więc może te tłuką gdzie indziej
 1. Load more activity


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?

  Sign Up
×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.